Ylang ylang yağı nedir? Saçı uzatır mı? Kullananlar ve fiyatı
Sağlık

Ylang Ylang Yağı Nedir? Saçı Uzatır mı? Kullananlar ve Fiyatı

05 Aralık 2017 - 07:52:04

Doğal aşamalarla elde edilen ve birçok faydası bulunan ylang ylang yağı pek çok farklı amaçla kullanılan bir bitki yağıdır.

Ylang Ylang Yağı Nedir?

Cananga odorata adındaki ağaçtan elde edilen ylang ylang yağı birçok kişi tarafından kullanılır. Bu ağacın yaprakları parlak ve ovaldir. Yaprakları dökülmeyen nadir ağaçlardan biri ve yaprakların uç kısımları sivridir. Boy olarak ise elli metre uzunluğuna kadar çıkabilir. Ağacın çeşitli renklerde çiçekleri bulunur. Yeşil ve sarı renklerde çiçeklere sahip olan ağaç çok değerlidir. Benzerliği olmayan ağacın çiçekleri çok önemlidir. Bu yağ bahsedilen çiçeklerden damıtıldığı için ağacın özelliği çiçekleridir. Çiçekler çok farklı ve güzel kokuya sahip olduğundan dolayı parfüm yapımında da bazı markalar bu ağacı kullanmaktadırlar. Egzotik kokusu olan çiçekler çeşitli parfümler için sık tercih edilir. Bu yağın faydaları fazla olduğu için çok çeşitli alanlarda kullanılmaktadır.

Ylang Ylang Yağı Nerelerde Kullanılır? Faydaları Nelerdir?

Yağın elde edildiği ağacın çiçekleri çok güzel bir kokuda olduğu için kozmetik sektörü bu bitki oldukça yoğun bir şekilde kullanmaktadır. Kokusundan dolayı parfüm yapımında kullanılır. Bedeni rahatlatma özelliği bulunurken insan vücudu için de birçok faydaya sahiptir. Sağlık üzerindeki etkileri incelendiği zaman sakinleştirici özelliği olduğu görülebilir. Bu özellikten kaynaklı olarak psikolojik sorun yaşayan ve depresyon geçiren insanların kullanması tavsiye edilmektedir. Depresyon ve psikolojik tedavilerde yoğun olarak kullanıldığı söylenebilir. Günümüzde sık yaşanan problemlerden biri olan uykusuzluk sorunu için tedavi edici olarak bilinir. Sakinleştirme etkisinden dolayı kişinin gerginliğini alır ve rahat bir şekilde uyumasını sağlar.

Ylang Ylang Yağı Kullananlar ve Yorumları

Ylang ylang yağı kullananlar faydaları arasında afrodizyak etkisi olmasını belirtmektedir. Madagaskar, Malezya ve Endonezya ülkelerinde kadın ve erkeklerin yatak kenarına Cananga odorata ağacının çiçekleri yerleştirilmektedir. Doğurganlığı temsil eden çiçekler bu tarz problemler için kullanılmaktadır. Afrodizyak etkisinden ziyade süsleme yapmak için de birçok ülkede bu çiçeklerin kullanımı popülerdir. Ylan ylang yağının saçların uzamasında etkisi olduğu söylenmektedir

Ylang Ylang Yağı Saçı Uzatır mı?

Saçları besleyen ve kadife gibi yumuşatan yağın saçlar üzerinde olumlu etkileri bulunmaktadır. Çoğu kişinin saçında olan kırıkları en az seviyeye indirmekte ve sönük saçların canlanmasını sağlamaktadır. Bu yağı saça faydası olan diğer yağlar ile karıştırarak saç maskesi yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra şampuanın içine 2 çay kaşığı yağ döküp karıştırarak saç yıkama esnasında kullanabilirsiniz.

Ylang Ylang Yağı Fiyatı Nedir?

Bu yağı nereden bulacağınız konusunda çeşitli mecralar mevcuttur. Eczane, aktar veya internet sitelerinden ulaşabilirsiniz. Bazı sitelerde kampanya olduğu için her mecradaki ylang ylang yağı fiyatı aynı olmayabilir. Bu sebeplerden dolayı bu alanlardaki fiyatları inceleyebilirsiniz. Önemli olan yağın renk ve yoğunluğuna dikkat etmektir. Sarı rengi olan yağın kıvamı yoğundur. Parlak bir rengi olan yağı alırken gerçek olup olmadığına dikkat ederek güvenli bulduğunuz bir alandan alışverişinizi tamamlayabilirsiniz.

Yorumlar
Nevin Akmeşe 05 Aralık 2017 - 08:02:04 Ylang ylang yağı kokusu nasıl? Kullananlar bu yağın çok güzel kokusu olduğundan bahsediyorlar. Ben de bu açıdan merak ediyorum. Saç dökülmesi konusunda etki gösteriyor mu? İşe yarar mı? Fiyatı ne kadar acaba?cevapla
Ebru Sönmez 27 Eylül 2018 - 17:03:08 Ylang ylang yağının cilde faydaları olduğunu duymuştum. Cilde nasıl uygulanır diye araştırıyorum. Saç ve sakal için de etkili diyorlar ama deneyenler var mı? Yan etkileri olur mu? Eşim ve ben bu yağdan kullanmayı düşünüyoruz ama öncesinde etkileri nelerdir diye bakıyorum. cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: