Sarımsak limon kürü zayıflatır mı? Nasıl yapılır? Kaç gün kullanılmalı?
Sağlık

Sarımsak Limon Kürü Zayıflatır mı? Nasıl Yapılır? Kaç Gün Kullanılmalı?

03 Nisan 2018 - 07:27:11

İnsan sağlığında doğal beslenme oldukça büyük önem taşır. Bu dönemde sağlıklı beslenmek ve çeşitli kürler uygulamak vücudun yenilenmesi için gerekli olabilmektedir. Yaşın ilerlemesi ile beraber cildin çok fazla yaşlanması ve buna bağlı olarak iç organlarında zarar görmesi kaçınılmaz bir durumdur. Daha genç bir cilde ve sağlıklı bir vücuda sahip olmak için hazırlayacağınız sarımsak limon kürü uzun yaşam sırrını da sizlere verecektir.

Sarımsak Limon Kürü Nedir?

Son zamanlarda çok fazla uygulanan sarımsak limon kürü tüm iç organların yenilenmesini sağlayarak hastalıklara karşı vücudun direnç göstermesini de kolaylaştırmaktadır. Sarımsak tek başına sağlık deposu olması ve limon ile beraber tüketilmesi birçok hastalığın meydana gelmesini engellemektedir. Doğal antibiyotik özelliği sayesinde tüm vücudun yenilenmesini sağlar.

Sarımsak Limon Kürü Ne İşe Yarar?

Sağlıklı beslenmek için sebze ve meyvelerin düzenli olarak tüketilmesi gerekmektedir. Özellikle sebzeler vücutta yenilenmeyi sağlayarak daha aktif koruyucu olarak bilinir. Sarımsak sebzeler arasında yemeklere lezzet katması ve sağlık için de doğal antibiyotik görevi görmesinden dolayı sıkça tercih edilmektedir. Sarımsağın kendine has kokusu çoğu kişiyi rahatsız etse de aslında tüketilmesi gereken sebzelerden biridir. Sarımsak ve limon kürü hazırlanarak her gün düzenli bir şekilde tüketildiğin de kişinin daha sağlıklı bir vücuda sahip olmasına yardımcı olur. Limon suyunda bekletilen sarımsaklar yoğun bir kıvama gelerek ve içerdiği tüm vitamin ve minerallerin doğru yoldan vücuda alınması sağlanır. Limonun asitik etkisi vücutta mikrop ve bakteri oluşumunu engellerken sarımsak da diğer hastalıkların oluşmasına engel olur. Bağışıklık sisteminin güçlenmesi için en etkili yöntemlerden biridir.

Sarımsak Limon Kürü Nasıl Hazırlanır?

Sarımsağın her derde deva olması ve insan sağlığının korunması için mutlaka tüketilmesi gerektiği unutulmamalıdır. Evde hazırlayacağınız sarımsak limon kürü ile beraber sağlığınızı koruyabilirsiniz. Bunun yanı sıra zayıflamak isteyenler için de en doğal yöntemlerden biri olacaktır. Kabuğu soyulmuş 40 adet sarımsak, 2 litre olacak şekilde sıkılan limon suyuna ilave edilir. Genellikle cam kavanoza yerleştirilen sarımsak limon kürü daha sağlıklı muhafaza edilmiş olacaktır. Sarımsaklar ve limon suyu birleştikten sonra şişe ya da kavanozun kapağı kapatılarak karanlık bir alanda bekletilmesi gerekmektedir. 40 gün boyunca her gün çalkalayarak muhafaza edilmelidir. 40 gün sonunda her sabah yarım çay bardağı şeklinde aç karnına tüketilir. Karışım püre haline geldiği için tüketimi daha kolay olmaktadır.

Sarımsak Limon Kürü Zayıflatır mı?

Sarımsak limon kürü metabolizmayı hızlandırır. Mide sorunlarının giderilmesi için tercih edilir. Bağırsaklarda düzenli çalışmayı sağlar. Bu kürü kalp hastaları ve düşük tansiyonu olan kişiler doktora danışarak yapması gerekmektedir. Sarımsak tansiyonun düşmesine sebep olduğundan düşük tansiyonlu kişilerde tansiyonun daha da düşmesine sebep olabilir. İlaç kullanan ya da herhangi bir alerjik durumu olan kişiler mutlaka doktora başvurarak tüketmelidir.

Yorumlar
Burçak yentür 03 Nisan 2018 - 07:37:11 Sarımsak limon kürü kullanıcı yorumlarını okudum ve gerçekten zayıflama etkisinin olduğunu belirtmişler. Normalde bu küre maydanoz da eklenebiliyormuş. Nasıl hazırlamak gerekiyor? En etkili şekilde nasıl zayıflatır?cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: