Kalori hesaplama yöntemi zayıflatırmı? Kalori sayma yöntemiyle zayıflama
Zayıflama

Kalori Hesaplama Yöntemi Zayıflatırmı? Kalori Sayma Yöntemiyle Zayıflama

30 Mayıs 2018 - 21:36:47

Zayıflamak için farklı yöntemler deneyen ancak başarılı olamayan kişiler son dönemde kalori hesaplama yöntemi ile istedikleri kilolara inebilmektedir.

Kalori Hesaplama Yöntemi Nedir?

Birçok kişinin bildiği gibi diyetler, kilo vermek isteyen kişiler için olmazsa olmaz etmenlerdir. İnsanlar kilo verme süreçlerinde yoğun bir spor dahi yapsalar bunu diyet ile desteklemedikleri takdirde amaçlarına ulaşamamaktadırlar. Diyetlerde kişilerde yasaklanan gıdalar, gıdaların miktarındaki azlık ve benzeri sebepler kişilerin diyetleri uygulamasını çok zor bir hale getirir. Diyetlerini belirli bir süre uyguladıktan sonra bırakan kişiler de verim alamadan zamanlarını harcamış olurlar. Ancak kalori hesaplama yöntemi ile bu sorun ortadan kalkmaktadır. Kişiler yalnızca günlük aldıkları kalori miktarını hesaplarlar. Yakılan kalori miktarından daha az kalori aldıkları sürece ne yediklerinin bir önemi yoktur.

Kalori Hesaplama Yöntemi Nasıl Uygulanır?

Bu yöntemin uygulanmasında ilk olarak kişilerin günlük yaktıkları kalori miktarını araştırmaları gerekir. Genel olarak insanların iç organlarının çalışabilmesi için günde 1800 kalori yaktığı belirtilmektedir. Ancak bu değer kişinin yaşına, iç organlarının durumuna ve mevcut kilosuna göre de değişiklik gösterebilir. İnternet üzerinden kişiler belirli bilgiler girerek gün içerisinde yaktıkları kalori değerlerini bulabilirler. Bunun üzerine iş tempoları içerisinde yaktıkları kalori değerleri ve spora gidiyorlarsa sporda harcadıkları değerler de günlük yakılan kalori değerinin üzerine eklenecektir. Böylece de kişilerin gün içerinde yaktıkları kalori belli olur ve artık insanlar bu kalori değerinin altında kaldıkları her gün kilo vermek için önemli bir adım atmış olacaklardır.

Kalori Sayma Yöntemiyle Hangi Gıdalar Tüketilebilir?

Kalori hesaplama yöntemi ile kilo vermeyi düşünen kişilerin kesinlikle yememesi gereken gıdalar bulunmaz. Zaten diğer diyetlerde yasak olan yiyeceklerin kalori değerleri çok yüksek olduğundan istedikleri kalori seviyesini yakalamak zorunda olan kişiler bu ürünlerden çok fazla tüketemez. Ancak isterlerse kendi ana öğünlerinden feragat ederek bunun yerine şerbetli tatlı ya da kızartma gibi ürünleri düşük miktarda tüketerek kalori hakkını kullanabilir. Yine de uzmanlar bu diyeti kullanacak olan kişilere olabildiğince şekerden ve yağdan uzak durmasını önermektedir. Bunun sonrasında istedikleri her şekilde beslenebilirler.

Kalori Sayma Yöntemiyle Kaç Kilo Verilir?

Zayıflama amacıyla kalori sayma yöntemine başvuran kişiler, ne kadar kilo verecekleri konusunda da bir merak duyarlar. Burada önemli olan tek nokta insanların yedikleri besinlerin kalori değeri ve bu uygulamaya devam ediş süreleridir. Eğer bir insan günde 2500 kalori yakıyorsa ve bu kişi her gün 1500 kalori alarak hayatına devam ediyorsa her gün 1000 kalori kadar açık yaratmış olur. Toplamda 7200 kalori açık oluştuğundan kişiler 1 kilogram verecektir. Bu sebeple de günde 1000 kalori açık oluşturan kişiler her hafta 1 kilo vererek bu diyete istedikleri kadar devam ederler. Uygulaması çok daha kolay olan kalori hesaplama yöntemi ile birlikte istenilen sürede ve istenilen şekilde diyetler uygulanabilmektedir.

Yorumlar
Ayşe Çakıcı 30 Mayıs 2018 - 21:46:47 Kalori hesabı ile kilo verme nasıl sağlanır? Kalori sayma yöntemiyle kilo verebilmek için ne yapmak gerekiyor? Günlük alınması gerek kalori ne kadar olmalı? Sağlıklı zayıflamak için ne kadar kalori yakmak gerekiyor? cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: