Yaşam 26 Aralık 2020 - 08:18:39

Doğal Makyaj Teknikleri Nedir? Nasıl Yapılır?

Doğal Makyaj Teknikleri Nedir? Nasıl Yapılır?

Makyaj, bayanların yaşam tarzı içerisinde çok büyük bir öneme sahip olurken daha sade olan doğal makyajın yapılması çok daha etkili oluyor.

Makyaj Ne İçin Yapılır?

Günümüzde makyaja başvurmayan bayan kalmazken her ortamda makyaj ile birlikte yüz hatları daha belirgin ve çekici hale gelebiliyor. Rujlar, farlar, allıklar ve daha birçok klasik makyaj ürününün yanına artık onlarca profesyonel ürün eklenmişken bayanlar çok daha güzel bir görünüme kavuşabiliyor. Makyajın ana amacı kusurları örtmek olurken bunun yanında daha güzel hale getirmek de makyaj ile mümkün oluyor. Ancak bu işlemleri yaparken çok fazla malzemenin kullanılması ve abartılı adımların atılması doğallığın bozulmasına sebep oluyor. Bu durum da insanlar tarafından çok hoş karşılanmıyor.

Doğal Makyaj Nasıl Yapılır?

Doğal bir görünümü bozmadan makyajı uygulamak atılabilecek en iyi adım olurken birçok bayan bu amaçla makyajlarını yapmaya çalışıyor. Belirli teknikler üzerinden hamleler yapılması gerekirken bu teknikler bilinmeden doğal bir görünüm oldukça zor olmaktadır. Ancak kısa süre içerisinde bayanlar gerekli yöntemleri kullanmayı öğreneceklerdir. İlk olarak bayanların makyaj ürünlerini seçerken her zaman açık renklere yönelmesi gerekmektedir. Açık renklerde malzemelerin kullanılması doğallığı gösterecekken kapatıcıların bu şekilde seçilmesi çok önemlidir. Ten rengine uygun olan kapatıcılar seçilirken su bazlı ürünlerin tercih edilmesi gerekmektedir. Sonrasında bu kapatıcılar en güzel biçimde uygulanarak doğal bir makyaj için ilk adım atılabilir.

Makyaj Yapmanın Teknikleri Nelerdir?

  • Göz makyajında abartıya kaçılmadan gözleri dikkat çekici hale getirmek gerekli olacaktır. Bu aşamada yalnızca rimel kullanılması gerekmektedir. Göz farlarından uzak durulması gerekir. Kaşların ve kirpiklerin bu şekilde öne çıkması sağlanırken doğallık bozulmamış olacaktır. Eyeliner kullanımı da bu aşamada doğru yapıldığında doğal makyajın içerisinde yer alabilmektedir. Ancak çok dikkatli olunması gerekir.
  • Allık kullanımında ise bayanların çok hafif renklere yönelmesi ve düşük miktarda kullanması gerekmektedir. Renk seçimlerinde pembe ya da şeftali renklerine yönelim doğru bir tercih olurken yalnızca elmacık kemiklerinin üzerine çok düşük miktarlarda kullanılması gerekir. Açık renkli tene sahip bayanların pembe, daha koyu renklere sahip olan bayanların şeftali rengini tercih etmesi gerekir. Eğer büyük bir fırça alınırsa rahatlıkla çok ince bir biçimde allık uygulaması yapılabilecektir.
Doğal Ruj Kullanımı Nasıl Olmalı?

Makyaj denildiğinde akla ilk gelen ürün olarak ruj gösterilebilir. Birçok bayan makyaj yapmaya zamanı olmadığında ya da istemediğinde dahi rujlarını kullanarak dudaklarını çekici bir hale getirmektedir. Doğal makyaj içerisinde ruj seçimleri yapılırken rujların hem canlı hem de doğal durması amaçlanır. Pembe tonları doğal makyajdaki ruj seçimlerinde temeli oluşturmaktadır. Çok açık renklerdeki pembeler ruj seçiminin ilk sırasında yer alırken bu seçimlerde de şeftali rengine yönelim gösterilebilir. Rujların mineral içermesine dikkat edilmesi gerekirken simli ruj modellerinden uzak durumları en doğru karar olacaktır.

  • doğal makyaj
  • doğal makyaj teknikleri
  • doğal makyaj nasıl yapılır
Yorumlar
Neslihan Ateş Doğal makyaj malzemeleri nelerdir? Ben çok fazla makyaj yapan birisi değilim. Yeni yeni makyaj yapmaya başlayacağım ve nasıl yapmam gerekiyor bilmiyorum. Beyaz tenliyim doğal makyaj nasıl yapabilirim? cevapla
Handan Elçin Doğal görünümlü makyaj yapmanın püf noktalarını öğrenmek istiyorum. Yüzümün hem doğal hem de güzel gözükmesini sağlamak için nasıl bir makyaj tekniği uygulamam gerek? Hangi malzemeler kullanmak gerekiyor? cevapla
yorum yaz
Ozon Yağı Nedir? Nasıl Kullanılır? Faydaları ve Zararları