Epimedium çayı faydaları nedir? Nasıl yapılır?
Sağlık

Epimedium Çayı Faydaları Nedir? Nasıl Yapılır?

29 Kasım 2017 - 18:13:23

Halk arasında azgın teke olarak bilinen epimedium çayı faydaları nedir nasıl yapılır konuları oldukça merak konusu olmaktadır.

Epimedium Çayı Nedir? Ne İşe Yarar?

Epimedium bitkisi nerelerde yetişir sorusunun cevabı bu bitkinin Uzakdoğu kökenli olmasında yatmaktadır. Eski dönemlerden beri kullanılan bitki atmış farklı ot türünün ortak ismi olarak tanımlanır. Bahsedilen tür Çin'de fazlaca yetişir. Bu bitkinin en belirgin kullanılma nedeni afrodizyak özellikli olması ile ilgilidir ve çoğunlukla erkekler kullanır. Ereksiyon problemi yaşayan birçok erkek yıllardan bu yana bu bitkiyi doğal tedavi yöntemi olarak kullanmaktadırlar. Cinsel isteksizlik ve iktidarsızlık için kullanımı revaçta olan bitkiye halk arasında azgın teke ismi verilmiştir. Bu sorunu yaşayan çoğu erkek uzman hekime danışarak bu çayı tüketmelidir. Herhangi bir problem teşkil etmediği taktirde kullanılması bu tür problemler için fayda sağlar.

Epimedium Çayının Faydaları Nedir?

Epimedium çayı faydaları oldukça fazladır. Epimedium bitkisinin özelliği cinsel bozuklukları doğal bir şekilde tedavi etmesidir. Genel hayat yoğunluğu içinde kişide aşırı stres ve yorgunluk meydana gelmektedir. Bu stres ve yorgunluktan dolayı birey cinsel hayatında iktidarsızlık gibi sorunlar yaşamaktadır. Bu sürecin giderilmesi, yorgunluğun ortadan kaldırılması için epimedium bitkisi veya çayı önerilmektedir. Epimedium bitkisinin içinde bulunan maddeler afrodizyak etkisini doğurmaktadır. Bu sorunları yaşayan çoğu insanın epimedium bitkisini kullanarak çözüm aramaktadırlar.

Epimedium Çayı Neye İyi Gelir?

Kemik eklemlerinin güç kazanması için bu çay tüketilebilir. Epimedium çayı faydaları eklem sorunu yaşayan inşalara çare olmaktadır. Düzenli kullanan kişilerin bağışıklık sitemi zaman içerisinde güçlenerek dengeli bir hal almaktadır. Sonbahar mevsiminde bu bitki düzenli bir şekilde tüketildiği taktirde kışın hasta olmak zor bir hale gelir ve kişi kolay bir şekilde hastalanmaz. Vücut direnç kazandığı için çeşitli hastalıklardan epimedium çayı sayesinde korunmak mümkündür. Epimedium bitkisinin tansiyonu arttırdığı unutulmamalıdır. Bu yüzden kalp hastalığı olan kişilerin bu çayı içmemesi gerekir. Gebelik döneminde ve emzirme evresinde olan kadınlar bu çayı tüketmemelidir. Kişi çayı tüketmeden önce mutlaka uzman hekime danışmalıdır.

Epimedium Çayı Nasıl Yapılır?

Bu doğal çayın birçok faydası olduğu için özellikle erkekler epimedium çayı nasıl yapılır sorusunu sormaktadırlar. Bu çayın hazırlanışı basittir. Gerekli malzemeler temin edildiği sürece çay kolayca hazırlanır. Epimedium çayı yapmak için gerekli olan malzemeler şu şekilde sıralanabilir; tepeleme olacak şekilde bir çay kaşığı epimedium, iki tane avokado yaprağı, bir çay kaşığı ginseng, yarım tatlı kaşığı kadar toz zencefil ve yarım tatlı kaşığı yeşil çay gereklidir. Malzemeler hazır hale getirildikten sonra su kaynatılır ve ocaktan alınır. Suyun içine malzemelerin tamamı ilave edilerek çayın beş ila on dakika demlenmesi sağlanır. Demlenme süresi tamamlandıktan sonra süzülür ve çay tatlandırılmadan önce üç kez içilir sonrasında tercihe göre bal eklenebilir. Suyun ölçüsü bir kişi için bir bardak olmalıdır. Çay servis edilecek olan kişi sayısına göre su arttırılabilir.

Yorumlar
Neval Koç 29 Kasım 2017 - 18:23:23 Epimedium bitkisi nerelerde bulunur faydaları nelerdir? Bu bitkinin birçok faydası olduğunu duydum ve çayını tüketmek istiyorum. Herhangi bir yan etkisi olur mu? Kullananlar var mı? Ne kadar tüketmek gerekiyor?cevapla
Zahide Çolak 27 Eylül 2018 - 13:59:03 Epimedium çayı kullananlar yorumlarda faydalarından bahsetmişler hep. Birkaç haftadır çayı internette araştırıyorum ve almaya karar verdim. Faydaları var o net bir şekilde belli fakat acaba zararları olur mu diye merak ediyordum. Yokmuş öğrenmiş oldum.cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: