Diyet 31 Mayıs 2021 - 17:27:35

Ananas Diyeti Nedir? Nasıl Yapılır? 2 Günde 3 Kilo Zayıflama

Ananas Diyeti Nedir? Nasıl Yapılır? 2 Günde 3 Kilo Zayıflama

Ağırlıklı olarak ananasın kullanıldığı ve çok hafif ürünlerle desteklendiği diyet, ananas diyeti olarak isimlendirilmektedir.

Ananas Diyeti Nedir, Ne Demek?

Meyve tüketimi sürekli olarak diyetlerin içerisinde yer bulurken bazı diyetler belirli bir meyvenin üzerine kuruluyor. Eğer bir meyve, lezzet açısından birçok insanı tatmin edecek kadar güzelse ve bunun yanında zayıflamak isteyen kişilere belirli avantajlar sunuyorsa bu meyvenin üzerine bir diyet hazırlanabiliyor. Ananas, bir yandan lezzetli oluşu bir yandan da insanların uzun süre tok kalmasını sağlaması sebebiyle zayıflamak için hazırlanan diyetlerde başrolü oynayabiliyor. Ananas üzerine kurulan ve yalnızca belirli ürünlerle desteklenen diyet ananas diyeti olarak isimlendirilirken kalori alımının çok düşük seviyede kalması sebebiyle 2 günde 3 kilo zayıflamayı vaat ediyor.

Ananas Diyeti Nasıl Yapılır?

Ananas diyeti uygulayan kişiler, günde 7 öğün yaparak sıkça gıda tüketirler. Böylece sürekli olarak tok kalmayı amaçlamaktadırlar. İlk olarak kişiler sabah kalktıktan hemen sonra 1 su bardağı dilimlenmiş ananası ve yanında 4 adem bademi tüketirler. Bunun ardından kahvaltı öğünü gelir ve kahvaltıda 180 gram yoğurt, 1 su bardağı dilimlenmiş ananas ve 4 adet ceviz içi tüketilir. Ardından ara öğün olarak kahvaltı öncesinde tüketilen gıdalar aynı miktarda alınır. Öğle yemeğinde 60 gram ton balığı, 2 su bardağı kadar pişmiş sebze ve 1 su bardağı dilimlenmiş ananas tüketilir. Sonrasında tekrar ara öğün aynı malzemeler ile yapılır ve akşam yemeğine geçilir. Akşam yemeğinde kahvaltıda tüketilen ürünler aynı miktarlarda kullanılır. Yatmadan önce de son bir ara öğün yapılır ve gün tamamlanır.

2 Günde 3 Kilo Zayıflama Nasıl Olur?

Bu diyeti uygulamaya başlayan kişiler 2 günde 3 kilo hedefiyle başlarlar. Diyet içerisindeki 7 öğünü kusursuz bir biçimde uygulayan kişiler 2 günde 3 kilogram kadar azaldıklarını göreceklerdir. Ananas diyeti, tüketilen gıdaların oldukça az olması sebebiyle şok diyeti olarak kullanılmaktadır. Genelde acil olarak kilo vermeleri gereken durumlarda insanlar bu diyeti tercih etmektedir. Bu diyete 1 hafta boyunca devam ederlerse 5 ile 10 kilogram arasında kilo vereceklerdir. Bu miktar da insanlar için son derece yeterlidir.

Ananas Diyetinin Faydaları ve Zararları Nelerdir?

Bu diyetleri yapmaya başlayan kişileri kilo vermenin yanında birçok fayda görebilir. İlk olarak sindirim sistemleri muhteşem düzeyde çalışmaya başlayacaktır. Bir yandan vücudun tamamen sağlıklı ürünler alması bir yandan da ananasın olumlu etkileri bu faydayı ortaya çıkarır. Bunun yanında vücutlarındaki yağ miktarı hızlı bir şekilde azalacaktır. Bu durumda verdikleri kilolar direkt olarak fiziki görünüşlerini düzeltir. Ancak buna karşın sağlık açısından çok hızlı kilo vermenin belirli riskleri vardır ve bu olumsuz durumlar ananas diyeti ile kendisini gösterebilir. İnsanlar tarafından çok sevilen ananasın bolca tüketildiği ananas diyeti ile kısa sürede yüksek miktarda kilo vermek mümkün olur.

  • ananas diyeti
  • ananas diyeti nedir
  • ananas diyetinin faydaları
  • ananas diyeti nasıl yapılır
Yorumlar
Mine İzci Ananas diyeti ile zayıflayanlar kilo verenler var mı? Ananası normalde meyve olarak tüketiyorum ama diyetini nasıl yapmam gerekiyor? Çok kısa bir süre içinde kilo verdiriyor diye duymuştum. Yapanlar var mı? Sonuçlar nasıl? cevapla
yorum yaz
Tüylerin Batık Olmaması İçin Ne Yapmalı?