Zayıflama

Elma Sirkeli Su Zayıflatır mı?

12 Ocak 2018 - 18:29:42
Elma sirkeli su zayıflatır mı?

Elma sirkeli suyun insana vücudu üzerinde zayıflatıcı etkileri bulunurken doğru kullanımda bu etkiler maksimum düzeyde kullanılabilir.

Elma Sirkesi Zayıflatır mı? Faydaları Nelerdir?

Elma sirkeli su faydaları, insan vücudunda birçok farklı etki ortaya çıkarırken bu etkilerden çoğu zayıflamayı sağlamaktadır. İlk olarak insanlarda iştah kesici bir etki yaratmaktadır. Fazla kilolarından kurtulmak isteyen kişiler bu sirkeyi kullanarak daha az miktarda gıda alımına daha rahat bir şekilde alışabilirler. Bunların yanı sıra metabolizma hızının arttırılmasında oldukça etkili olmaktadır. Bu sayede kişiler günlük yaktıkları kalori miktarlarını arttırarak daha hızlı kilo verirler. Son olarak toksinlerin ve ödemin vücuttan uzaklaştırılmasında etkili olduğundan şişkinliğin geçmesinde ve daha güzel bir görünümün kısa sürede kazanılmasında etkili olacaktır. Bu etkiler için düzenli bir şekilde elma sirkeli su kullanmak gerekirken bu sirke evde üretilebilir ya da güvenilir markaların ürünleri marketlerden satın alınabilir. Ancak en doğru seçim evde üretmek olacaktır.

Elma Sirkesi Malzemeleri Nelerdir?

Elma sirkesini evlerinde kendi elleriyle yapmak isteyen kişiler bunun için gerekli malzemeleri bir araya getirerek çalışmalara başlayabilirler. Genel olarak insanlar bu sirke içerisinde elmanın dışında kullanılacak herhangi bir malzemenin olup olmadığı konusunda bilgi sahibi değildirler. Bu ürün elde edilirken kişilerin yalnızca sirke yapımında kullanılan klasik malzemeleri tercih etmesi ve bunlara elmayı eklemesi yeterli olacaktır. 2 adet elma kabuğu bu aşamada yeterli olacaktır. Buna ek olarak 750 ml. kadar içme suyunun hazır hale getirilmesi gerekir. Son olarak 1 çay kaşığı kadar tuz ve aynı miktarda şeker kullanılacaktır. Hazırlanma aşamasında 1 litrelik bir kavanoza da ihtiyaç duyulacağından öncesinden bu malzemeyi de hazırlamak doğru bir tercih olur.

Elma Sirkeli Su Ne İşe Yarar? Nasıl Yapılır?

İlk olarak kişiler elmanın kabuklarını biraz kalın bir şekilde soyar ve kavanozun içerisine bırakırlar. Bunun ardından diğer malzemeler olarak sayılan su şeker ve tuz da kavanoza eklenerek kavanozun kapağı sıkıcı kapatılır. Su ve şeker tamamen çözününceye kadar kavanoz çalkalanarak homojen bir karışım elde edilir. Ardından kişilerin bu kavanozu ışık almayan bir yerde 10 gün kadar bekletmesi gerekmektedir. Bu dönemde içme suyunun kullanılması çok önemli olurken birçok kişinin sirkenin yapımında başarısız olmasının sebebi çeşme suyu kullanmasıdır. Bunun yanı sıra tamamen kapalı bir alanda bekletilen kavanozlarda çok daha başarılı ürünler ortaya çıkar. Bayanların günden güne kavanozu çalkalaması ve son günler yaklaştığında açıp kontrol etmesinde bir sorun olmaz. Bu işlemler, kişilerin en doğru ürünü üretmesinde faydalı olacaktır. Birkaç defa gerçekleştirildikten sonra belirli bir düzen getirilerek üretime devam edilebilir.

Elma Sirkeli Suyun Faydaları Nelerdir?

Evlerde doğal yollar ile üretilen elma sirkeli su sayesinde fazla yağlarından kurtulan, kalorilerini düzenli bir şekilde yakan ve istedikleri kiloya inen kişiler bunun için olabilecek minimum harcamayı gerçekleştirmiş olacaktır.

Yorumlar
Elif dikme 12 Ocak 2018 - 18:39:42 Elma sirkeli su içmenin faydaları nelerdir? Ne kadar sürede zayıflatır? İçenler etki görüyor mu? Yeni duyduğum bir yöntem ve çok merak ediyorum işe yarar mı diye. Günde kaç defa içmem gerekiyor zayıflatması gerekiyor?cevapla
Çağla Demirkan 22 Ekim 2018 - 11:00:49 Elma sirkeli su yağ yakar mı? İshal yaptığını duymuştum. Bu şekilde zayıflama sağlıyor sanırım. sirkeyi normalde çok sevmem ama eğer ki kilo verme konusunda etkili olacaksa bu yöntemi denemeyi düşünüyorum.cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: