Zencefil Suyu Zayıflatır mı? Faydası Nedir? Ne İşe Yarar?
Zayıflama

Zencefil Suyu Zayıflatır mı? Faydası Nedir? Ne İşe Yarar?

18 Mayıs 2020 - 20:40:46

Zencefil suyu, anti-enflamatuar yani iltihap önleyici ve giderici etkisi bulunan, bağışıklık sistemini güçlendiren ve sindirim sisteminin düzenlenmesine, dengelenmesine destek olan doğal içerikli bir üründür.

Zencefil Suyu Zayıflatır mı?

Sindirim sisteminin düzenlenmesine yardımcı olan zencefil suyu, kabızlık ve hazımsızlık gibi problemlerin giderilmesine destek olmaktadır. İçerisinde yer alan lif sayesinde bağırsak hareketlerini düzenler ve zararlı atıkların vücuttan atılmasını sağlar. Bunun yanında metabolizmayı dengeleyici etki sağlar ve yağ yakımının desteklenmesine etki eder. Bağırsaklarda gaz birikmesini önleyerek karın ağrısı gibi şikayetlerin önlenmesine de etki sağlar. İdrar söktürücü özelliği bulunduğu için vücutta şişkinlik ve ödem gibi problemlerin giderilmesine yardımcı olur. Dokularda sıvı birikiminin giderilmesini sağlayan bu doğal karışım, böyle kilo verime konusunda da etkili olabilmektedir.

Zencefil suyu, sindirim problemlerinin en alt ve az seviyeye inmesini sağlamaktadır. Bu özelliği kilo verme etkisini doğal bir şekilde meydana getirmektedir. Genel olarak kabızlık ya da ödem gibi sorunlar vücutta kiloya neden olan etkenler arasındadır. Bu doğal bitki suyunun düzenli kullanılması, kısa süre içerisinde mide ve bağırsak için faydalı etkiler oluşturmaktadır Böylece yağ yakımının da doğal bir şekilde gerçekleşmesine etki etmektedir.

Zencefil Suyu Faydası

Zencefil Suyunun Faydası Nedir?

İçerisinde doğal bileşenlerin bulunduğu zencefil suyunun faydası oldukça fazladır. Bunlardan bazılarını genel bir şekilde sıralayabiliriz:

  • Vücutta kan dolaşımının artmasını sağlamaktadır. Özellikle aç karnına tüketildiği zaman, içerisinde yer alan magnezyum, çinko ve potasyum, dolaşım sistemini etkileyen iltihap gibi etkenlerin giderilmesini sağlamaktadır. Bununla birlikte damarlarda kolesterol seviyesinin düşürülmesini de destekleyerek kalp sağlığının korunmasına etki sağlar.
  • Zencefil suyu bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlayarak birtakım hastalıklara karşı direnç geliştirilmesini destekler. İdrar yolu enfeksiyonları, grip, soğuk algınlığı, öksürük, vajinal enfeksiyonlar ve bağışıklık sisteminde çocukluktan itibaren var olan bazı problemlerin giderilmesinde etkilidir.
  • İltihap önleyici ve ağrı hafifletici etkisi sayesinde eklem ve kas ağrılarının giderilmesi konusunda etkili olmaktadır. Ayrıca vücudun elektrolit seviyesini düzenlediği için kas kramplarının giderilmesi konusunda da oldukça etkilidir.
  • Vücutta hücre hasarının önlenmesini destekleyerek alzheimer, kanser gibi hastalıklara karşı etkili olmaktadır.

Doğal bileşenlere sahip zencefil suyu antioksidan, vitamin ve mineral açısından zengin olduğu için vücutta hücre yenilenmesinin desteklenmesini sağlar. Bu durum sağlık açısından faydalarının yanı sıra kırışıklık engelleme gibi etkilere sahip olmaktadır. Vücutta adeta bir detoks etkisi meydana getirmektedir. Bunların yanı sıra zencefil suyu tiroid için de iltihap giderici etkileri sayesinde faydalı olmaktadır.

Zencefil Suyu Ne İşe Yarar?

Hastalıklara karşı faydalı etkileri bulunan zencefil suyu, aynı zamanda cilt sağlığı için de faydalı olmaktadır. Kırışıkları giderici, önleyici etkileri bulunmaktadır. Genel olarak pek çok kişi zencefil suyu basen eritir mi diye merak etmektedir. Tüm vücutta etkili olan bu doğal su, göbek yağları dahil olmak üzere genel bir yağ yakımı sağlar ve basenleri de eritir. Pek çok amaç için bu doğal bitki suyunu tüketebilirsiniz.

Zencefil Suyu Nasıl Yapılır?

Bu kürü hazırlamak için öncelikle 1 çorba kaşığı yani 10 gram taze rendelenmiş zencefil kökü gereklidir. Ayrıca, 3 bardak su, yarım limon suyu ve 1 çorba kaşığı bal gereklidir. Balın organik olması tercih edilmelidir. Suyu ve zencefil kökleri bir tencereye koyarak ocağa koyunuz. 15 dakika düşük ısıda kaynamasını sağlayınız ve ardından limon suyunu ekleyiniz. Daha sonra ocaktan alın ve soğumaya bırakın. Ardından içerisine bal ekleyiniz. Zencefil suyu tüketimi için aç karnına günde 3 defa içebilirsiniz.

Yorumlar
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: