En hızlı zayıflama yolu nedir?
Zayıflama

En Hızlı Zayıflama Yolu Nedir?

05 Şubat 2018 - 03:29:10

İdeal bedenin dışında olan fazla kiloları çok kısa bir zaman diliminde vücuttan atmak için en hızlı zayıflama yolu uygulanmaktadır.

Fazla Kilolu Olmak Nedir?

Kişinin fazla kilolu olup olmadığının anlaşılması için çeşitli parametreler kullanılmakta ve bilimsel hesaplama yöntemi uygulanmaktadır. Kişi ideal kilosunda değil ise fazla kilo ağırlığında olabilir. Obez, zayıf ve benzeri gibi tanımlar çıkan sonuçlara göre değişkenlik göstermektedir. İdeal kilo kişinin boy ölçüsüne göre hesaplanmaktadır. İdeal kilonun hesaplanması için kullanılan formül uygulanılarak kişinin hangi aralıkta olduğu anlaşılabilmektedir.

Kilo Almanın Nedenleri Nelerdir?

Kilo almanın birbirinden farklı birçok çeşitli nedeni olabilmektedir. Fakat günümüz şartlarında genel olarak kilo almanın nedenleri arasında değişen hayat koşulları, düzensiz beslenmek, iyi uyumamak, her çeşit diyet yöntemini uygulayarak metabolizmayı yavaşlatmak gibi bir sürü farklı etken bulunmaktadır. Bunun yanı sıra kişi çeşitli hastalıklardan kaynaklı olarak da kilo almış olabilir. Kilo almanın nedenini öğrenmek için en sağlık yol sağlık kontrollerini yaptırmaktır. Kilo vermenin çözümü de aynı şekilde çeşitli olabilir. Genel olarak düzenli beslenmek, uyumak, spor yapmak ve bol su içmek zayıflamayı sağlayan etkenler arasında yer alır. Sağlıklı zayıflayabilmek için ise diyetisyene gidilmesi ve uzmanın verdiği listeye uyulması tavsiye edilmektedir. Bu durumun dışında kişinin bazı etkenlere dikkat ederek ve uyum sağlayarak zayıflaması mümkün olabilmektedir. Ayrıca en hızlı zayıflama yolu yöntemlerinden de yararlanılabilir.

Hızlı Kilo Vermek İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir?

  • Kilo vermek için yapılması gereken en basit ve etkili yöntemlerden biri yürüyüştür. Fakat kilo verme sürecinde çoğu insan hızlı bir şekilde yürümektedir. Halbuki kilo verilme aşamasının durmaması için yavaş tempoda yürümek daha önemlidir. Yavaş tempoda yapılan yürüyüşlerde normal şekilde yapılan egzersizlere nazaran yüzde yetmiş seviyesinde yağ yakılmaktadır. Bu yüzden gün içinde yarım saat veya kırk dakika kadar yavaş bir tempoda yürünmesi tavsiye edilmektedir.
  • Oksijeni iyi bir şekilde kullanarak kilo vermek mümkündür. Egzersiz yapma aşamasında fazla oranda yağ kitlesinin yanması için oksijen kullanımı olmalıdır. Oksijeni almak için yürüyüş bandı yerine doğada yürümek tercih edilebilir. Bu durumdan ziyade oksijeni iyi bir şekilde kullanmak için burun bölgesinden nefes alıp verilebilir.
  • Kısa bir sürede kilo kaybetmeyi sağlayan en önemli etkenlerden biri ara öğündür. Ara öğün tercih etmek metabolizmayı hızlandırmaktadır. Ara öğünlerde kuruyemiş çeşitlerinden tüketilmesi tavsiye edilmektedir.
Şeker Kilo Aldırır mı?

Kilo vermenin en etkili yöntemi ise tuzu azaltmak ve şekeri tamamen hayatınızdan uzaklaştırmaktır. Paketlenmiş gıdalarda, meyve suları, gazlı içecekler ve benzeri gıdalarda bulunan şeker ödem yapmakta ve yağlanmaya neden olmaktadır. Bu yüzden vücudun ihtiyaç duyduğu şeker meyve sebzelerden alınabilmektedir. Şeker dışında yiyeceklerde kullanılan fazla tuz ödeme ve kilo alımına yol açmaktadır. En hızlı zayıflama yolu sadece bir tane olmadığından dolayı genel olarak bu tür etkenlere dikkat etmek hızlı zayıflamayı beraberinde getirmektedir.

Yorumlar
Habibe Taşçı 05 Şubat 2018 - 03:39:10 Etkili bir şekilde zayıflamak için ne yapmalıyım? Hem kalıcı bir şekilde zayıflamak istiyorum hem de doğal yollarla kilo vermek istiyorum. Hızlı bir şekilde zayıflamayı nasıl sağlayabilirim? Ortalama olarak 1 ayda kaç kilo verilmeli?cevapla
Fatma Aytar 08 Kasım 2018 - 10:14:23 Hızlı kilo verdiren diyet tariflerini öğrenmek istiyorum. Bu tarifler vücutta şok etkisi yaratıp sonrasında kötü etkiler yaratır mı onu bilmiyorum. Kilo vermek istiyorum ve bunun kolay hızlı bir şekilde gerçekleşmesini istiyorum. Ne yapmam gerekiyor?cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: