Evlenilecek erkekte aranan özellikler
Yaşam

Evlenilecek Erkekte Aranan Özellikler

12 Temmuz 2017 - 10:38:31

Evlilik çoğu insanın eninde sonunda yaşayacağı bir durumdur. Çünkü insanlar yapıları gereği sevmeye ve sevilmeye ihtiyaç duymaktadır. Bu nedenle hayatta yapmaları gerekeni yaptıktan sonra sevdikleri insanlarla hayatlarını birleştirirler.

Evlilik Nedir? Ne Zaman Gerçekleşir?

Evlilik genellikle insanlar eğitimini tamamlayıp, işlerini ellerine aldıktan sonra gerçekleşmektedir. Çünkü bu dönemlerde her iki taraf da kendi hayatlarını bir şekilde kurmuş olur. Fakat ihtiyaç duydukları sevilme, sevme, merak edilme, ilgi, aile olma gibi özellikleri karşılamak amacıyla hayatlarını sevdikleri insanla birleştirirler. Maddi ideallerini gerçekleştirdikten sonra sıra manevi olan mutlu olma idealini gerçekleştirmektedir. Ayrıca insanoğlunun yapısı gereği aile olma ve düzenli bir hayat hep isteklerinin içerisindedir. Evlilik insanlara hem mutluluk hem de hayatlarına düzen getirir.

Evlilikte Karşılıklı Beklentiler Nelerdir?

Herkesin evlilikten ve evlendikleri kişiden beklentileri farklıdır. Bu nedenle evlilik için şu özellikler olmalıdır gibi bir genelleme yapılamamaktadır fakat bayanlar son zamanlarda eğitim seviyesine uygun insanları tercih etmektedirler. Bu durum da kendilerinin eğitim durumları gelişme gösterdiği için gerçekleşmektedir. Erkeklerin bayandan daha düşük statüde olması erkek tarafından da kadın tarafından da kabul edilmemektedir. Fakat insanlar çoğu zaman aşık olduklarında bütün beklentilerinden vazgeçebilmektedir.

Kadınlar Evlilikte Ne İsterler?

Tüm kadınların öncelikle isteyecekleri şeyler maneviyattır. Ömürlerini birlikte geçirecekleri erkeğin iyi olmasını, kadınına saygı duymasını onu sevmesini isterler. Bunlardan sonra da maddi özellikler gelmektedir. Çünkü evlilikte denklik çok önemlidir. Maddi ve manevi yönden çiftler ve aileler birbirlerine denk olmalılar ki gelecekte farklılıktan dolayı ortaya çıkan herhangi bir problem yaşanmasın. Ayrıca kadınlar genel itibariyle mantıken evlendiklerinde zor şartlarda bir hayat sürmek istemezler. Aslında bunu kadın erkek hiç kimse istemez bu nedenle kadınların beklentileri arasında erkeklerin maddi durumunun yüksek olması da vardır.

Kadınlar İçin Önemli Olan Şeyler Nelerdir?

  • Zeka
  • Otorite
  • Dürüstlük
  • Espri
  • İnce düşünce/kibarlık/romantizm
  • Ailesine düşkünlük
Kadınlar Erkekler Ne İster?

Kadınlar her yönden erkekleri değerlendirmektedir. Bunların en başında zeka gelmektedir. Bir erkek zeki olmalıdır ve akıllı, uyanık, her sorunu halledebilen olması oldukça önemlidir. Hemen hemen hiçbir kadın zeki olmayan bir erkeğe tahammül edemez. Bir erkekte otorite de çok önemlidir. Otorite denildiği zaman sürekli ciddiyet, bağırma akla gelememelidir. Fakat erkek denildiği zaman akla güç gelir bu nedenle ailede de belli düzeni sağlayabilen bir erkeğe ihtiyaç duyulur. Böylece kadın eşine güvenebilsin, onun yanında huzurlu ve güvende hissedebilsin. Güven denildiği gibi çok ama çok önemlidir kadınlar için. Çünkü bir kadın eşine gözü kapalı güvenebilmeyi ister. Espri ise diğer bir önemli özelliktir. Çünkü bir erkek esprili olmalıdır. Olduğu ortamı yumuşatabilmeli ve karşısındaki insanı güldürebilmeli.
Esprili, sempatik bir erkek çoğu kadının dikkatini çekmektedir. Kibarlık ve son zamanlarda romantiklik de kadınların aradığı özelliklerdendir. Özel günlerde ya da normalde kadınlar sevildiklerini bilmek, hissetmek isterler. Bunun için erkekte aranan diğer özelliklerden bir tanesi de romantik olmasıdır.

Evlenilecek Erkek Nasıl Olmalıdır?

Son olarak da ailesine düşkünlük vardır aranılan özelliklerde. Bir erkek ailesine, eşine, çocuklarına bağlı olmalı ve onlara değer vermelidir. Kadınların her daim yanında olabilecek bir eşe ihtiyacı vardır. Bu nedenle bu özellikler bir erkekte olması gereken özelliklerdir ve bunların yanı sıra bir erkek eşine saygı duymalı, onu kısıtlamamalıdır. Böyle olduğu takdirde evlilikler hem sıkıcı olmaktan çıkacak hem de daha sağlıklı ilişkiler yürütülebilecektir.

Yorumlar
İpek Saman 15 Ağustos 2017 - 16:48:26 Evlenilecek erkek nerede bulunur acaba bu dönemde gerçkten doğru birini bulmak çok zor. Nasıl anlaşılır nasıl omalı evlenilecek erkek bilen var mı???
cevapla
Şükran Ulusoy 15 Ağustos 2017 - 16:48:49 Evlenilecek erkek tipi nasıl olmalı? Bu devirde gerçekten düzgün birini bulmak çok zor..cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: