Sağlık

Altın İğne Nedir? Ne İşe Yarar? Fiyatları ve Yorumları

20 Temmuz 2020 - 12:18:02
Altın İğne Nedir? Ne İşe Yarar? Fiyatları ve Yorumları

Altın iğne; cildin gençleşmesini ve güzelleşmesini sağlayan, fraksiyonel radyo frekans uygulaması şeklinde de isimlendirilen bir cilt bakım yöntemidir.

Altın İğne Nedir, Ne Demek?

Yaşlanmaya bağlı olarak hücre yenilenmesinin azalması, güneşin UV ışınlarına maruz kalmak, hava kirliliği, stres ve kötü çalışma şartları gibi etkenler zaman içerisinde cildin yaşlanmasına ve zarar görmesine neden olmaktadır. Özellikle 20'li yaşlardan sonra cilt daha fazla bakıma ihtiyaç duymaktadır. Kırışıklık ve leke oluşumu genel olarak orta yaşa doğru en fazla görülen cilt problemleri arasında yer almaktadır. Altın iğne uygulaması, cildin yenilenmesini, tazelenmesini ve canlanmasını sağlayan bir tür tedavi olarak son yıllarda sıklıkla tercih edilen bir yöntemdir. Herhangi bir ameliyat, kesi ya da yara olmadan uygulanan bu yöntem ile cildin gençleşmesi sağlanmaktadır.

Altın iğne tedavisi uzman hekimler tarafından uygulanmaktadır. Uygulanması gereken bölgeye uygun olacak şekilde seanslar belirlenmektedir. Genel olarak yüz bölgesi için tercih edilse de aynı zamanda vücudumuzun farklı bölgeleri için de tercih edilmektedir. Bu işlemi uygulamak için bir cihazdan yararlanılmaktadır. Cilt yüzeyini etkilemeyen bu uygulama direkt olarak cildin alt tabakasına enerji göndermektedir. Vücudun kendi doğal kolajen seviyesinin artmasına yönelik bir etki meydana getiren bu uygulama, cildin kendini yenilemesini ve onarmasını sağlamaktadır. Bu cilt bakımı yönteminin asıl etkisi ciltteki enerji dağılımının yönlendirilmesi ve enerji kaybının önlenmesidir. Böylece cilt yüzeyinin zarar görmesini engellerken aynı zamanda yaşlanma belirtilerini ve cilt problemlerini de ortadan kaldırmaktadır.

Altın İğne Tedavisi Ne İşe Yarar?

Bir tür cilt bakımı yöntemi olarak nitelendirebileceğimiz altın iğne tedavisi aynı zamanda cilt kusurlarının giderilmesi için de uygundur. Yanık ve yara izlerinin iyileştirilmesi, gebelik ya da kilo alıp verme sonucunda oluşan çatlakların giderilmesi, yaşlanma belirtilerinin iyileştirilmesi, ince kırışıklıkların ortadan kaldırılması, gıdı, boyun ve dekolte bölgelerinin görünümünün düzeltilmesi, göz çevresindeki morlukların görünümünü azaltmak, akne tedavisinin uygulanması, genişlemiş gözeneklerin sıkılaştırılması, sarkmaların giderilmesi ve cilt lekelerinin iyileştirilmesi, cildin daha genç ve canlı gözükmesi için bu uygulamadan yararlanılmaktadır.

Cilde herhangi bir zarar vermeden uygulanan altın iğne uygulaması, geçici olarak değil kalıcı etki meydana getirmektedir. Cildi yenileyen ve cilt problemlerinin giderilmesini sağlayan bu yöntem için hastanın hastanede yatması gerekmez. Tedavi sonrasında günlük hayatına devam edebilir. Her türlü cilt tipine uygulanır. Şişlik, morluk ve uzun süreli kızarıklık oluşturmaz. Bu nedenle dışarıdan uygulamanın yapıldığı fark edilmez.

Altın İğne Uygulaması Fiyatları Ne Kadar?

Son zamanların en iyi cilt uygulamalarından birisi olan altın iğne fiyatları seansa ve uygulanan bölgeye değişmektedir. Seans sayısı uzman kişiler tarafından belirlenmektedir. İlk seanstan itibaren gözle görülü etkiler sunan bu uygulama yaklaşık olarak 35-40 dakika gibi bir süre içerisinde yapılır. Cerrahi bir işlem değildir ve bu özelliği sayesinde dünya üzerinde pek çok kişi tarafından uygulanır.

Altın İğne Yorumları Nelerdir?

Günlük yaşamı etkilemeyen bir cilt tedavisi yöntemi olan altın iğne yorumlarına baktığımızda pek çok kişinin bu uygulamadan memnun kaldığı görülmektedir. Daha sağlıklı, canlı, pürüzsüz ve genç cilt için sizler de bu uygulamadan yararlanabilirsiniz. Deri altını onaran altın iğne uygulaması kalıcı olarak ciltte yenilenme sağlamaktadır.

Yorumlar
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: