Sağlık 14 Ocak 2022 - 17:38:29

Dokuzlu Çay Ne İşe Yarar? Zayıflatırmı? İçindekiler, Fiyatı, Kullanımı, Faydaları ve Zararları

Dokuzlu Çay Ne İşe Yarar? Zayıflatırmı? İçindekiler, Fiyatı, Kullanımı, Faydaları ve Zararları

Dokuzlu çay; dokuz bitkinin karışımı ile elde edilen, kilo vermeye yardımcı olarak forma girmeyi sağlayan, son dönemlerin popüler çayları içerisinde yer alan bir bitki çayıdır.

Dokuzlu Çay Ne İşe Yarar?

Tamamen bitkisel olan dokuzlu çay; vücutta yağ yakımını sağlarken, buna bağlı olarak metabolizmanın hızlı bir şekilde çalışmasına da destek olur. Zayıflama konusunda direkt olmasa da dolaylı bir şekilde fayda sağlamaktadır.

Bu çayın bir diğer özelliği ise ödem attırıcı etkisinin olmasıdır. Bu sayede vücuttaki ödem daha kolay atıldığı için kilo vermek de daha kolay olmaktadır. Özellikle zayıflamak ve fazla kilolarından kurtulmak isteyen çok sayıda kişi düzenli olarak tüketim sağlayarak, zayıflama sürecini çok daha kolay bir şekilde geçirmektedir.

Dokuzlu Çay İçindeki Bitkiler Nelerdir?

Bu çayın içindeki en önemli bitkilerden birisi Hindistan'da yetişen ve kolaylıkla bulunabilen cinnema isimli bitkidir. Vücuda enerji veren bu bitki aynı zamanda kanın temizlenmesini de sağlar. Barut ağacı ve mate de bu çayın içindeki bitkilerdendir. Bu bitkilerin özelliği ise bağırsakların düzenli çalışmasını sağlıyor olmasıdır.

Bu bitkilerin haricinde kalp ve damar sağlığının korunmasını sağlayan çoban çökerten ve güçlü bir antioksidan olan yeşil çay da bu çayın içindeki bitkilerdendir. Sinirli ot, biberiye, bilye keklik ve funda yaprağı da dokuzlu çay içinde bulunan ve hazmı kolaylaştırıcı, ödem arttırıcı özelliği bulunan bitkilerdendir.

Dokuzlu Çay Faydaları Nelerdir? Zayıflatır mı?

Kilo vermek için pek çok kişinin önerdiği bu çayın insan vücuduna oldukça önemli katkılar sağladığını belirtebiliriz. Bağırsakları düzenleyici etkisi olan bu çay aynı zamanda vücudun metabolizma hızını arttırarak yağ yakımının da çok daha hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleşmesini sağlamaktadır.

İştahın kapatılmasına yardımcı olarak daha az besin ile tokluk hissi sağlayan dokuzlu çay, toksin maddelerin vücuttan atılmasını sağlayarak yağ yakımını kolaylaştırmaktadır. Vücuda enerji verir ve gün içerisinde zindelik sağlamaktadır.

Doğal bir enerji kaynağı olan dokuzlu çay, hazmı kolaylaştırmaktadır. Vücuttaki yağların enerjiye dönüşerek atılmasını destekler. Ayrıca içerisindeki bitkiler sayesinde bağışıklığı da güçlendirmektedir.

Dokuzlu Çay Zararları Nelerdir?

birçok bitkisel içerikli çay da olduğu gibi bu çayın da kullanımına dikkat etmek gerekmektedir. Aksi halde dokuzlu çay zararları ile karşı karşıya kalmak mümkündür. Bu nedenle dokuzlu çayı her zaman önerilen miktarlardan fazla almamak gerekmektedir.

Kronik hastalığı olan ve ilaç kullanan kişiler bu çayı içmeden önce doktora danışmalıdır. Ayrıca hamilelik döneminde de kullanmadan önce mutlaka bu konuda uzman doktorlara danışılmalı ve buna göre tüketilmelidir.

Dokuzlu Çay Kullanımı ve Fiyatı Nedir?

Zayıflamak adına kullanılan bu çayın kullanımı ise oldukça basittir. Dokuzlu çay tarifi için 1 su bardağı kaynar suya 1 tatlı kaşığı bu bitkisel karışımdan ekleyiniz. Bitkileri kaynar suda bekleterek demlenmesini sağladıktan sonra içebilirsiniz.

Bitkileri kendiniz temin edebileceğiniz gibi aynı zamanda hazır olarak satılan dokuz çay sipariş de verebilirsiniz. Dokuzlu çay fiyatları çok pahalı olmamakla birlikte internet üzerinde ve aktarlarda bulunmaktadır. Sizler de bu çaydan destek alarak kilo verebilirsiniz.

  • dokuzlu çay
  • dokuzlu çay ne işe yarar
  • dokuzlu çay fiyatı
  • dokuzlu çay zararları
Yorumlar
Ayperi Sevimli Dokuzlu çay ile zayıflayanlar var mı? Bu çay nasıl kullanılır? Çay hakkında kullanıcı yorumları faydalı olduğu yönünde ama kullanması sakıncalı olanlar var mı? Bir yan etki olur mu? Ben tiroid hastasıyım bazı bitki çayları iyi glemiyor o yüzden araştırıyorum. cevapla
Öykü Dilan Dokuzlu çay içindekiler aslında aktarlarda var ama hepsinden alıp yapsak aynı etkiyi gösterir mi onu bilmiyorum. Bu çay ile zayıflayanlar birçok yorumda bulunmuşlar. İnternet üzerinde kullananların yorumlarına baktım hep. Çoğu etki gördüğünü belirtmiş. Bazıları ise şikayetçi emin olamadım kullanıp kullanmama konusunda. cevapla
yorum yaz
Bağırsak Yağlanması Nedir? Neden Olur? Ne İyi Gelir?