Diyet yapmadan kilo vermek için ne yapmalı?
Zayıflama

Diyet Yapmadan Kilo Vermek İçin Ne Yapmalı?

27 Ekim 2017 - 12:27:36

Fazla kilolar birçok kişi için sorun olurken birbirinden farklı yöntemler sayesinde diyet yapmadan kilo vermek mümkün hale gelmiştir.

Diyet Yapmadan Kilo Verilir mi?

Kişi spor ve diyet yapmadan kilo vermek, hedefine ulaşmak istese de zayıflamak her zaman bir disiplin sürecidir. Disiplin halinde olmak illaki diyet ya da spor yapmak anlamına gelmez. Vücuttaki fazlalıkları atmanın çok çeşitli yolları mevcuttur.

Diyetsiz Kilo Vermenin Yolları Nelerdir?

Yemek yemeden önce bir bardak su içmek doygunluk hissi vereceği için daha az besin tüketmiş olursunuz. Yemek esnasında insanların en çok vazgeçemediği şey olan ekmeğin alternatif hali tüketilmelidir. Çünkü 2 dilim buğday ekmeği (beyaz ekmek) 200 kaloridir. Dolayısı ile kalori oranı az ve sağlıklı olan tam tahıllı ekmekleri tüketmek kilo vermenin en güzel yollarından biridir. Süt ürünlerinde de aynı taktiği uygulayabilirsiniz. Kalorisi az olan alternatif besinleri tercih ederek kendinize iyilik yapabilirsiniz.

Diyet Yapmadan Nasıl Zayıflanır?

Her insanın en çok sevdiği besin olan tatlıdan vazgeçmek bir hayli zor gibi görünse de zayıflamak için bu fedakarlığı yapabilirsiniz. Tatlı tüketmek yerine bitter çikolata yiyerek bedeninizin daha kolay ve hızlı bir şekilde zayıflamasına izin verebilirsiniz. Bitter çikolata tatlı ihtiyacını karşılayabilen bir besindir.Porsiyonları küçültmek diyet yapmadan kilo vermeyi kolaylaştıran en keyifli taktiktir. Diyet yapmadan kilo vermek isteyen biri tabak boyunu küçülterek daha az yemeyi tercih edebilir. Ayrıca tabağın küçük olması kişide az yemeliyim algısı oluşturur.Bütün gün miskin bir şekilde evde, ofiste veya herhangi bir yerde oturmaktansa hareket etmenin keyfini çıkarın. Spor yapmaya vaktiniz yoksa yürüyebilir, hayattan keyif alarak istediğiniz bedene kavuşabilirsiniz. Araba kullanmak yerine yürümeyi tercih edebilirsiniz. Hareket etmemek ruhsal fiziksel olarak çöküşe neden olur.

Diyet Yapmadan Kilo Vermek İçin Nasıl Beslenmeli?

Doğal meyveden sıkılmamış olan hazır meyve suları, paketlenmiş içecekler ve gazlı içeklerden uzak durarak fazla kalorinin bedeninize girmesine engel olabilirsiniz. Bu tarz içecekler yüksek kalori içermektedirler. Bunun yerine meyveyi taze sıkarak tüketebilirsiniz. Öğün atlamak ve uzun süreler aç kalmak kilo vermeyi zorlaştıran etkenlerdir. Öğünleri sıklaştırarak porsiyonlarınızı küçültebilirsiniz. Ara öğün yemekten kaçınmayın. Yüksek protein içeren atıştırmalık çeşitlerinden ve lifli yiyeceklerden yararlanabilirsiniz. Atışma istediğinizde paketlenmiş gıdalar yerine proteini fazla olan gıdalar tercih edebilirsiniz. Protein ve lif oranı fazla olan besinler kişilerin enerjik olmasını ve hızlı zayıflamasını sağlar.

Diyetsiz Kalıcı Nasıl Zayıflayabilirim?

Akşam yemeğini çok geç saatlerde yememek diyetsiz bir şekilde zayıflamayı sağlar. O yüzden akşam yemek saatini daha erken bir zamana alabilirsinizAyrıca uyumadan önce yemek yemeyi asla tercih etmeyin. Uyumadan 2 saat önce yemeyi bırakın. Düzenli uyumak sağlık ve kilo vermek için önemlidir. Her gün aynı saatlerde uyumak ve verimli, huzurlu uyku almak kilo vermeyi kolaylaştıran faktörler içerisinde yer alır. Uykusuz kalan kişi daha fazla yemek yer. Dolayısı ile ihtiyacınız olan uykuyu almaya özen gösterin. Diyet yapmadan kilo vermek için yapmanız gereken en önemli şey beslenmenize dikkat etmektir. Düzensiz beslenme sonucu kilo alımı gerçekleşir. Sağlıklı kilo vermek için dengeli beslenmeye özen gösteriniz.

Yorumlar
şeyma turan 27 Ekim 2017 - 12:37:36 Ben ne zaman diyete başlasam bozuyorum yani hiç doğru düzgün diyet yaptım diyemem. Diyetsiz kilo vermek mümkün mü? Bunun için neler yapmalıyım nasıl bir yöntem uygulamalıyım?cevapla
Sakine Düzgün 10 Eylül 2018 - 11:34:38 Diyet yapmadan zayıflamak ve kilo vermek için farklı ipuçları var. Aslında yediklerime dikkat ediyorum ama sanırım benim günlük hayatta hareketim biraz az oluyor. İşe arabayla gidip geliyorum. Gün boyu da oturunca kilo veremiyorum.cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: