Yaşam 12 Temmuz 2021 - 07:38:31

Evlenilecek Erkekte Aranan Özellikler

Evlenilecek Erkekte Aranan Özellikler

Evlenilecek erkek; hayatındaki kadına saygı duymalı, ailesini kabullenmeli, aynı düşünmese bile zevklerine saygı duyarak üstüne düşen sorumluluklarını bilmelidir.

Evlenilecek Erkek Nasıl Anlaşılır?

İki insanın birbirini sevmesi ve sonrasında aynı çatı altında bir aile kurması olarak tanımlanan evlilik, hem kadının hem de erkeğin birbirile ile uyumlu olması, karşılıklı sevgi ve saygı çerçevesinde birleşmesi ile gerçekleşir. Güvenilir erkek bulmak zor bir konu olsa da evlilikte ön koşuldur.

Kadınlar bir erkekte aranan özellikler hakkında bilgi istemektedir. Çünkü evlenme isteği olan her kadın hayatını birleştireceği kişi ile mutlu ve huzurlu olmak ister. Eğer sorumluluk sahibi olmayan bir erkekle evlenirseniz, geçmiş sıkıntısı yanı sıra ebeveynlik konusunda da sıkıntı yaşayabilirsiniz. Evlenilecek erkek eşine saygı gösteren ve aynı zamanda sizi seven, değer veren biri olmalıdır.

İnsanlar genel olarak ihtiyaç duydukları sevilme, sevme, merak edilme, ilgi, aile olma gibi özellikleri karşılamak amacıyla hayatlarını sevdikleri insanla birleştirirler. Niyeti ciddi olan erkek, hayatındaki kadın ile gelecek planları yaparak, aile kurumuna dahil olmak ister. Ayrıca insanoğlunun yapısı gereği aile olma ve düzenli bir hayat hep isteklerinin içerisindedir. Evlilik insanlara hem mutluluk hem de hayatlarına düzen getirir.

Evlilikte Karşılıklı Sorumluluklar Nelerdir?

Herkesin evlilikten ve evlendikleri kişiden beklentileri farklıdır. Bu nedenle evlilik için şu özellikler olmalıdır gibi bir genelleme yapılamamaktadır. Fakat eşlerin birbirine saygısı ve davranışları oldukça önemlidir. Bir hayatı paylaşmak, birbirine yoldaş olmak evliliğin temelini meydana getirir.

Eşler birbirine karşı yükümlülükler yerine getirmelidir. Ev işleri, çocuk yapma, yemek yapma gibi her konuda birbiriyle yardımlaşma içerisine olmalıdırlar. Günümüzde erkekler kadar kadınlar de iş hayatında rol almaktadır. Eşlerin maddiyat konusunda anlaşabiliyor olması, sorumlulukları ortak paylaşabiliyor olması burada oldukça önemlidir.

Art niyetli erkek ya da kadın ile yapılan evlilikler zaman içerisinde sorunlu olarak, boşanmaya gitmektedir. Bundan dolayı kişi evleneceği erkeği ve kadını doğru seçmelidir. Karşılıklı sorumlulukları bilmelidir.

Kadınlar Evlilikte Ne İsterler?

Tüm kadınların öncelikle isteyecekleri şeyler maneviyattır. Ömürlerini birlikte geçirecekleri erkeğin iyi olmasını, kadınına saygı duymasını onu sevmesini isterler. Bunlardan sonra da maddi özellikler gelmektedir. Çünkü evlilikte denklik çok önemlidir. Maddi ve manevi yönden çiftler ve aileler birbirlerine denk olmalılar ki gelecekte farklılıktan dolayı ortaya çıkan herhangi bir problem yaşanmasın.

Ayrıca kadınlar genel itibariyle mantıken evlendiklerinde zor şartlarda bir hayat sürmek istemezler. Aslında bunu kadın erkek hiç kimse istemez bu nedenle kadınların beklentileri arasında erkeklerin maddi durumunun yüksek olması da vardır. Kadınlar için önemli olan şeyler nelerdir diye bakacak olursak;

 • Zeka
 • Otorite
 • Dürüstlük
 • Espri
 • İnce düşünce/kibarlık/romantizm
 • Ailesine düşkünlük

Kadınlar evlenilecek erkekte bu özellikleri aramaktadır. Günümüzde evlenilecek erkek kriterleri genel anlamda bu şekilde özetlenmektedir.

Kadınlar Erkekten Ne Bekler?

Kadınlar her yönden erkekleri değerlendirmektedir. Evlilikte kadınlar ne ister diye baktığımızda bunların en başında zeka gelmektedir. Bir erkek zeki olmalıdır ve akıllı, uyanık, her sorunu halledebilen olması oldukça önemlidir. Hemen hemen hiçbir kadın zeki olmayan bir erkeğe tahammül edemez.

Bir erkekte otorite de çok önemlidir. Otorite denildiği zaman sürekli ciddiyet, bağırma akla gelememelidir. Fakat erkek denildiği zaman akla güç gelir bu nedenle ailede de belli düzeni sağlayabilen bir erkeğe ihtiyaç duyulur. Böylece kadın eşine güvenebilsin, onun yanında huzurlu ve güvende hissedebilsin.

Güven kadınlar için en önemli şeydir. Çünkü bir kadın eşine gözü kapalı güvenebilmeyi ister. Bir kadın ilişkiden ne bekler diye soracak olursanız, güven en baş kriterler arasında gelmektedir. Çünkü güven omayan bir ilişkinin yürümesi mümkün değildir.

Espri ise diğer bir önemli özelliktir. Çünkü bir erkek esprili olmalıdır. Olduğu ortamı yumuşatabilmeli ve karşısındaki insanı güldürebilmeli. Esprili, sempatik bir erkek çoğu kadının dikkatini çekmektedir. Evlenilecek erkek özellikleri arasında kadınlar bunu sıklıkla belirtmektedir.

Kibarlık ve son zamanlarda romantiklik de kadınların aradığı özelliklerdendir. Özel günlerde ya da normalde kadınlar sevildiklerini bilmek, hissetmek isterler. Bunun için erkekte aranan diğer özelliklerden bir tanesi de romantik olmasıdır.

Evlenilecek Erkek Nasıl Olmalı?

Eğer net bir şekilde belirtmek gerekirse, bir erkek ailesine, eşine, çocuklarına bağlı olmalı ve onlara değer vermelidir. Kadınların her daim yanında olabilecek bir eşe ihtiyacı vardır. Bu özellikler bir erkekte olması gereken özelliklerdir ve bunların yanı sıra bir erkek eşine saygı duymalı, onu kısıtlamamalıdır. Böyle olduğu takdirde evlilikler hem sıkıcı olmaktan çıkacak hem de daha sağlıklı ilişkiler yürütülebilecektir.

Eğer nasıl biriyle evlenilir diye merak ediyorsanız, hayatınızdaki erkeğin belli kriterlere uygun olması gerektiğini unutmayınız. Evlenilecek erkek testi çözerek buna karar vermek güçtür. Önemli olan sizi seviyor, saygı duruyor ve önemsiyor olmasıdır.

 • evlenilecek erkek
 • evlenilecek erkek nasıl anlaşılır
 • güvenilir erkek
 • bir erkekte aranan özellikler
 • evlikte karşılıklı sorumluluklar
 • art niyetli erkek
 • kadınlar evlilikte ne ister
 • evlenilecek erkek kriterleri
 • kadınlar erkekten ne bekler
 • bir kadın ilişkiden ne bekler
Yorumlar
İpek Saman Evlenilecek erkek nerede bulunur acaba bu dönemde gerçkten doğru birini bulmak çok zor. Nasıl anlaşılır nasıl omalı evlenilecek erkek bilen var mı???
cevapla
Şükran Ulusoy Evlenilecek erkek tipi nasıl olmalı? Bu devirde gerçekten düzgün birini bulmak çok zor.. cevapla
yorum yaz
Kronik Kabızlık Nedir? Tedavisi Nasıl Yapılır? Nasıl Geçer?