Sağlık

Atlet Korse Nedir? Ne İşe Yarar?

09 Kasım 2017 - 05:21:59
Atlet korse nedir? ne işe yarar?

Atlet korse modelleri vücudun daha zayıf ve toplu gözükmesini sağlayan, farklı çeşitlerde ve renklerde karşımıza çıkan giysilerdir.

Atlet Korse Nedir? Ne İşe Yarar?

Korse kullanımının tarihine bakıldığında bu ürünün çok uzun yıllardan beri düzenli olarak kullanıldığı görülüyor. Eski dönemlerde yalnızca bayanların kullandığı korse modelleri artık erkeklerin vücuduna göre uyarlanırken erkekler de korseler sayesinde sahip oldukları kiloları belirli oranda saklayabilme imkanı elde ediyorlar. Erkekler için üretilen korse modelleri genel olarak atlet korse şeklinde üretiliyor. Bu sayede erkeklerin normal çamaşır kullanımlarının yanında ekstra olarak farklı bir ürün seçmelerine de gerek olmuyor. İstedikleri kıyafetlerinin içerisine beyaz ya da siyah renklerde bu korseleri kullanabilen erkekler göbek bölgelerinin daha zayıf gözükmesini sağlıyorlar. Benzer ürünler bayanlar için de kullanılabilirken tasarım açısından belirli farklar ortaya çıkarıyor.

Erkekler İçin Atlet Korse Modelleri

Erkeklerin korse kullanımlarında ilk aşama, karın bölgelerini olduğundan daha ince göstermek olurken bunun sonrasında karın kaslarını ortaya çıkaran bir şeklin de olması isteniyor. Bu sebeple üretilen korseler bir yandan bel çevresini inceltirken bir yandan karın kası bölgesinde belirli şekillerin daha net gözükmesini sağlıyor. Bunun için karın bölgesinde farklı bir kumaş yapısı tercih edilirken dış ortamdan çok daha şık bir görüntü hissediliyor. Renk seçimlerinde rahatlıkla erkekler siyah ve beyaz renkleri tercih ederken son dönemde ten renginde üretilmiş atlet korse modelleri de yer alıyor. Bu korse modelleri özellikle gömleklerin içinde çok büyük bir verim gösterirken tişört modelleri ile de rahatlıkla kullanılabiliyor. Askılı şekilde üretilen bu korse modelleri dışarıdan kesinlikle belli olmazken sosyal açıdan hiçbir sorun yaratmıyor.

Kadınlar İçin Atlet Korse Modelleri

Kadınlarda korse kullanımı erkeklere göre çok daha yoğun oluyor. Neredeyse özel gecelerde tercih edilen tek parça elbiselerin içerisinde korse kullanmayan kadın bulunmuyor. Bu aşamada bel incelikleri ne kadar olursa olsun bayanlar olduğundan daha ince gözükerek elbiselerin içerisinde daha şık bir görünüme kavuşuyorlar. Bunun için atlet korse modelleri son derece uygun olurken farklı renklerde üretilen bu korseler her renk kıyafet ile kullanılabiliyor. Ancak burada dikkat edilmesi gereken atlet korse modellerinin askılı şekilde üretilmesinden dolayı bazı elbiseler de kendisini belli etmesi oluyor. Bu sebeple straplez elbiseler de kesinlikle bu tarz bir korse kullanılmaması gerekirken yalnızca bel kısmını kapsayan korselerin tercih edilmesi gerekiyor. Atlet korse modelleri bayanlarda bel ve göğüs kısımlarını kapatırken kalça kısmında çok büyük bir etki göstermiyor. Bu sebeple de kalça kısımlarında da genişleme sıkıntısı bulunan kadınların farklı korse modellerine yönelmeleri çok daha doğru bir karar oluyor.

Atlet Korse Zayıflatır mı?

Bazı kadınlar, korselerin zayıflama konusunda çok büyük etkileri olduğunu düşünüyor olsa da bu genel olarak üreticiler tarafından yayılan yanlış bilgiler arasında gösteriliyor. Korseler tek başlarına zayıflama üzerinde etkiler göstermezken bölgenin terlemesi ile birlikte daha hızlı yağ yakmasını sağlayabiliyor.

Yorumlar
Feride Kaplan 09 Kasım 2017 - 05:31:59 Atlet korse ne işe yarar? Kullananlar memnun kalıyor mu? Ben hamilelik kilolarımın birçoğundan kurtuldum ama biraz göbek bölgemde sarkma var. Normal korse takmak yerinde atlet korse giysem bir zararı olur mu?cevapla
Hakan Çağlar 14 Eylül 2018 - 16:45:04 Atlet korse kullananlar etkilerinden memnun kalıyor mu? Ben de kullanmak istiyorum göbek bölgem biraz daha toplu gözüksün diye ama işe yarar mı onu bilmiyorum. Fiyatları çok pahalı değil diye biliyorum ama internetten sipariş verip denemek istiyorum. Erkekler için modellerini inceledim hoşuma gitti.cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: