Sağlık 30 Mayıs 2021 - 18:46:46

Elma Diyeti Nedir? Nasıl Yapılır? Bir Haftada 7 Kilo Nasıl Verilir?

Elma Diyeti Nedir? Nasıl Yapılır? Bir Haftada 7 Kilo Nasıl Verilir?

Diyetler, genelde en fazla kullanılan gıdanın adıyla anılırken elma diyeti de yalnızca elma tüketilerek geçirilen diyete verilen isimdir.

Elma Diyeti Nedir? Ne İşe Yarar?

Diyet yapmaya karar veren kişilerin önünde farklı seçenekler yer alır. İlk olarak insanlar sistemli ve yavaş bir şekilde uzun süreli diyetlerini yaparak istedikleri kiloya inerler. İsterlerse çok kısa sürede oldukça ağır bir diyet yaparak istedikleri kiloya 1-2 haftada ulaşabilirler. Burada seçim tamamen kendilerine kalırken her iki durumda da olumlu ve olumsuz etmenler bulunmaktadır. Elma diyeti şok diyetler arasında bulunan diyetlerden birisi olurken kişiler bu diyet ile 1 haftada 7 kilo verebilirler. Ancak bu süreç kendileri için oldukça zorlu geçecektir.

Elma Diyeti Nasıl Yapılır? Bir Haftada 7 Kilo Nasıl Verilir?

Elma diyetinin ilk gününde kişiler yalnızca 1,5 kilogram elma tüketerek günlerini tamamlarlar. Bu elmayı istedikleri şekilde öğünlerine dağıtabilirler. İkinci günde her öğünde 1 adet yeşil elma tüketilirken öğlen kibrit kutusu kadar yağsız peynir ve bir tabak salata tüketilir. Üçüncü günde kahvaltıda 1 elmanın yanında 1 dilim tam tahıllı ekmek tüketilebilmektedir. Öğlen de 2 havuç ve soğanla yapılan bir salata elmaya ek olarak tüketilir. Akşam yalnızca elma tüketilmelidir. Dördüncü günde kahvaltıda 1 dilim ekmek tüketme izni yine olurken öğlen 200 gram kadar ton balığı almak mümkündür. Akşam da 1 bardak yağsız süt tüketilebilir. Beşinci günde ek olarak sabah bir adet yumurta tüketilebilirken öğlen 200 gram tavuk tüketilebilir. Akşam herhangi bir ekstra ürün yoktur. Altıncı günde sabah bir dilim ekmek, öğlen ise 200 gram brokoli tüketilmelidir. Son günde ise önceki menülerden herhangi birisi seçilerek uygulanabilir.

Elma Diyetinin Faydaları Nelerdir?

Elma diyetinin faydası çok kısa süre içerisinde kişilerin istedikleri kiloya inmesini sağlamasıdır. Özellikle yaz aylarında yakın tarihte tatile gitme planları yapan bayanlar ya da özel bir davete katılmaları gereken kişiler bu diyet sayesinde fazla kilolarından 1 hafta içerisinde kurtulabilirler. Birçok kişi bunun sonrasında kilolarını geri almaktan şikayetçi olsa da önemli davetler ya da haftalık tatiller ince bir şekilde geçirilmiş olacaktır.

Elma Diyetinin Zararları Nelerdir?

Bu diyetin sağlık açısından zararları oldukça ciddi düzeylerde olabilir. İnsanların sürekli olarak aç kalması psikolojik olarak onları çok zorlamaktadır. Bu durum hem sosyal hayatlarında hem de iş hayatlarında ciddi anlamda zorluk yaşamalarına sebep olur. Bunun yanı sıra iç organlarının çalışması da yavaşlayacaktır. Herhangi bir iç organında hali hazırda sorunu olan kişiler, bu durumda büyük sorunlar yaşayabilirler. Ayrıca birçok kişi verdiği kiloları kısa süre içerisinde geri alacağından uzun vadede verim almak çok mümkün olmamaktadır. Ani kilo vermek isteyen insanlar için hazırlanan elma diyeti ile birlikte 1 hafta gibi kısa bir süre içerisinde 7 kilo vermek mümkün olmaktadır.

  • elma diyeti
  • elma diyeti nedir
  • elma diyeti nasıl yapılır
Yorumlar
Selin Arı Elma diyeti ile kilo verenler var mı? Zayıflamak için nasıl bir yöntem uygulanmalı? Kırmızı elma ile mi yapılmalı yoksa yeşil elma ile mi yapılmalı? Yapanlar var mı? Zararları olur mu? 1 hafta içerisinde kaç kilo verdirir? cevapla
yorum yaz
Yeşil Soğan Suyunun Faydaları Nelerdir? Zayıflatır mı?