Sağlık 26 Aralık 2020 - 08:28:29

Karbon Peeling Nedir? Nasıl Yapılır? Fiyatı Nedir?

Karbon Peeling Nedir? Nasıl Yapılır? Fiyatı Nedir?

Estetik açıdan daha iyi gözükmek için yüze birçok farklı işlem uygulanabilirken karbon peeling işlemi de bu operasyonlar arasında yer alıyor.

Karbon Peeling Nedir, Ne Demek?

Birçok farklı sebepten dolayı insanların yüzünde lekeler oluşabiliyor. Bu lekelerden bazıları doğuştan gelirken bazıları ortay acıkan sivilce problemlerinden ya da çevresel etmenlerden kaynaklanıyor. Bu durumda kişiler lekelerin yüzlerinden uzaklaşması için farklı yöntemlere başvurabilirken maskeler her zaman istenen verimi vermiyor. Lekelerin yüzden uzaklaşması için soyma işlemi gerekirken bu işlem çok ciddi biçimde yüze zarar verebildiği gibi sonucun daha kötü olmasına da sebep olabiliyor. Ancak karbon peeling işlemi ile birlikte yüksek güçteki lazer ışınları kullanılarak yüzde yer alan lekeler ortadan kaldırılıyor.

Karbon Peeling Nasıl Yapılır? Nasıl Uygulanır?

İsminde yer alan karbon ibaresi, uygulamanın henüz ilk aşamasında kendisini gösteriyor. İlk olarak bayanların yüzlerine karbon içerikli bir maske uygulanıyor. Bu maskenin uygulanma amacı ciltteki enerjiyi en yüksek düzeye çekmek olurken profesyonel bir şekilde uygulanması çok büyük önem taşıyor. Bu karbon krem, lazer ışınları yüze uygulandığı anda bölgenin aniden çok yüksek seviyede ısınmasını ve buharlaşmanı sağlarken bu sayede bölgede yer alan tabakanın kalkması sağlanıyor. Bu şekilde bölgede yer alan lekeler de bu tabaka ile kalkmış ve ortadan kaybolmuş oluyor. Lazerler ile verilen ışınlar, aynı zamanda hücre yenilenmesini de sağlarken bölgenin en kısa sürede eski haline dönmesi ve bu şekilde yüzün pürüzsüz bir yapıda olması amaçlanıyor.

Karbon Peeling Nerede Yapılır?

Bu işlem özel uygulama merkezlerinde sunulurken bazı hastanelerde de verilebiliyor. Özel hastanelerde ya da kliniklerde bu hizmet verilirken işlem 15 dakika gibi kısa bir süre içerisinde tamamlanıyor. İnsanların günlük yaşantılarına hiçbir olumsuz etkisi olmazken aynı gün kişiler rahatlıkla insanların arasında zaman geçirebiliyorlar. İlk günlerde dahi sosyal hayatlarını etkileyecek küçük izlerin kalması gibi bir durum söz konusu olmuyor. İşlem uygulandıktan hemen sonra ciltte pürüzsüz bir yapı gözlenirken son derece parlak bir cilde sahip olmak mümkün oluyor. Bu sayede kişiler hem gençleşiyor hem de çok daha estetik bir görüntüye sahip oluyorlar.

Karbon Peeling Fiyatı Nedir?

Karbon peeling için belirli bir fiyat vermek çok mümkün değildir. İnsanlar, hastanelere ya da kliniklere giderek başvuruda bulunduklarında ciltlerinin üzerinde yapılan uygulamalar sonrasında kaç seansta ciltlerinin düzeleceğine karar verilir. Uygulamanın ücretlendirilmesi de genel olarak seans başına olduğundan ödenmesi gereken ücretler insanlara göre farklılık gösterebilir. Hastanelerde ya da kliniklerde tek bir seans için istenilen fiyatlarda da çok büyük farklılıklar ortaya çıkabilir. Uygulamanın yapılacağı şehir, hastane ya da kliniğin özellikleri fiyatı direkt olarak etkilemektedir. Genel olarak bayanlar yüzlerinde uygulayacakları bu yöntemlerde fiyat konusunda takıntı olmadan en iyi hizmeti almayı amaçlamaktadırlar. Bu sebeple de alınabilecek en iyi hizmet alınarak sorunlar ortadan kaldırılır.

  • karbon peeling
  • karbon peeling nedir
  • karbon peeling fiyatı
Yorumlar
Berrak Tüzün Karbon maskesi fiyatları bana gayet uygun geldi. Bu maskeyi kullananlar var mı etkisini görüyor musunuz? Sivilce izlerim için kullanmayı düşünüyorum ama etkisi olur mu acaba? Kendimiz yapabilir miyiz evde? cevapla
Hayriye Gezer Karbon peeling yapan yerlerdeki fırsatları değerlendirmek için fiyatları sürekli olarak takip ediyorum. Daha önce yaptırmıştım ve çok güzel etkilerini gördüm. Cilt bakımı için güzel bir yöntem. cevapla
yorum yaz
Çiya Tohumu Ne İşe Yarar? Kalorisi, Kullanımı, Tarifi, Faydaları ve Zararları