Göbek nasıl eritilir? İşe yarayan göbek eritme kürleri
Sağlık

Göbek Nasıl Eritilir? İşe Yarayan Göbek Eritme Kürleri

05 Şubat 2018 - 07:19:13

Göbek bölgesinde depolanan yağların daha hızlı bir sürede eritilebilmesi için hazırlanan kür çeşitlerine göbek eritme kürleri denir.

aronya çayı

Göbek Yağları Neden Zor Erir?

Göbek bölgesinde biriken yağların çeşitli nedenleri mevcuttur. Abur cubur yemek, sağlıklı ve düzenli beslenmemek, fazla şeker ve tuz tüketimi bu bölgenin yağlanmasına neden olmaktadır. Hal böyle olunca bölgesel bir şekilde zayıflamak zannedildiği kadar kolay olmayabilir. Bu bölgenin zayıflaması kadınlar ve erkekler için zordur. Metabolizması yavaş olan kişilerin bu bölgedeki yağları eritmeleri daha zordur. Karın bölgesindeki yağların erimesi için göbek ertime kürleri uygulamak gerekebilir.

Göbek Nasıl Eritilir? Nasıl İncelir?

Yağlanmaya sebep olan ve sağlığa ciddi anlamda zarar veren şekeri hayatımızdan çıkarmak sağlığımız için yaptığımız en güzel adımlardan biridir. Sebze ve meyvede şeker mevcuttur. Fakat kişi doğal besinlerden şeker almak yerine hazır paketlenmiş gıdalardan şeker aldığı zaman yağlanmaların oluşması kolay bir hale gelmektedir. Pasta, çikolata, şekerli içecekler ve benzeri bir sürü gıdada şeker bulunmaktadır. Bu yüzden şekeri hayatınızdan tamamen çıkartarak karın bölgesinin yağ kaybetmesine olanak tanıyabilirsiniz. Ambalajlı içecekleri bırakmak karın bölgesinin zayıflamasını hızlandırmaktadır. Marketlerdeki kola, gazlı içecekler, meyve suları, gazoz, soğuk çay gibi içeceklerin tamamı yağlanmaya neden olmaktadır. Ayrıca bu içecekler sağlık için zararlı ürünlerdir. Hatta bazı meyve sularının üzerinde yüzde yüz doğal yazmaktadır. Halbuki bu içeceklerin hepsinde şeker bulunmaktadır. Bu içecekleri tüketmek yerine meyveyi taze sıkarak içebilirsiniz. Bunun yanı sıra ayran ve su sağlık için faydalı besinler arasında yer alır.

Göbek Eritmek İçin Nasıl Beslenmeli?

Gün içinde daha fazla miktarda protein tüketmek faydalı olacaktır. Kilo verme sürecinde en önemli besin grubu proteindir. Kişiye tokluk hissi veren protein içeren besinler oldukça sağlıklıdır. Metabolizmayı hızlandırma etkisi bulunduğu için protein içeren besinler sayesinde yağ yakımı kısa bir zaman diliminde gerçekleşmektedir. Özellikle karın bölgesindeki yağların erimesi için karbonhidrat alımı azaltılarak protein alımı arttırılması tavsiye edilmektedir. Proteinin kilo vermenin yanı sıra direkt olarak karın bölgesini inceltme özelliği bulunmaktadır. Bu yüzden yoğun protein içeren gıdaları tüketebilirsiniz. Uyku düzeni en önemli adımlardan biridir. Düzensiz veya az uyumak fazla kilo almaya neden olmaktadır. Ayrıca uyku düzensizliğinin metabolizmayı yavaşlattığı yönünde bilgiler mevcuttur. Dolayısı ile her akşam aynı saatte yatıp aynı saatte kalkmak çok önemlidir. Bu durum metabolizmanın düzene girmesini sağladığı için etkili bir şekilde yağ yakımı gerçekleşmektedir. Yediğiniz her şeyi yazabilirsiniz. Bu egzersiz farkındalık sağlamaktadır. Kişi bu sayede gün içinde ne kadar yediğini anlayabilir. Fazla besin tüketilen günlerde porsiyonlar küçültülebilir.

Göbek Eritme Kürü Nasıl Hazırlanır?

Yarım limon, yarım çay kaşığı zerdeçal ve üç yemek kaşığı yoğurt karıştırılmaktadır. Ayrıca zerdeçal yerine pul biber de kullanılabilir. Göbek eritme kürleri uyumadan 30 dakika önce tüketilmektedir.

aronya çayı

  Yorumlar
  Gül atasoy 05 Şubat 2018 - 07:29:13 Göbek bölgesindeki yağları eritmek için hangi tarifleri uygulamak gerekir? Göbek eritmek için diyet var mı? Bu konuda işe yarayan kürler var mı? Kilolu değilim sadece göbek bölgemde fazlalıklar var bunu nasıl eritebilirim?cevapla
  Mehtap Keleşoğlu 08 Kasım 2018 - 10:10:32 Göbek bölgesindeki yağları eritmek için hangi hareketler yapılmalı onları öğrenmem gerekiyor. Kendime doğal bir kür buldum ve bunun yanında egzersiz de yaparak şu yağlardan kurtulmak istiyorum artık. Tavsiyeler neler yardımcı olur musunuz?cevapla
  yorum yaz
  İsim veya Nick: Yorum:
  aronya çayı