Sağlık 07 Mart 2021 - 05:05:05

Akasya Tozu Nedir? Ne İşe Yarar? Akasya Tozu ile Zayıflayanlar

Akasya Tozu Nedir? Ne İşe Yarar? Akasya Tozu ile Zayıflayanlar

Akasya tozu; hiçbir katkı maddesi ve kimyasal bileşen içermeyen tamamen doğal yöntemlerle kurutulmuş sağlık açısından birçok konuda faydaları bulunan ve birçok özelliği yeni keşfedilen bir maddedir.

Akasya Tozu Nedir? Ne İşe Yarar?

Halk arasında bilinen ve birçok bitkisel ürün satış noktasında, organik marketlerde, aktarlarda bulunan akasya tozu birçok kişinin sağlıklı kilo vermesinde rol oynayan bir üründür. Akasya tozu bir yiyecek veya öğün yerine geçmeyen bir besin takviyesi olup ilaç olarak kullanılamaz. Ve tüm bitkisel ürünlerde olduğu gibi ilk olarak doktorunuza danışarak kullanmanız gerekmektedir.

Maalesef günümüzde "Nasıl olsa bitkisel" mantığıyla kullanılan birçok bitki çayı, ot veya karışımlar karaciğer yetmezliğinden taşikardiye kadar birçok vahim sonuca sebep olmuştur. Bununla ilgili birçok örneği internette küçük bir araştırma yaparak bulabilirsiniz. Ancak kronik bir rahatsızlığınız yoksa özellikle tansiyon kaynaklı bir rahatsızlığınız yoksa yaygın bir etkisi veya yan etkisi gözlenmemektedir.

Akasya Tozu Nasıl Kullanılır?

Bir yemek kaşığı ölçüsünde akasya tozu 1 su bardağı suya veya süte karıştırıp öğünlerden önce tüketebilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken nokta yemekten önce yemekten önce tüketmek ve öğün atlamamak. Yemekten önce midede su alıp şişen toz parçacıkları mide hacminin küçülmesini ve tok kalma süresinin uzamasını sağlar.

Akasya Tozunun Faydaları Nelerdir?

 • Mide hacmini kaplaması sayesinde yemekten önce tüketildiği için öğün esnasında daha az yiyecek alınmasını sağlayıp kalori alımını azaltmanıza yardımcı olur.
 • İçerdiği fitokimyasallar sayesinde yağların tutulumunu ve büyük çoğunluğunun sindirilmeden atılmasını sağlar ve kötü kolesterolün düşmesine yardımcı olur. İçerisinde bulunan çözünür posa yardımıyla sindirimi kolaylaştırır peristaltik hareketleri hızlandırır ve kabızlığı önler.
 • Düzenli kullanımında astımı hafiflettiği ve iyileştirdiği bilinen en yaygın faydaları arasındadır.
 • Diş eti ağrıları, diş eti çekilmeleri, şişlik ve diş eti kanamaları gibi birçok diş sıkıntısının önüne geçtiği bilinmektedir.
 • Ağız içindeki yaraların aft ve ağrıların oluşumunu önlemektedir.
 • Yüksek ateş ve vucüt sıcaklığında meydana gelen ani dalgalanmalara karşı alınacak en iyi önlemlerden birisidir. Özellikle yetişkinlerde hastalık ve enfeksiyon durumlarında ateş düşürmeye yardımcı olmaktadır.
 • Göz ile ilgili şikayeti olanlardansanız akasya tozunu kullanmanızı öneririz. Gözün bulanık görmesine ve yoğun ışığa maruz kalan gözün dinlenmesinde değişik miktarlarda etkisi vardır.
 • Düzensiz bir metabolizmanız varsa vücudunuz kilo alıp vermeye yatkınsa kilonuzdan şikayet ediyorsanız zayıflamanıza yardımcı olacak en önemli takviyelerden birisidir.
 • Hazımsızlık yaşıyorsanız ve yemeklerden sonra midenizde rahatsızlık, şişkinlik şikayetleri günlerinizi işgal ediyorsa sindirimi kolaylaştırmaya yardımcı olur.
Akasya Tozu Yan Etkileri Nelerdir? Zararları Var mı?

Bilinen tek yan etkisi ki o da ender olarak ishal ve baş dönmesi olarak görülmektedir. Düzensiz ve aşırı kullanımında baş ağrısına yol açabilmektedir bu yüzden çok aşırı miktarlarda kullanılmamalıdır.

Akasya Tozunu Kimler Kullanamaz?

Akasya tozunun sağlık için birçok konuda faydalı olduğunu yazımız içerisinde belirttik. Peki kullanmaması gereken belirli bir risk grubu var mı ? Kalp, tansiyon gibi kronik rahatsızlığı bulunanlar gebe ve emzikli kadınlar kullanırken muhakkak doktoruna danışmalı. Herhangi bir rahatsızlık durumunda derhal bırakılmalıdır.

Akasya Tozunun Zararları ve Yan Etkileri

Akasya tozunun zararı ve yan etkisiyle ilgili olarak akasya tozuna karşı alerjik reaksiyonu olup olmadığınızdan emin olarak kullanmak istiyorsanız alerji testi yaptırabilir, alerjinizin olmadığından emin olduktan sonra deneyebilir. Alerjik etkiler oluşturup kaşınma, vücut sıcaklığında ani düşüşler gibi rahatsızlıklar yaşanması durumunda kullanılmamalıdır. Siz de sağlıkla ilgili birçok probleminize doğal ve sağlıklı yoldan kavuşmak isterseniz akasya tozunu deneyebilir birçok faydasını görebilirsiniz.

 • akasya tozu
 • akasya tozu nedir
 • akasya tozu nasıl kullanılır
Yorumlar
Sinem Duman Akasya tozu kullanıcı yorumlarını okuduğumda çok etkili bir ürün olduğunu duymuştum. Henüz denemedim ama denemeyi çok istiyorum. Nereden bulabilirim? Fiyatı ne kadar? 1 hafta içerisinde kaç kilo verdirir? cevapla
Nurgül Güney Akasya tozu eczanelerde var mı ve ayda kaç kilo verilir bunları öğrenmek istiyorum. Sipariş vermek istiyorum ama ne kadar etkili olur ve zararları olur mu diye emin olamadığım için henüz düşünme aşamasındayım. Deneyenler var mı? cevapla
Yeşim Korkmaz Akasya tozu ayda kaç kilo verdirir? Ben bunu kullanmak istiyorum ama ne kadar zayıflatıyor hiçbir bilgim yok. Yaklaşık 7-8 kilo vermek istiyorum. Akasya tozuyla zayıflamak için ne kadar kullanmam gerekiyor? cevapla
Yasemen Yorumları okudum ama cevapları göremedim benim de sorularım aynı şekilde nereden sipariş verebiliriz ayda ne kadar kilo verdiriyor garanti veriliyor mu fiyatı ne kadar daha önce kekreyemişi de çok tavsiye ettiler 4 kutu kullandım bir kg dahi vermedim param boşa gitti yine aynı şeyleri yaşamak istemiyorum lütfen bilgilendirin bizi? cevapla
yorum yaz
Kanlıca Mantarı Faydaları, Zararları ve Tarifi