Sağlık 08 Ocak 2022 - 08:00:55

Atlet Korse Nedir? Ne İşe Yarar?

Atlet Korse Nedir? Ne İşe Yarar?

Atlet korse; vücudun daha zayıf ve toplu gözükmesini sağlayan, farklı çeşitlerde ve renklerde karşımıza çıkan giysilerdir.

Erkek Atlet Korse Nedir?

Vücuttaki fazlalıkların gizlenmesine yardımcı olan erkek atlet korse modelleri, daha toplu ve aynı zamanda fit görnmeye destek olmaktadır. Esnek yapısı sayesinde vücudu saran bu ürünler kaslı bir görünüm de oluşturmaktadır.

Korse kullanımının tarihine bakıldığında bu ürünün çok uzun yıllardan beri düzenli olarak tercih edildiği gözlemlenmektedir. Eski dönemlerde yalnızca kadınların kullandığı korse modelleri artık erkeklerin vücuduna göre uyarlanırken, erkekler de korseler sayesinde sahip oldukları kiloları belirli oranda saklayabilme imkanı elde etmektedir.

Erkekler için üretilen korse modelleri genel olarak atlet korse şeklinde üretiliyor. Bu sayede erkeklerin normal çamaşır kullanımlarının yanında ekstra olarak farklı bir ürün seçmelerine de gerek olmamaktadır. İstedikleri kıyafetlerinin içerisine beyaz ya da siyah renklerde bu korseleri kullanabilen erkekler, göbek bölgelerinin daha zayıf gözükmesini sağlamaktadır. Benzer ürünler kadınlar için de kullanılabilirken tasarım açısından belirli farklar ortaya çıkmaktadır.

Atlet Korse Ne İşe Yarar?

Erkeklerin korse kullanımlarında ilk aşama, karın bölgelerini olduğundan daha ince göstermektir. Bunun sonrasında karın kaslarını ortaya çıkarmak istenmektedir. Bu sebeple üretilen korseler bir yandan bel çevresini inceltirken bir yandan karın kası bölgesinde belirli şekillerin daha net gözükmesini sağlamaktadır.

Erkek atlet korselerde karın bölgesinde farklı bir kumaş yapısı tercih edilirken dış ortamdan çok daha şık bir görüntü hissedilmektedir. Renk seçimlerinde rahatlıkla erkekler siyah ve beyaz renkleri tercih ederken son dönemde ten renginde üretilmiş atlet korse modelleri de yer alıyor. Bu korse modelleri özellikle gömleklerin içinde çok büyük bir verim gösterirken t-shirt modelleri ile de rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Normal iç çamaşırı ile benzerlik gösteren erkek atlet korseler, dışarıdan herhangi bir şekilde anlaşılmamaktadır. Bu korselerin günlük kullanıma uygun olan modeli haricinde termal modelleri de vardır. Termal atlet korse daha çok spor sırasında kullanılmaktadır.

Kadınlar İçin Atlet Korse Modelleri

Kadınlarda korse kullanımı erkeklere göre çok daha yoğun olmaktadır. Genellikle özel gecelerde tercih edilen tek parça elbiselerin içerisinde daha ince görünmek için korse kullanılmaktadır. Sadece özel davetlerde değil aynı zamanda günlük hayatta da daha fit görünmek için bu korseler tercih edilebilmektedir.

Atlet korse modelleri farklı renklerde çeşitlenmektedir ve her renk kıyafet ile kullanılabilirler. Ancak burada dikkat edilmesi gereken atlet korse modellerinin askılı şekilde üretilmesinden dolayı bazı elbiseler de kendisini belli etmesidir.. Bu sebeple straplez elbiseler de kesinlikle bu tarz bir korse kullanılmaması gerekirken yalnızca bel kısmını kapsayan korselerin tercih edilmesi tavsiye edilmektedir.

Atlet korse modelleri kadınlarda bel ve göğüs kısımlarını kapatırken kalça kısmında çok büyük bir etki göstermemektedir. Bu sebeple de kalça kısımlarında da genişleme sıkıntısı bulunan kadınların farklı korse modellerine yönelmeleri çok daha doğru bir karar olur.

Atlet Korse Zayıflatır mı?

Bazı kadınlar, korselerin zayıflama konusunda çok büyük etkileri olduğunu düşünüyor olsa da korselerin tek başına zayıflatır etkisi bulunmamaktadır. Diyet ve spor ile desteklenen bir zayıflama sürecinde korse de kullanıldığı zaman sıkılaşma ve daha hızlı incelme söz konusu olmaktadır.

Korseler tek başlarına zayıflama üzerinde etkiler göstermezken bölgenin terlemesi ile birlikte daha hızlı yağ yakmasını sağlayabiliyor. Korse takmanın faydaları hem zayıflama hem de toparlanma ve sıkılaşma konusunda etki gösterir.

Atlet Korse Kullananlar ve Kullanıcı Yorumları

Vücudunuza uygun, hava alan kaliteli kumaşlardan elde edilmiş atlet korse modellerini tercih ettiğiniz zaman kısa süre içerisinde etki görebilirsiniz. Atlet korse kullanıcı yorumlarına baktığımızda genel olarak hem erkeklerin hem de kadınların çok memnun kaldığını görmekteyiz.

Fazlalıklarınızdan kurtulmak ve daha ince görünmek için sizler de atlet korse satın alabilirsiniz. Bu korseler ile daha fit görünürken, düzenli kullanım sayesinde sıkılaşma sağlayabilirsiniz.

  • atlet korse
  • atlet korse nedir
  • atlet korse kullananlar
  • atlet korse zararları
Yorumlar
Feride Kaplan Atlet korse ne işe yarar? Kullananlar memnun kalıyor mu? Ben hamilelik kilolarımın birçoğundan kurtuldum ama biraz göbek bölgemde sarkma var. Normal korse takmak yerinde atlet korse giysem bir zararı olur mu? cevapla
Hakan Çağlar Atlet korse kullananlar etkilerinden memnun kalıyor mu? Ben de kullanmak istiyorum göbek bölgem biraz daha toplu gözüksün diye ama işe yarar mı onu bilmiyorum. Fiyatları çok pahalı değil diye biliyorum ama internetten sipariş verip denemek istiyorum. Erkekler için modellerini inceledim hoşuma gitti. cevapla
yorum yaz
Mutluluk Hormonunu Artıran Şeyler Nelerdir?