Churchill içecek nedir? Zayıflatır mı? Churchill yapımı ve tarifi
Sağlık

Churchill İçecek Nedir? Zayıflatır mı? Churchill Yapımı ve Tarifi

22 Ağustos 2018 - 14:50:53

Sodanın içerisine belirli miktarlarda limon suyu ve tuzun katılması ile elde edilen içecek churchill olarak isimlendirilmektedir.

Churchill İçecek Nedir? Nasıl Olur?

Dünyanın en ünlü politikacılarından birisi olan Winston Churchill, 2. Dünya Savaşı döneminde dünyanın kaderini değiştirmiş ve birçok insana ilham kaynağı olmuştur. Fiziksel görünüşü de son derece karakteristik olduğundan bu özelliklerdeki insanlar genel olarak kendisine benzetilmektedir. Churchill isimli içeceğin çıkış hikayesinin merkezinde de bu tarz bir benzerlik yer alır. İzmir'de yer alan ve Ahmet'in Yeri olarak bilinen mekanda churchill isimli içecek ortaya çıkmıştır. Mekan sahiplerinin mide bulantısı ya da baş ağrısı şikayetlerinin olduğundan tükettiği bu içecek, müşteriler tarafından birkaç kez talep edilmiş ve çok beğenilmiştir. Bunun sonrasında mekanın sahibi olan Ahmet Bey'in çocukları da bu ürünü menüye eklemiş ve babalarının lakabı olan churchill ismini bu içeceğe vermişlerdir.

Churchill Yapımı ve Tarifi Nedir?

Bu içeceğin hazırlanması için kişilerin hazır olarak aldıkları 1 şişe sodaya ihtiyaçları olurken bunun yanında limon suyu ve tuz kullanılmaktadır. Sodanın yanında kullanılan limon suyu ve tuzun belirli bir miktarı bulunmaz. Genel olarak kullanıcıların kendi damak tatlarına göre belirlenmektedir. Standart ölçülerde hazırlanırken bir su bardağının içerisine bir parmak limon suyu konulması yeterli olmaktadır. Sonrasında içerisine birkaç tutam tuz bırakılmalıdır. Bu karışımın üzerine da soda eklenerek karışım hazır hale getirilmektedir. Ancak bu aşamada köpürme ihtimali oldukça yüksektir. Bu sebeple de sodanın limon suyu ve tuz karışımına yavaşça eklenmesi gerekmektedir.

Churchill İçmek Zayıflatır mı?

Bu ürünün zayıflama üzerinde etkili olup olmadığı konusunda yapılan araştırmalarda net bir bilgiye ulaşmak çok mümkün olmamıştır. Eğer kişiler sindirim sorunları sebebiyle kilo problemi yaşıyorlarsa bu durumda churchill tüketimi zayıflamaya yardımcı bir ürün olarak gösterilebilir. Churchill tüketen kişilerin sindirim sistemleri çok daha düzenli bir hale gelebilmektedir. İçerisinde yer alan sülfat, belirli sindirim enzimlerinin salgılanmasını sağlar. Bu sindirim enzimleri de kişilerin şişkinlik ya da kabızlık gibi sindirim problemlerinin ortadan kalkmasını sağlamaktadır.

Churchill Faydaları Nelerdir? Neye Yarar?

Churchill isimli karışım düzenli olarak kullanıldığında kemik sağlığı için çok büyük önem taşımaktadır. Sodanın içerisinde yer alan mineraller, insanların kemik gelişimlerine çok ciddi düzeyde katkı sağlar. Bunun yanı sıra insanlarda vücut yağını dengeleyici bir etki göstermektedir. Bu özelliği de zayıflamak isteyen kişilere katkı sağlamasında etkili olabilmektedir. Kan basıncını düzenleyen bir özelliği de bulunmaktadır. İçerisinde bulundurduğu magnezyum ve kalsiyum sayesinde bu özelliği kazanmıştır. Bunlara ek olarak C vitamini deposu olan bir karışım olduğundan insanların hastalıklara karşı daha dayanıklı hale gelmesini sağlamaktadır. Hazırlanması son derece basit olan Churchill, vücut için oldukça faydalı ve lezzet açısından da tatmin edici bir özelliği olan içecektir.

Yorumlar
Sebahat Aslan 22 Ağustos 2018 - 15:00:53 Churchill kalorisi çok yüksek mi? Kilo yapar mı? Dışarıya çıktığımda genelde bu içecekten içiyorum mideme iyi geliyor. Fiyatı çok pahalı olmadığı için de iyi oluyor. Tansiyon üzerinde etkisi var mı acaba?cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: