Diyet09 Kasım 2020 - 02:31:55

Arpa Suyu Zayıflatırmı? Arpa Suyu Diyeti Nasıl Yapılır?

Arpa Suyu Zayıflatırmı? Arpa Suyu Diyeti Nasıl Yapılır?

Arpa suyu ile zayıflama son zamanlarda oldukça popüler olan etkinliği bilimsel olarak kanıtlanmış kolay bir kilo verme yöntemidir.

Arpa Suyunun Faydaları Nelerdir?

Diyet listesinde bolca arpa suyu olan diyetler de son dönemin en popüler diyetleri arasında gösterilirken rahatlıkla bu diyetler bilimsel açıdan da açıklanabiliyor. Kullanımı insana vücudu üzerinde çok olumlu etkiler yaratırken bunlar arasında zayıflamaya olan katkısı da yer alıyor.

Arpa suyunun en önemli etkileri her zaman sindirim ve boşaltım sistemi üzerinde gerçekleşir. Bu sebeple diyetlerin içerisinde de arpa suyu kendisine rahatlıkla yer bulur. İlk olarak idrar yolları üzerinde idrar söktürücü bir etkisi bulunur. Bu özelliği sayesinde vücut içerisinde yer alan bakterilerin rahatlıkla vücuttan uzaklaşması sağlanmaktadır.

Arpa suyu kullanan kişiler kalp sağlıklarını da en iyi şekilde korumuş olacaklardır. Atardamarların kalınlaşmasını engelleyen arpa suyunu düzenli olarak tüketen kişilerde kolesterol sorunu da çok fazla görülmemektedir. Bu doğrultuda diyetlerine arpa suyunu eklemeyi düşünen kişiler zayıflama etkilerinin yanında bu tarz faydaları da almış olacaklardır.

Arpa Suyu Diyeti Nedir?

Bayanlar her zaman kilolarını istedikleri düzeyde tutarak güzel görünmek isterken buna karşılık bu durum her zaman mümkün olmuyor. Bu sebeple de bayanlar fazla kilolarından kısa süre içerisinde kurtulabilmek için farklı yollar deniyorlar. Diyetler her zaman ilk başvurulan seçenek olurken genelde içerisinde bir adet ana maddesi bulunan diyetler akılda kalıcı ve etkili oluyor.

Arpa, tamamen lifli bir yapıda olan gıdalar sınıfında yer alır. Bu aşamada içeriğindeki lifli yapı tüketen insanların çok daha uzun süre tok kalmasını sağlayacaktır. Bu durum, lifli yapıların çok kolay bir şekilde sindirilememesinden kaynaklanırken bu sayede çok daha az yemek yiyerek kişiler zorlanmadan diyetlerine devam edebilirler. Arpa suyu diyeti için bu çok önemli bir ayrıntıdır.

Arpa Suyu Diyeti Nasıl Yapılır?

Bu diyet içerisinde insanların ana besin maddesi arpa lapası oluyor. Kahvaltı ile güne başlayan kişiler kahvaltılarında, 1 su bardağı arpa lapası tüketiyorlar. Bunun üzerine muz, çilek ya da portakal gibi meyveler ile birlikte kullanılan yağsız yoğurt tüketiliyor. Yoğurdun 150 gram olması istenirken ara öğün olarak da yeşil çay tercih ediliyor.

Arpa suyu diyeti içerisinde öğle yemeği, 1 kase lahana ya da farklı bir sebzenin yağsız çorbası, 1 su bardağı arpa lapası ve 1 kase salata ile öğle yemeği tamamlanmış oluyor. Bu aşamada her gün aynı yiyeceklerin tüketilmesi birçok kişi için ciddi bir sorun olurken arpa lapası ya da arpa suyunun dışındaki yemekler belirli kurallar çerçevesinde değiştirilebiliyor. Ara öğün olarak da kişilere diledikleri meyvenin tüketimi serbest oluyor. Akşam yemeğinde ise bir su bardağı arpa lapası ile 150 gram yağsız yoğurt tüketiliyor. Bu da günün son öğünü olarak gösteriliyor. Bu şekilde yapılacak diyet ile birlikte haftada 4 kiloya kadar kilo vermek mümkün hale geliyor.

Sizlerden sıkça gelen arpa suyu zayıflatırmı sorusuna gönül rahatlığıyla evet diyebiliriz...

Yorumlar
Nagihan KılıçArpa suyu diyeti nasıl hazırlanır? Arpa suyu ile zayıflayanlar herhangi bir yan etki görüyor mu? Zarar vermemesi için bu diyeti nasıl uygulamak gerekiyor? Etkili zayıflama sağladığını duymuştum bunun için denemek istiyorum bilgi verebilir misiniz?cevapla
figenarpa suyu ile zayıflama yöntemini deneyen var mı? eğer gerçekten zayıflatıyorsa ben de denemek istiyorum. Çok yemek yediğim için kilo versem bile çok kısa zamanda tekrar kilo alıyorum en son yine kilo aldım şuan 13 kilo fazlam var bir an önce zayıflamak istiyorumcevapla
yorum yaz
Göbek Deliği Neden Var? Göbek Deliği Ne İşe Yarar?