Sağlık 17 Ağustos 2021 - 11:52:00

1 Haftada Selülit Yok Etme

1 Haftada Selülit Yok Etme

Kalça ve bacak bölgesinde yer alan selülitlerin 1 haftada giderilmesi için tavsiye edilen doğal maske uygulamalarıdır.

Selülit En Kısa Sürede Nasıl Geçer?

Kadınların en büyük sorunlarından biri olan selülit görüntüsü rahatsız edicidir. Her kadın bacak ve kalçalarının pürüzsüz olmasını ister. Problemin var olma nedeni cilt yapısı ve beslenme ile ilgilidir. Genel olarak kadınlarda görülmektedir. İnce cilt yapısından kaynaklı olarak meydana gelmektedir. Erkeklerin cildi kadınların cildine kıyasla daha kalın olduğu için bu problem onların hayatına pek dahil olmaz.

Selülit Nasıl Oluşur? Nasıl Meydana Gelir?

Yaş ve bölgesel yağlanmalardan sonra ortaya çıkmaktadır. Yaşın ilerlemesi ile belirgin bir hale gelen selülitlere çözüm bulmak oldukça kolaydır. Bacaklardan ziyade kalça ve karın bölgesinde oluşmaktadır. Bu problemin karşılığı kilo anlamına gelmez. Zayıf kadınlarda da görülebilen sorun çoğunlukla hamilelik sürecinde oluşmaktadır. Fakat şişmanlama sorunu bu problemin ortaya çıkmasına zemin hazırlamaktadır. Kısa sürede bu sorunun giderilmesi için doğal maske uygulamaları yapılabilir.

1 Haftada Selülit Nasıl Gider?

Bir hafta içinde selülitten kurtulmak için kahve maskesi yapılabilir. Malzemeler zeytinyağı, yarım bardak kahve telvesi ve bir bardak esmer şekerdir. Maske kıvamına getirilmek istenen malzemeler karıştırılır. Karışım sorunlu alana sürülmeden önce on saniye kadar ısıtılmalıdır. Ilık maske masaj yardımıyla alana uygulanır. On dakika sonrasında ılık suyla bölge temizlenmelidir. Problem için kahve tercih edilen bir yöntem olduğu gibi cildin sıkılaşmasına yardım eder. Maskenin haftada iki kez uygulanması önerilir.

Yosun Yağı Selülite İyi Gelirmi?

Selülit için doğal kürler bulunmaktadır. Uygulama için 40 ml susam yağı, 10 ml yosun yağı, 25 ml avokoda yağı, 10 damla limon yağı ve 10 damla portakal yağı gerekir. Yağların bir şişe içerisinde karıştırılması gerekir. Karışım 1 hafta süresince sorunlu alana sürmek gerekir. Sürme işleminde sonra streç filmle bölge sarılarak iki saat beklenmelidir. Bir hafta boyunca uygulanan karışımın etkisi bir haftanın sonunda kendini göstermektedir. Hazırlanan karışımın buzdolabında saklanması tavsiye edilir.

Selülitleri Yok Etmenin ve Azaltmanın Yolları Nelerdir?

Yürüyüş yapmak vücudun sıkılaşmasını sağlar ve sağlıklı bir hayat sunar. Her gün yürüyüş yapılması halinde kan dolaşımı artar ve vücutta bulunan fazla yağ erir. Günlük bol su içilmesi önelidir. Su ihtiyacı giderilmeyen vücut hem selülite hem de yağ oluşumuna yol açmaktadır. Sabahları aç karnına ılık su içilmesi işe yarar bir uygulamadır. Bu sorunu çözümü diyet yapmak değildir. Çünkü selülit sorunu sadece şişman insanlarda görülmez. Hatta hızlı bir biçimde kilo almak selülitlerin oluşmasına yol açar. Her gün nemlendirici sürülmesi önerilir. Vücut nemli olduğu zaman selülitlerin oluşması önlenmektedir. Uzmanların önerdiği nemlendirici veya kremler kullanılabilir. Şeker ve tuz bu sorunun oluşmasına neden olur. Dolayısı ile kızartma, şekerli ve tuzlu yiyecekler, içeklerin azaltılması önerilir. 1 haftada selülit yok etme maskesi uygulanarak bu sorundan kurtulmak mümkün hale gelmektedir.

  • 1 haftada selülit yok etme
  • selülit sorunu
  • selülitlerin oluşması
  • selülitlere çözüm
Yorumlar
Semiha Yiğiter Selülitler nasıl yok edilir? Nasıl geçer? 1 hafta içerisinde azaltmak için nasıl bir yöntem uygulamak gerekiyor? Selülit fırçası deneyenler var mı? Gerçekten etkili oluyor mu acaba? Bitkisel yöntemler nelerdir? cevapla
yorum yaz
Termal Göbek Korsesi İşe Yarıyor mu? Yorumları Nelerdir?