Sağlık 23 Haziran 2021 - 20:32:53

Deve Gözü Otu Faydaları ve Zararları Nelerdir? Nasıl Kullanılır? Zayıflatır mı?

Deve Gözü Otu Faydaları ve Zararları Nelerdir? Nasıl Kullanılır? Zayıflatır mı?

Deve gözü otu; açlık otu olarak da bilinen, metabolizmanın daha hızlı çalışmasına destek olarak sağlıklı bir şekilde kilo vermeyi sağlayan bir bitki çeşididir. Deve gözü ile zayıflayanlar hakkında bilgi almak, bu otun kullanımın, faydalarını ve zararlarını öğrenmek istiyorsanız yazımızı okumaya devam ediniz.

Deve Gözü Otu Faydaları Nelerdir?

Şişkinlik ve hazımsızlık problemlerinin giderilmesini sağlayan deve gözü bitkisi, içerisinde yer alan vitamin ve mineral özleri sayesinde vücut için faydalı olan ve aynı zamanda kilo verme sürecinde tok tutucu etki meydana getiren bir bitkidir. Gerek lezzeti gerekse sağlık açısından faydaları ile bilinen bu bitki erkek sinameki olarak da betimlenmektedir. Sinameki bitkisi ile benzerlik gösterse de içerik olarak biraz daha farklıdır. Doğal müshil sıfatına sahip olan deve gözü otu ne işe yarıyor diye baktığımızda;

 • Sağlamış olduğu doğal müshil etkisi sayesinde kabızlık gibi sindirim sistemi problemlerinin giderilmesine yardımcı olur.
 • Metabolizmanın hızlanmasına ve düzenli çalışmasına destek olur.
 • Bağırsak hareketlerinin düzenlenmesine yardımcı olan bu bitki hızlı bir boşaltım sağlar ve böylece vücuttaki toksin maddelerin dışarı atılmasına yardımcı olur.
 • Vücutta doğal bir yağ yakım süreci başlatır.
 • Tokluk etkisi etkisi meydana getiren bu bitki gün içerisinde daha az besin tüketmeyi sağlar. Bu da kalori alımının sınırlanması anlamına gelir.
 • Ölçülü ve dengeli bir şekilde tüketildiği zaman sindirim ve boşaltım sistemi üzerinde olumlu etki meydana getirir. Hazımsızlık ve gaz sancılarından kurtulmaya destek olur.
 • Tansiyon dengeleyici özelliği sayesinde tansiyon hastaları tarafından da tüketilebilir.
 • Mide hastalıkları için faydalı olan bu doğal bitki alternatif tıpta sıklıkla tercih edilmektedir.
 • Böbrek taşı ya da kum döken kişiler için sürecin hızlanmasına destek verir.

Dinç ve zinde kalmayı sağlayan açlık otu, sabah ya da gün içerisinde tüketilmelidir. Gece tuvalate çıkarma etkisinden dolayı uykunuzu fazla bölebilir. Bağışıklık sistemini destekleyen ve diyet sürecinde oldukça etkin olan deve gözü otu adet söktürür mü diye sıklıkla sorulmaktadır. Adet sancılarının azalması ve düzensizliklerin giderilmesi konusunda etkili olmaktadır.

Deve Gözü Otunun Zararları Nelerdir?

Bağırsakların çok fazla ve hızlı çalışmasını sağlayan deve gözü otu, vücutta sıvı kaybına neden olabilmektedir. Tükettiğiniz andan itibaren ishal olmanıza sebep olabilir. İçmeye devam ettiğinizde ise birtakım sağlık sorunlarının oluşması söz konusudur. Deve gözü otunun yan etkilerinden bir diğeri aşırı tuvalete çıkarmasıdır. Bundan dolayı sabah saatlerinde ve gün içerisinde içilmesi önerilmektedir.

Metabolizması hızlı çalışan kişiler için yararlı olmayan deve gözü otu, bu kişiler ve tansiyon, şeker, kalp gibi kronik hastalığı olup ilaç kullanan kişiler tarafından kullanılmamalıdır. Aşırı kullanıldığı zaman ishale ve kilo kaybına neden olan bu bitki bağırsaklarda zaman içerisinde tembellik oluşturabilir. Bağırsak florasında kalıcı bir hasar oluşmaması için bu otun ölçülü bir şekilde tüketilmesi gerekmektedir. Deve gözü emziren anneler kullanabilir mi diye soruyorsanız eğer; hamile kadınlar ve emziren anneler de tüketmemelidir.

Deve Gözü Bitkisi Nasıl Kullanılır?

Vücutta genel bir kilo verimi sağlayan deve gözü otu genel olarak çay şeklinde tüketilmektedir. Deve gözü otu çayı hazırlamak için yaklaşık olarak 250 ml. kadar suyu kaynatınız. Sonrasında içerisinde 10 adet bu bitkinin yapraklarından koyunuz. Hemen hemen 5-6 dakika kadar demlenmesini bekleyiniz. Çay yeteri kadar demlendiği zaman süzerek tüketebilirsiniz. Bu çayı günde 2 defadan fazla tüketmeyiniz. Aşırı tüketilmesi vücutta yan etki meydana getirmektedir. Ayrıca aç karnına içilmesi tavsiye edilmektedir.

Deve Gözü Otu Zayıflatır mı? Kilo Verdirir mi?

Metabolizma hızında artış sağlayarak kısa süre içerisinde bağırsak hareketlerinin düzenenmesine destek olan deve gözü otu, müshil etkisi meydana getirir. Bu özelliği sayesinde vücutta depolanmış halde bulunan yağların atılmasını sağlar ve zayıflama meydana getirir. Deve gözü bitkisi bölgesel değil genel bir zayıflama meydana getirir. Bu süreçte dengeli beslenir ve egzersiz ile desteklerseniz daha etkili bir zayıflama söz konusu olur. Kullanım öncesinde doktora danışmayı ihmal etmeyiniz. Deve gözü ile zayıflayanlar, bu şekilde kalıcı etki görebildiklerini belirtmektedir.

 • deve gözü otu
 • deve gözü otu faydaları
 • deve gözü bitkisi
 • deve gözü otu ne işe yarıyor
 • deve gözü otu adet söktürür mü
 • deve gözü otunun yan etkileri
 • deve gözü otunun zararları
 • deve gözü emziren anneler kullanabilir mi
 • deve gözü bitkisi nasıl kullanılır
 • deve gözü otu çayı
Yorumlar
Henüz yorum yazılmadı. İlk yorumu sen yaz!
yorum yaz
Kesin Kilo Verdiren Diyet, Egzersiz ve Yöntemler