Alıç sirkesi nedir? Nasıl yapılır? Zayıflatır mı? Alıç sirkesinin faydaları ve zararları
Zayıflama

Alıç Sirkesi Nedir? Nasıl Yapılır? Zayıflatır mı? Alıç Sirkesinin Faydaları ve Zararları

08 Mayıs 2018 - 15:44:06

Sirke türlerinin insana vücuduna etkileri oldukça fazlayken alıç sirkesi de olumlu etkiler gösteren ürünler arasında yer almaktadır.

Alıç Sirkesi Nedir? Ne İşe Yarar?

Sirke denildiğinde akla ilk olarak üzüm ya da elma sirkesi gelmektedir. Ancak bu aşamada farklı ürünler de sirke üretiminde kullanılabilirken çok daha farklı tatlar ortaya çıkar. Bu aşamada alıç kullanılarak yapılan sirke alıç sirkesi olarak isimlendirilirken insan vücudu için de son derece faydalı bir üründür. Yaz aylarının gelmesiyle birlikte kendisini göstermeye başlayan alıç, ağaçta yetişen ve son derece lezzetli bir meyvedir. Genelde pazarlarda satışa sunulurken aktarlardan da rahatlıkla alınabilmektedir. Bu alanlarda ipe dizilmiş halde satılan alıç bazı yörelerde yemişen adıyla da satışa sunulmaktadır.

Alıç Sirkesi Nasıl Yapılır? Tarifi Nedir?

Alıç sirkesinin tarifi için 1 kilogram kadar alıç, 2 adet Trabzon hurması, 2 kahve fincanı kadar toz şeker, 2 çay kaşığı tuz ve içme suyuna ihtiyaç duyulmaktadır. İlk olarak kavanozların içerisine doğranmış olarak alıçların ve hurmanın koyulması gerekmektedir. İsteyen kişiler hurmaları direkt olarak da içerisine atabilir. Bunun sonrasında tuz ve şekerin de içerisine eklenmesi gerekir ve son olarak kavanozun kapağı sıkıca kapatılır. Ancak bu aşamada kavanozun ağzını bir tülbent ya da buzdolabı poşeti ile örtmek çok önemlidir. Bu şekilde hazırlanan karışım 10-15 gün kadar oda sıcaklığında bekletilirken bunun sonrasında açıp kullanılmaya başlanabilir. Tadı ve kıvamı konusunda bu süreç içerisinde kontrol edilmesinde herhangi bir sorun olmayacaktır.

Alıç Sirkesi Zayıflatır mı? Kilo Verdirir mi?

Alıç sirkesi kullananlar, ürünün zayıflama üzerindeki etkilerini de merak etmektedir. Bu aşamada yalnızca bazı kişiler üzerinde zayıflatıcı bir etkisinin olduğu söylenebilir. Alıç sirkesinin faydalar arasında hazımsızlığa iyi gelmesi ve midenin işleyişini düzenlemesi maddeleri yer alır. Bu etkiler, sindirim problemleri olan ve bu sebeple kilo vermekte zorluk çeken kişiler için oldukça faydalı olacaktır. Diyetlerini yapan ancak bu dönemde düzenli olarak boşaltımlarını gerçekleştiremeyen kişiler bu sirkeyi kullanarak fazla kilolarından daha kolay bir biçimde kurtulabilirler.

Alıç Sirkesinin Faydaları ve Zararları Nelerdir?

Yüksek tansiyonun kontrol altına alınmasında çok önemli bir üründür. Hipertansiyon problemi olan kişiler, bu sirkeyi kullanarak tansiyonlarını normal düzeylere düşürebilirler. Bunun yanı sıra kalp üzerinde de olumlu etkileri olan bir üründür. Göğüs kafesinde yaşanan ağrıların ya da baskı hissinin ortadan kaldırılmasında iyi bir yardımcı olacaktır. Stere karşı rahatlatıcı bir etki göstermektedir. Bu sebeple şirketlerde yemeklerin içerisinde diğer sirkelere karşın ardıç sirkesi kullanarak insanların kendilerini daha rahat hissetmesi ve ortaya çıkacak sorunlar ile daha iyi bir şekilde başa çıkması sağlanmaktadır. Çok fazla tüketilirse bu olumlu etkileri yan ekti olarak kendisini göstermeye başlayabilir. Bu da alıç sirkesinin zararları olarak sayılabilecek durumların ortaya çıkması anlamına gelecektir. Birçok faydası bulunan alıç sirkesi kolaylıkla hazırlanan lezzetli karışımlardan birisidir.

Yorumlar
Dilber Tlki 08 Mayıs 2018 - 15:54:06 Alıç sirkesi kullanıcı yorumları nelerdir? Bu sirke nasıl yapılır? Kilo vermek için nasıl kullanmak gerekiyor? Diyetle birlikte mi kullanmalı yoksa gün içerisinde belli miktarda kullanmak yeterli olur mu? Deneyenler var mı?cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: