Sağlık 17 Mayıs 2021 - 20:40:25

Evde Kaş Alma, Kaş Şekillendirme Teknikleri Nelerdir? Nasıl Yapılır?

Evde Kaş Alma, Kaş Şekillendirme Teknikleri Nelerdir? Nasıl Yapılır?

Evde kaş alma, oldukça pratik ve ekonomik bir yöntemdir. Burada önemli olan yüz tipine uygun kaş modelinin belirlenmesi ve doğru yöntemlerin uygulanmasıdır.

Evde Kaş Alma Teknikleri Nelerdir?

Eğer ki kuaföre gidecek vaktiniz yoksa ya da birtakım aksilikler nedeniyle kaşlarınızı aldırmadıysanız evde basit teknikler ile bu işlemi tamamlayabilirsiniz. Evde kaş alma teknikleri oldukça basittir. Fakat bunun için bazı teknikleri bilmeniz gerekmektedir. Evde kaş alma teknikleri olarak sizlere sıralayabileceğimiz birtakım nitelikler şu şekildedir:

  • Banyo sonrasında kaş almak, daha acısız olmasını sağlamaktadır. Çünkü kaş kökleri yumuşar ve normale göre daha az acır.
  • Kaş alırken ihtiyacınız olan malzemeler cımbız, ayna ve kaş tarağıdır. Bunların eksiksiz olmasına dikkat ediniz.
  • Kaşlarınızın doğallığını bozmadan toparlamak ve fazla olanları almak için kaş tarağı ile öncelikle yukarı doğru taramalısınız. Göz kapağınızın üzerinde gözüken kaşları cımbız ile çekiniz.
  • Kaş almaya en aşağıdan başlayıp hafifçe yukarı doğru alınız. Böylece şeklini bozmadan, doğallığına dokunmadan toparlama sağlayabilirsiniz.
  • Eğer kaş şeklinize uygun olmayan kaşlar varsa onların uçlarını kesiniz. Böylece kaşlarınızı tarayarak güzel bir şekil elde edebilirsiniz.

Tüm bu teknikleri düzgün bir şekilde uygulayarak evde kaşlarınızı alabilir ve toparlayabilirsiniz. Kuaföre gitmeye gerek kalmadan düzgün bir kaş alımı gerçekleştirebilirsiniz.

Kaş Şekillendirme Teknikleri Nelerdir?

Yüz mimiklerimizin oluşumu için doğru kaş şekillendirme teknikleri oldukça önemlidir. Belirgin kaşlar genel olarak daha fazla tercih edilmektedir. Yüze en uygun kaş şeklinin belirlenmesi, kişinin kendini özgüvenli hissetmesine yardımcı olur. Kalın ve doğal kaşlar günümüzde en fazla tercih edilen modellerdir. Eski zamanlarda ince kaşlar tercih edilirken günümüzde güzellik algısı daha fazla değişmiştir. Kaşlarını şekillendirmek için birtakım makyaj malzemeleri kullanabilirsiniz. Bunun yanında kaş alırken de bazı şekillendirmelerin yapılması gerekmektedir.

Kaşların kalınlaşmasını istiyorsanız uçların keserek daha kalın durmasını sağlayabilirsiniz. Eğer kaşlarınız seyrekse bunu yapmayınız. Çünkü seyrek kaşlarda kalınlaşma işlemi için öncelikle besleyici yağların kullanılması sağlanmalıdır.

Kaş şekillendirme işlemlerinde yapılan en önemli hatalar iki kaşında aynı olmasını sağlamaya çalışmaktadır. Eğer bir kaşınız doğal açıdan diğerinden farklıysa aynı yapmaya çalışmayınız. Bu durumun sonucunda ince bir kaş meydana gelmektedir. Bunun sonucunda da istediğiniz sonucu elde edemeyebilirsiniz.

Kaş Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Öncelikle belirtmek gerekir ki kaş şeklinize odaklanmanız, yanlış kaş alımını önler. Kaşlarınızın doğallığını bozmadan, aşırı inceltmeden doğru bir şekilde almalısınız. Kaşlarınızı sürekli almayınız. Düzgün bir şekilde uzamasını bekleyiniz. Biraz ara vererek alırsanız kaşlarınızın kökleri güçlenir ve daha belirgin kaşlara sahip olabilirsiniz. Eğer çok uzarsa kaş makası ile kesme işlemi uygulayabilirsiniz. Fakat fazla kesmek yamuk bir görünüm oluşturabilir. Ya da kaş düşük gözükebilir. Bunlara dikkat etmelisiniz.

Evde Kaş Nasıl Alınır?

Çıkan kaşları toplamak, kaşların görünümünü düzeltmek için evde kaş alma tekniklerini uygulayabilirsiniz. Eğer kaş almayı hiç bilmiyorsanız çok fazla inceltmemeye hafiften toplamaya dikkat ediniz. Eğer biraz biliyorsanız, kaşları yukarı doğru tarayınız fazla görünenleri toplayınız. Dilerseniz Kaş usturası gibi aletlerden de yararlanabilirsiniz.

  • evde kaş alma
  • evde kaş alma teknikleri
  • kaş şekillendirme teknikleri
  • kaş alırken dikkat edilmesi gerekenler
  • evde kaş nasıl alınır
Yorumlar
Henüz yorum yazılmadı. İlk yorumu sen yaz!
yorum yaz
Burun Tıkanıklığı Sebepleri Nelerdir? Nasıl Açılır?