Yaşam

Alın Çizgileri, Kırışıklıkları İçin Doğal Maske Tarifi

03 Haziran 2017 - 19:59:57
Alın çizgileri, kırışıklıkları için doğal maske tarifi

Yıllar geçtikçe alında meydana gelen kırışıklıklar özellikle kadınları çok mutsuz etmektedir. Yaş ilerledikçe yaşa bağlı olarak ve çevresel faktörlere bağlı olarak mutlaka herkeste kırışıklık meydana gelmektedir.

Kırışıklıklar Neden Oluşur? Nasıl Giderilir?

Bazı durumlar da kişinin yaşı küçük olmasına rağmen normalden fazla cildinde kırışıklık meydana gelmektedir. Günler geçtikçe ve kırışıklıklar derinleştikçe hiçbir makyaj ürünü derin kırışıklıkları kapatmaya gücü yetmez. Ama bu kırışıklıkları en aza indirmek basit ve mümkündür. Evde doğal yollar ile bu derin ve sizi üzen kırışıklıkları azaltabilir ve hatta kırışıklığınız hafif ise tamamen kaybedebilirsiniz. Fakat düzenli ve yeteri kadar yapıldığında bu işlem size sonuç verecektir.

Alın Çizgileri Nasıl Geçer?

Alın kırışıklığını en alt seviyeye indirmek ve engellemek istiyor iseniz aşağıdakileri dikkate alarak uygulamalısınız:

  • Kırışıklık oluşmaması ve cildin hep nemli bir şekilde kalması için kişinin bol miktarda su ve sıvı tüketmesi gerekir.
  • Yaz aylarında öğlen saatlerinde dışarı çıkıp güneşte çok fazla kalmamak ve dışarı çıkarken yaz-kış kesinlikle güneş koruyucusu kullanmak gerekir.
  • Sağlıklı ve düzenli bir şekilde beslenme programı yapmak ve o programa uymak. Her gün yeteri kadar meyve ve sebze tüketimi yapmak, yeteri kadar haftada en az bir defa balık veya ton balığı yemek gerekir.
  • Her gün ve düzenli bir biçimde yüz egzersizleri uygulamaktır.
  • Cildin her gün nemlenmesini sağlamak ve hiçbir zaman stres yapmamak. Çünkü stres erken yaşlanmaya sebep olur.
  • Sigara alkol gibi kötü alışkanlıklar kişinin erken yaşlanmasına sebep olacağından kullanılmamasını öneriyoruz.
  • Çok fazla mimik hareketi yapmak özellikle kaşları çatmak, gözleri kısarak etrafa bakmak da alında çizgileri oluşturur.

Alın bölgesinde çizgi ve kırışıklık oluşmaması için bu önerileri de dikkate almalısınız.

Alın Çizgileri ve Kırışıklıklar İçin Bitkisel Çözüm

Keten tohumu maskesi: Keten tohumunun alında ki kırışıklıkları düzenli kullanıldığında kaybettiği bilinmektedir. Bu maske şu şekilde yapılır. Keten tohumu kapsülüne delik açarak içindeki sıvının dışarı çıkması sağlanır ve çıkan sıvı kırışıklık olan bölgelere sürülür.
Pirinç maskesi: Elma suyu, bal ve jojoba yağı öncelikle birleştirilir. Pirinç suda pişirilir ve diğer malzemeler ile karıştırılarak kırışıklık olan bölgelere sürülür. 15-20 dakika sonra yıkanmalıdır.

Kırışıklıklar İçin Maske ve Krem

Elmas suyu, limon suyu, süt, biberiye yağı, çekirdeği mevcut olmayan üzüm, armut ve yumurta akını bir kasede birleştirin ve iyice karıştırın. Daha sonra bu karışımı kırışıklık bulunan bölgelere sürün ve kurumasını bekleyin. Kurumasının ardından durulama işlemini gerçekleştirin ve parlak bir görüntüye sahip olmuş cildinize nemlendirici sürmeyi ihmal etmeyin. Bu maskeyi her gün uygulamaktan kaçınmalısınız. Çünkü her gün uyguladığınız da cildiniz de bazı sorunlar oluşabilir ve hatta daha fazla kırışıklık meydana gelebilir. Bu maske haftada en fazla 2 defa kullanılmalıdır. Düzenli ve yeteri kadar bu maske uygulanır ise alnınız da bulunan derin kırışıklıklar da gözle görülecek miktar da açılma olacaktır ve hafif kırışıklıklar kaybolacaktır.

Yorumlar
Damla Yaprak 15 Ağustos 2017 - 16:24:17 Alnımda ve göz çevremde çizgiler oluşmaya başladı. Bunların ilerlemesini nasıl engelleyebilirim? Yüzümün özellikle kaşlarımın üstü ile saçlarımın arasında kalan alı kısmının kırışmasını istemiyorum ve doğal bir yöntem arıyorum...cevapla
sena ulak 04 Nisan 2018 - 23:16:10 alın çizgileri için bitkisel yağlar var ama çözüm olur mu kullanmadığım için bilmiyorum. Çok bilinen markaların kırışıklıklar için değişik ürünleri var ama şu ana kadar böyle bir sorunum olmadığı için kullanmadım. Yaşım itibariyle artık kullanmam gerekiyor bana ne önerirsiniz.cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: