Akciğer temizleme kürü nasıl yapılır?
Sağlık

Akciğer Temizleme Kürü Nasıl Yapılır?

26 Ocak 2018 - 12:25:42

İnsan vücudunun en önemli organlarından biri olan akciğerin içerisindeki mukus, toksin gibi maddelerin dışarı atılması için hazırlanan karışıma akciğer temizleme kürü denir.

Akciğer Temizleme Kürü Nedir?

Sigaradan ve birçok faktörden kaynaklı olarak akciğerde katran ve çeşitli zehirli maddeler meydana gelmektedir. Bahsi geçen maddeler sigara gibi zararlı maddelerden dolayı zaman içerisinde akciğere birikmektedir. Akciğere bu zehirli maddelerin birikmesi ile bu organ işlevini yapamama noktasına gelmektedir. Gün içinde üç ve üçten fazla sigara içen kişilerin akciğeri temizlemek için doğal bitkilerden faydalanmaları gerekir. Bunun dışında temizleme işlemi için uzmanların tarifini verdiği akciğer temizmele kürü hazırlanabilir.

Akciğer Temizleme Kürü Ne İşe Yarar?

Hazırlanan sebze, meyve ve bitki kürleri ciğerin temizlenmesine büyük oranda katkı sağlamaktadır. Sigaranın bırakılması ile ciğerlerin çok hızlı bir sürede temizlenmesi için doğal kürler hazırlanmalıdır. Önemli olan ciğerleri temizleyen besinlerin isimlerini bilmektir. Ciğeritemizleyen bir sürü doğal ve şifalı bitki bulunmaktadır. Bu bitkilerin en bilinenleri zencefil, keçiboynuzu, ebegümecidir. İbrahim Saraçoğlu ve Ahmet Maranki gibi alternatif tıpla ilgilenen kişiler bu bitkilerle ciğerlerin temizlenmesi için akciğer temizleme kürü hazırlamaktadırlar. Ciğereyerleşen katranı söken mucizevi bitkiler arasında elma, keçiboynuzu, zencefil, ebegümeci, zerdeçal, karanfil ve tarçın bulunmaktadır. Bir sürü derdi çözen bu şifalı bitkiler ciğer hastalıkları için önemli yer edinen değerlerdir.

Akciğer Temizleme Kürü Nasıl Yapılır?

Tarif 1:

Kürlerden bir tanesi keçiboynuzu ile ilgili bir karışımdır. Altı tane keçiboynuzu ile bir litre su karıştırılır ve beş dakika kadar kaynatılmaktadır. Bu karışımın aç karnına içilmesi tavsiye edilmektedir. Yaklaşık yirmi bir gün kullanılmaktadır. Altı ay içinde bir kez kür şeklinde uygulanmaktadır. Kansızlık için de oldukça faydalı olan bu kürü ciğerin temizlenmesi için tüketebilirsiniz.

Tarif 2:

Bir diğer kür tarifi ebegümeci çayıdır. Bir tutam ebegümeci otu kaynar suya ilave edilir ve bu karışım beş saat kadar bekletilmelidir. Aç karnına içilen bu çayın kaynatılması önerilmez. Ebegümeci çayı demleme usulü ile yapılmalı ve tüketilmelidir. Ebegümecinin sağlık için çok fazla faydası mevcuttur. İlk olarak sindirim sistemine iyi gelen bitkilerden biridir. Sindirim sisteminin sağlıklı ve düzenli bir şekilde çalışmasına destek olmaktadır. Ebegümecinin akciğerde meydana gelecek herhangi bir hastalığı engellediği ifade edilmektedir. Bunun yanı sıra ciğeri iyi bir şekilde temizlemektedir. Çoğu kişide meydana gelen balgam problemini kısa bir sürede ortadan kaldırmaktadır. Sigarayı bırakan insanların ciğerleri ebegümecini düzenli olarak tükettikleri zaman akciğeri yetmiş gün içinde temizlenmektedir.

Doğal Akciğer Temizleme Kürü Tarifi Nedir?

Gerekli olan malzemelerin içinde bir bardak sıcak su, bir dilim limon, bir çay kaşığı keçiboynuzu özü, bir çay kaşığı toz zerdeçal ve bir çay kaşığı toz zencefil vardır. Bütün malzemeler sıcak suyun içine ilave edilerek karıştırılır. Karşımın kapağı kapatılır ve demlenmeye bırakılır. Beş dakika kadar dinlenen akciğer temizleme kürü gün içinde tok olacak şekilde tüketilmektedir.

Yorumlar
Şermin Kaplan 26 Ocak 2018 - 12:35:42 Yaklaşık olarak 10 yıldır sigara içiyorum ve 28 yaşındayım. Sesimde meydana gelen birtakım rahatsızlıklar için artık sigarayı bırakıp akciğerimi temizlemek istiyorum. Akciğer temizleyen kürler nelerdir? İşe yarar mı?cevapla
cenk solmaz 12 Mart 2018 - 12:24:32 akciğer detoksu ile ciğerleri temizlemek için akciğer temizleme macunu varmış galiba muğlada üretiliyormuş internette araştırdım çok kullanan var işe yaramıyor diye şikayet edenlerde var ama memnun kalan çok daha fazlası insan var sigara bırakma işi biraz irade meselesi olduğu için ben kendime bu konuda güveniyorum o yüzden şikayetleri hiç takmadan 1-2 ay kullanacağım bu sigara hem maddi hem manevi büyük zarar artık yetercevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: