Çörek otu yağı zayıflatırmı? Faydaları ve zararları nelerdir?
Zayıflama

Çörek Otu Yağı Zayıflatırmı? Faydaları ve Zararları Nelerdir?

10 Haziran 2017 - 18:33:35

Çörek otu yağı; sağlıklı yaşam için sıkça kullanılmakla birlikte zayıflamak için de son yıllardırda kullanılmaya başlamış çok özel bitkisel bir yağdır...

Çörek Otu Yağı Nedir?

Çörek otunun bilindiği üzere birçok faydası mevcuttur ve bunlardan biriside kilo vermek isteyenlerin kilo vermesini sağlar. Kesin ve kalıcı bir şekilde kilo vermek isteyenler tavsiye edilen miktarda ve düzenli olarak bu otu veya yağı kullanmalıdırlar. Zayıflamak için normal çörek otu veya çörek otunun özünden elde edilmiş çörek otu yağı kullanılmalıdır. Çörek otu yağını veya kendisini yemek yemeden 30-60 dakika önce yenmesi faydasını daha da artıracaktır. Çörek otu su ile bir çay kaşığı çiğnenerek yutulmalıdır. Çörek otu yağı kullanmak istiyor iseniz bu yağı aktarlar da bulmanız mümkündür ve yağı özellikle soğuk sıkım almalısınız ve doğal olup olmadığına dikkat ederek almalısınız. Çörek otu yemekler den önce yutulduğunda iştahın kapanmasına neden olur. İştah kapandığında da kişi az miktarlar da yemek yiyerek sağlıklı bir şekilde zayıflar. Ayrıca çörek otu ile içilen suyun ılık olmasına dikkat etmelisiniz. Çünkü yemekler den önce içilen ılık suda zayıflamaya yardımcı olur.

Çörek Otu ile Zayıflama Yöntemi

Laboratuarda araştırılan bilgilere bakar isek toplamda 3 defa yemekler den önce yutulan çörek otunun hızlı ve kalıcı bir şekilde kilo vermeye sebep olduğu görülmektedir. Düzensiz kullanıldığın da ise kişiye hiçbir yarar sağlamaz. Çörek otu ve yağının ve otunun vücuda oluşacak etkisi aşağıdaki gibidir:

  • Çörek otu içildiğinde müshil görevi görür.
  • Müshil görevi gördüğü için bağırsaklar hızlı çalışır.
  • Karaciğer temizlenir ve sindirimin kolay olması sağlanır.
  • İştahı kapatarak mideyi küçültür.

Çörek Otu ve Yağı Nasıl Kullanılır?

Çörek otunu veya yağını asla yemek sonrası tok bir şekilde içmeyin çünkü yemekten sonra tok bir şekilde içilen çörek otu ve çörek otu yağı zayıflatmak yerine aksi halde iştahı açarak kilo almanızı sağlar. Çörek otunu çiğnemeden direk yutarsanız da hiçbir faydasını göremezsiniz. Burada zayıflamaya fayda sağlayacak yeri çörek otunun yağı kısmıdır fakat bazı yerler de çörek otu ezilmiş bir şekilde satılmaktadır bununda zayıflamaya herhangi bir etkisi olmaz çünkü ezilen çörek otu beklediğinde içerisindeki yağlar kurur ve uçar bu nedenle bir fayda sağlamaz. Bu yağların uçmadan ve kurumadan çiğnenerek tüketilmesi lazımdır.

Çörek Otu Faydası ve Zararları Nelerdir?

Çörek otu kişide nefes alıp verme problemi varsa onu çözer. Öksürüğü keser ve vücutta iltihap varsa onu giderir. İdrar söktürür. Damar hastalıklarını iyileşmesine katkı sağlar. Hormon dengesizliği varsa düzenlenmesine yardımcı olur. Deride meydana gelmiş olan bazı rahatsızlıkların tedavisi için de kullanılmaktadır. Kişi de alerji meydana gelmesini engeller. Ciltte yara veya tahriş meydana geldi ise yara veya tahrişin kısa sürede iyileşmesini sağlar. Çörek otu veya çörek otu yağı kan şekerini düşürür. Hamilelerin kullanması sonucunda çeşitli sorunlara yol açabilir. Günde 1 tatlı kaşığından fazlası zararlıdır. Antibiyotik kullanan kişiler kesinlikle kullanmamalıdır. Kullanıldığında çeşitli sorunlara yol açabilir.

Yorumlar
Burcu Turan 15 Ağustos 2017 - 16:26:08 Çörek otu gerçekten oldukça şifalı bir bitki. Ben öksürdüğüm zaman bunu kullanıyorum ve etkili oluyor. kilo verme konusundada etkiliymiş. Bu yağ sayesinde zayıflayanlar varmış denesek işe yarar mı?
cevapla
zeynep selimoğlu 04 Nisan 2018 - 23:19:26 zayıflamak için çörek otu nasıl kullanılır? kilo vermek için 1 günde ortalama olarak ne kadar kullanmak gerekiyor? Daha önce ağrılarım için kullanmıştım çok faydasını gördüğüm için aslında zayıflamak için de faydası olabilir diye düşünüyorumcevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: