Sağlık 18 Temmuz 2021 - 08:50:15

Ballı Su Faydaları Nelerdir? Nasıl Yapılır?

Ballı Su Faydaları Nelerdir? Nasıl Yapılır?

Ballı su; kilo vermek başta olmak üzere vücuda pak çok fayda sağlayan, bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcı olan, ılık su ve balın bir araya getirilmesi ile elde edilen bir karışımdır.

Ballı Suyun Faydaları Nelerdir?

Tok kalmaya yardımcı olan ballı su, sağlıklı bir şekilde kilo vermeye yardımcı olmaktadır. Beynimizdeki şeker açlığı olarak nitelendirilen bölgenin kontrol edilmesini sağlayan ve abur cubur tüketimini sınırlandıran bu doğal karışım aynı zamanda gün içerisinde daha az yemek yemeyi sağlar ve böylece doğal bir şekilde kilo verilmesini sağlamaktadır. Vücuda doğal bir enerji veren ballı su kişinin kendini daha dinç ve enerjik olmasını sağlamaktadır. Vücuda zarar veren enerji içecekleri yerine bu karışımı içerek kendinizi daha enerjik hissedebilirsiniz.

Vücutta meydana gelen kireçlenme gibi etkilerin giderilmesini sağlayan ballı su aynı zamanda acı ve ağrı giderme konusunda da etkilidir. Eklem iltihaplarına bağlı olarak gerçekleşen ağrıların hafifleterek daha rahat hareket edilmesini sağlamaktadır.

Bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlayan ballı su antibakteriyel ve antibiyotik etkisi olan bir karışımdır. Pek çok hastalığın önlenmesi için de faydalı etkileri bulunmaktadır. Bununla birlikte kolesterol seviyesinin düzenlenmesi için de etkilidir. Bu özelliği sayesinde kalp hastalıklarını önler ve dolaşım sisteminin güçlendirilmesini sağlar. Yüksek kolesterol hastalığı olan kişiler bu doğal karışım ile kolesterol seviyesini dengeleyebilirler.

Ballı Su Neye İyi Gelir?

Eğer yorgunluk ve halsizlik problemleriniz varsa ballı su tüketebilirsiniz. Vücuda canlılık ve dinçlik verene ballı su gün içerisinde enerjinizi yüksek tutar ve aynı zamanda beynin daha etkili çalışmasını sağlar. Zihin açıklığı da meydana getirmektedir. Tembel bağırsak sendromu varsa ve bağırsaklarınız yeteri kadar hızlı çalışmıyorsa, kabızlık, hazımsızlık gibi problemler söz konusu ise bu karışımdan tüketebilirsiniz.

Bronşit, astım, solunum gibi hastalıklar için faydalı etkiler sunan ballı su aynı zamanda vücutta biriken toksinlerin dışarı atılmasına yardımcı olur. Toksinler vücutta ciddi ve tehlikeli hastalıkların oluşmasına sebebiyet vermektedir. Sindirim sistemini temizleyen ballı su aynı zamanda parazitlere karşı da etkilidir. Mikroorganizmaları öldüren ve bağırsakları temizleyen bu doğal karışım sayesinde vücutta arındırıcı bir etki meydana getirebilirsiniz.

Ballı Su Nasıl Yapılır?

Oldukça basit ve kolay bir şekilde hazırlanan ballı su tarifi için ihtiyacınız olan malzemeler 1 bardak ılık su ve organik baldır. 1 bardak suyun içerisine 1 yemek kaşığı bal koyup hazırlayabilirsiniz. Genel olarak günde bir defa ve sabah aç karnına içilmesi önerilmektedir. Mide için oldukça faydalı olan ballı su aynı zamanda cilt problemlerinin giderilmesi konusunda da etkili olmaktadır. Hücre hasarını iyileştiren ballı su cildin yenilenmesine yardımcı olur.

Ballı Su İçenler ve Yorumlar

Faydalı etkileri ve kolay hazırlanması sayesinde pek çok kişi ballı su içerek güne başlamaktadır. Ballı su yorumlarına baktığımızda her insanın farklı amaçla tükettiğini görmekteyiz. Eğer sizler de tüketmek istiyorsanız içenlerin yorumlarını okuyabilirsiniz. Eğer tüketim sırasında rahatsız edici bir etki meydana getiriyorsa içmeyiniz.

  • ballı su
  • ballı suyun faydaları
  • ballı su neye iyi gelir
  • ballı su nasıl yapılır
  • ballı su tarifi
  • ballı su yorumları
  • ballı su içenler
Yorumlar
Henüz yorum yazılmadı. İlk yorumu sen yaz!
yorum yaz
Tere Nedir? Neye İyi Gelir? Terenin Faydaları, Zararları ve Tansiyona Etkisi