Sağlık16 Haziran 2020 - 08:42:50

Böğürtlen Kökü İçip Hamile Kalanlar Var mı? Hamile Kalmak İçin Nasıl Kullanılır?

Böğürtlen Kökü İçip Hamile Kalanlar Var mı? Hamile Kalmak İçin Nasıl Kullanılır?

Böğürtlen kökü çayı kullanarak insanların hamile kaldığı bazı kaynaklarda yorum olarak bulunduğundan bu konuda sorun yaşayan insanlar da bu yolu denemeyi düşünmektedir.

Böğürtlen Kökü İçip Kamile Kalan Var mı?

İnsanlar, bitkilerin vücut üzerindeki etkileri konusunda herhangi olumsuz bir yorumda çok fazla bulunamazlar. Bitkilerin insana vücudundaki etkileri rahatlıkla birkaç kullanımda kesin olarak görülebilir. Ancak bazı sorunların çözümünde etkiyi görmek çok kolay olmaz. Kansere yakalanma riskini azaltan bitki çaylarını tüketen kişiler olumlu etki alıp almadıkları hiçbir zaman bilemeyebilirler. Bunun yanı sıra hamilelik durumunda da sonuç benzerdir.

Hamile kalmak isteyen bayanlar tarafından gebe kalmak için böğürtlen kökü çayı tüketilebilir ancak sonrasında hamile kalınacağı yahut gebe kalınamayacağı konusunda bir kesinlik bulunmamaktadır. Böğürtlen kökü çayı kişilerin hamile kalma ihtimalini arttırabilmektedir. Bunun üzerinde bir etki yaratmasını beklemek çokta bilimsel olmamaktadır.

Böğürtlen Kökü Hamile Kalmak İçin Nasıl Kullanılır?

Hamile kalmak için böğürtlen kökünü kullanmayı düşünen kişilerin kullanım için iki farklı yöntemi bulunmaktadır. İlk olarak bu köklerden hazırlanan böğürtlen bitki çayının düzenli olarak tüketilmesi, ikinci olarak da bu böğürtlen bitkisi kökünden yağ hazırlanması ve bu yağın tüketilmesidir. Her iki yöntem ile birlikte de kişiler böğürtlen kökünün faydalarını vücutlarında görmeye başlayabilirler. Böğürtlen bitki çayının hazırlanması hamile kalmayı isteyen bayanlar için çok daha faydalı olduğundan bu yöntem en çok tercih edilen yöntemdir. Bitki çayının hazırlanması ve tüketimi son derece kolay olacaktır.

Böğürtlen Kökü Çayı Nasıl Hazırlanır?

Hamile kalmayı düşünenler böğürtlen kökünü aktarlardan hazır bir şekilde alabildikleri gibi doğadan kendileri toplayıp kurutabilirler. Ancak fiyat olarak çok yüksek olmadığından aktarlardan alınması en doğru karar olacaktır. Böğürtlen kökünü satın alan kişiler bunu bir tencere yardımıyla kaynatmaya başlayabilirler. Ebatları büyük ve şekli düzensiz olduğundan cezvelerde tek bir içimlik demlenmesi çok mümkün olmaz. Bu sebeple de tencerelerde birkaç kullanımlık tüketildikten sonra günde 1 bardak tüketilebilmektedir.

Hergün böğürtlen çayı hazırlamak zahmetli olacağından birçok kişi genelde bir ay boyunca tüketeceği 30 bardağı hazır hale getirdikten sonra buzdolabında saklayarak muhafaza etmektedir. Hazırlanmış böğürtlen kökü çayı her gün 1 bardak tüketerek istenen etkinin ortaya çıkmasını sağlayabilir.

Böğürtlen Kökü Çayının Zararları Nelerdir?

İnsanlar, çocuk sahibi olmak istediklerinde kendi vücutlarında oluşabilecek birkaç olumsuzluğa göz yummaktadır. Özellikle hamilelik şansını artıran ürünler kullanılırken kişiler çok daha fazla kullanarak bu şansı arttırmayı planlarlar. Ancak böğürtlen kökü çayı kullanımında günde bir bardak kullanım etkilerin en iyi düzeyde çıkmasını sağlamaktadır. Bundan daha az miktarda kullanım etkilerin ortaya çıkma ihtimalini düşürürken fazla kullanımda da sonuç aynı olacaktır. Eğer kişiler gereğinden çok daha fazla kullanmaya başlarlarsa bu durumda mide rahatsızları kendisini göstermeye başlar.

Hemen hemen her şeyde olduğu gibi azı yarar çoğu zarar sözünü unutmamak lazım. Hamile kalmak için böğürtlen çayı içenlerin yaşayabileceği mide bulantılarını doğrudan hamileliğe bağlaması doğru değildir. Henüz hamilelik yaşamadan görülen mide rahatsızlıkları fazla böğürtlen kökü tüketiminden olabilmektedir. Hamile kalmak isteyen çiftlerin doğru oranlarda böğürtlen kökü kullanmasında bir zarar görülmediğinden doğru miktarda böğürtlen kökü çayı kullanımı oldukça önemlidir.

Hamile kalmak için böğürtlen kökü çayı kullanımı bilimsel olarak ispat edilmiş bir gerçek olmasa da uzun zamandır bu yöntemle hamile kaldığını söyleyen birçok kişi bulunduğundan gebe kalmak için böğürtlen kökü çayı kullanılagelmektedir. Doğru miktarda kullanıldığında bir zararı olmadığı için siz de bu doğal gebe kalma yöntemini deneyebilirsiniz.

Yorumlar
Cennet GençBöğürtlen kökünden hamile kalanlar var mı? Böğürtlen kökü kullanıp hamile kalmak mümkün mü? Çocuk yapmak istiyorum. 1 senedir deniyoruz maalesef sonuç alamadık. Doğal bir yöntem olduğu için denemek istiyorum. Etkisini görür müyüm?cevapla
Sinem canAcaba denediniz mi?
Yeşim Valla nasip Allah'tan ama esim de getirmiş bende deniycem bakalım hayırlısı olsun cevapla
yorum yaz
Karışık Bitki Çayı Tarifleri ve Faydaları