Diyet 04 Temmuz 2021 - 03:17:31

Erkekler İçin Diyet Listesi ve Spor Önerileri Nelerdir?

Erkekler İçin Diyet Listesi ve Spor Önerileri Nelerdir?

Diyet yapmak sadece kadınlar için geçerli değildir. Fit bir vücuda sahip olmayı isteyen erkekler için diyet listesi düzenli olarak beslenme ve egzersiz planına göre oluşmaktadır.

Erkekler İçin Diyet Listesi Nasıl Olur?

Çok fazla kilolu kişilerde kilo vermek için yapılan yanlışlar kişinin ilerleyen dönemlerde daha fazla kilo almasına neden olmaktadır. Bu nedenle düzenli beslenme ve spor yapmak her zaman için kilo vermek için en kolay yollardan biri olmaktadır. Erkeklerde kadınlar gibi fazla kilolarından şikayetçi olduklarından klasik diyet listeleri onlar için son derece zorlayıcı olsa da hayatlarının bir bölümünde mutlaka diyet yapmaya karar vermektedirler. Bu nedenle kadın ve erkeklerin diyetleri birbirinden farklıdır.

Erkeklerde Kalori Hesaplama Nasıl Olur?

Erkekler kilo vermeye kalktıklarında günlük aldıkları kaloriyi çok fazla kafaya takmazlar. Fakat her vücudun yapısı farklı olduğundan mutlaka kalori hesabının yapılması gerekir. Günlük alınması gereken kalori miktarı erkeklerde genel olarak 2000- 2500 arasındadır. Vücut hareket ederken erkeklerde daha çok kalori yakar. Bu nedenle aldıkları kalori miktarı kadınlardan farklıdır. Erkeklerin günlük alması gereken kalori miktarlarının altına düşmesi ve egzersiz planı ile sağlıklı beslenme alışkanlığı edinmesi daha kolay kilo vermesini sağlar. Çünkü metabolizma hızları oldukça fazladır.

Erkeklere Beslenme Önerileri Nelerdir?

Genel olarak erkekler et ve et ürünlerini öğünlerinde tüketmeyi severler. Tek tip beslenme ile sürekli et ürünlerini tüketmek sağlık açısından oldukça zararlıdır. Bu nedenle kilo verirken veya diyet yaparken sebzelerin de bu gıdalar arasında yer alması gerekmektedir. Sebzeler metabolizmanın daha aktif şekilde çalışmasını sağlar. Erkeklerde kas oranı kadınlarınkinden fazladır. Kasların kendini koruması için protein bakımından zengin gıdaların da beslenme planın da yer alması gerekmektedir. Sürekli olarak protein ağırlıklı beslenmek kişiyi bir süre sonra diyet yapmaktan vazgeçirebilir. Sağlıklı beslenerek kilo vermeye çalışmak erkekler açısından zorlayıcı olabilmektedir. Gün içerisinde beslenmeye özen göstermeden tüketilen gıdalar kısa sürede kilo almaya sebep olacaktır. Şeker ve şekerli gıdaların da tüketiminin azaltılması gerekmektedir. Şeker vücutta yağ hücrelerinin parçalanmasını engeller.

Erkeklerde Egzersiz Hareketleri Nelerdir?

Sağlıklı ve fit bir vücuda sahip olmak için kişinin mutlaka bir egzersiz planı edinmesi gerekmektedir. Ağır ve zorlayıcı egzersizler yerine başlangıç olacak daha az yorucu spor dallarına yönelmek kişinin kilo vermesine yardımcı olacaktır. Erkeklerde egzersiz hareketleri genel olarak ağırlık çalışmaları ve kardiyo sporlarıdır. Kas yapısını güçlendirmek için tercih edilen bu sporlar kısa sürede vücudun toparlamasını sağlamaktadır. Sıkı ve kaslı bir vücut her erkeğin hayal ettiği vücut tiplerindendir. Hem beslenme hem de spor ile beraber kısa sürede kilo verilebildiği gibi vücudun şekillenmesi sağlanabilmektedir. Erkeklerde ayrıca sıvı tüketimine de dikkat edilmelidir. Kalorili yiyecekler yerine günlük kalori miktarının hesaplanarak beslenmeye özen gösterilmesi gerekmektedir.

  • erkekler için diyet listesi
  • erkeklerde kalori hesaplama
  • erkeklerin diyetleri
Yorumlar
Serkan Özlü Erkekler için diyet programları nelerdir? Kilo vermek istiyorum. Özellikle göbek bölgesinden zayıflamak istiyorum bunun için nasıl bir yöntem uygulamam gerekiyor? Hangi egzersizleri uygulamam gerekiyor? cevapla
Nergis Uluçok Erkeklerde durum bayanlardakinden tamamen farklı bence. Kilo demek göbek demek gibi mesela. Çok fit orantılı bir vücut yapısı da olsa kilo almaya başladığında yine göbek en büyük sorun oluyor. Erkeklerde göbek eritme kürleri var ama kilo almanın büyük sebebi beslenmeden kaynaklandığı için diyetler, kürler uygulamaya geçmiyor ne yazık ki. Bir bayan olarak dışarıdan böyle görünüyor durum. En büyük önerim çok çalışmaları olur. Çok çalışırlarsa yemek yemeye geniş vakit kalmayacağı için belki göbek sorunları olmaz.... cevapla
yorum yaz
Ramazanda Zayıflamak İçin Ne Yapmalı? Oruç Tutarken Zayıflamak Mümkün mü?