Yaşam 10 Temmuz 2021 - 08:25:18

Epilasyon mu? Ağda mı? Jilet mi?

Epilasyon mu? Ağda mı? Jilet mi?

İstenmeyen tüylerden kurtulmak ve pürüzsüz bir tene sahip olmak için uygulanan ağda mı jilet mi sağlıklı ya da hangi epilasyon yöntemleri uygulanmalı pek çok kişi tarafından merak edilen konular arasında yer almaktadır.

İstenmeyen Tüylerden Kurtulma Yöntemleri Nelerdir?

Hem kadınlar hem de erkekler için ortak bir sorun olan istenmeyen kıllar ve tüyler, vücudumuzun çeşitli bölgelerinde çıkar ve bunlardan kurtulmak için epilasyon mu ağda mı yapılmalı diye merak edilmektedir. Tüyler, kısa sürede her durumdan beslenebilen ve kısa sürede uzayan oluşumlardır. Bu nedenle sık sık alınması ve hatta köreltilmesi gerekir. Ancak kılların sağlıklı bir şekilde alınabilmesi için mutlaka doğru yöntemin yönteminin seçilmesi gerekir.

Her cilt, kıl köküne ve cildine göre farklılıklar sergileyebilir. Hassas ciltler ve kuru ciltler bu yöntemde etkilenebilir. Bu nedenle herkes için epilasyon, ağda ya da jilet uygundur demek yanlış bir tutum olur. Herkes cilt tipine uygun bir şekilde yöntem uygulamalıdır. Hassas ciltlere sahip olan kişiler hem tüyleri alırken hem de aldıktan sonra tüyler yeniden çıkarken, sivilceler ve kıl kökü iltihaplanmaları meydana gelebilir.

Epilasyon mu? Ağda mı?

Ağda Mı Epilasyon mu? Hangisi Sağlıklı?

Cilt tipine uygun olan ağların tercih edilmesi, istenmeyen tüylerden kurtulmak için oldukça etkili ve sağlıklı olmaktadır. Hassas ciltlere sahip olan kişiler için uygun yöntemidir. Bu yöntem hem tüyleri kökünden alarak hem de cilt üzerinde oluşan ölü derileri uzaklaştırarak tüy alma işlemini tamamlamanıza yardımcı olur.

Sık tercih edilen yöntemlerden biri olan ağda kılları azaltır mı diye baktığımızda, zaman içerisinde köklerinin güçsüzleşmesini sağladığını belirtebiliriz. Bu yöntemi kullandığınız takdirde hem tüyler 1 aydan daha uzun zamanda yeniden çıkacaktır. Böylece acil durumlarda tüy dökücü krem ve jilet gibi ürünleri kullanmanıza gerek kalmayacaktır.

Ağda her ne kadar genel bir kullanım alanına sahip olsa da küçük tüylerin alınması konusunda başarısız olabilir. Bundan ötürü epilasyon pürüzsüz bir cilt daha etkili olabilmektedir. Sağlık açısından bir yan etkisi olmayan epilasyon yöntemi, hijyenik koşullarda uygulandığı zaman kıl köklerinde kalıcı olarak azalma meydana getirmektedir.

Ağdaya alternatif olan ve cilde zararı bulunmayan epilasyon uygulaması dikkatli bir şekilde yapılmalıdır. En iyi epilasyon aleti tercih edilmelidir. Enfeksiyon riski yüksek olduğu için profesyonel destek alınmalıdır.

Epilasyon ve Ağda Arasında Farklar Nelerdir?

Her iki yöntemde sıklıkla tercih edilmesine rapmen onları birbirinden ayıran özellikleri mevcuttur. Ağda mı epilatör mü diye bakacak olursak eğer;

 • Epilasyonla tüylerden kurtulma yöntemini kullanırken epilatör olarak adlandırdığımız tüy alma makineleri kullanılırken ağda yönteminde makine ya da hazır olanlar kullanılır.
 • Ağdalı yöntem kullanırken yanında mutlaka eldiven, bez ve silici yağlar da kullanmak gerekir.
 • Epilasyon yaparken, yalnızca makine ve tercihe göre buzlu eldiven ve jeller de kullanılabilir.
 • Epilasyonla tüy alma yöntemi de tüyleri kökünden almanıza ve uzun süre çıkmamasına olanak sağlar ancak diğer yöntem kadar etkili değildir.
 • Bu yöntemlerle kurtulduğunuz tüylerde zamanla incelme ve azalma da meydana gelir.

Vücudunuzdaki istenmeyen tüylerden kurtulmak için pek çok yöntem vardır. Size en uygun olanı tercih ederek, pürüzsüz bir deriye sahip olabilirsiniz.

Jilet mi Ağda mı?

Jilet Mi Ağda mı? Jilet Tüyleri Kalınlaştırır mı?

Jilet kullanımı herkesin kolayca kullandığı tüy alma yöntemlerinden birisidir. Hem çok kısa sürede tüylerden kurtulmanıza hem de acil durumlarda acil bir şekilde kurtulmanıza yardımcı olur. Ancak jilet kullanımı yalnızca çok anlık durumlarda kullanılmalıdır. Sürekli olarak tüm bölgelerde jilet uygulanması doğru değildir.

Jilet tüyleri kökünden almaz ve tüylerin zamanla çok daha kalın ve uzun hale gelmesini sağlar. Bu durum hoş karşılanmayan ve rahatsız edici bir durumdur. Bu nedenle jilet ve jilet tipi ürünler yalnızca özel bölgelerde ve acil durumlarda tercih edilmelidir.

Sürekli jilet kullanımı sonucunda cilt üzerinde iltihaplanmalar, fark edilmeyen kesikler ve yaralar ve alerji reaksiyonları meydana gelebilir. Jilet kullanımı yerine aynı işlevi gören ancak çok daha zararsız olan tüy dökücü kremler kullanılabilir. Jilet mi ağda mı sağlıklı diye baktığımızda ağdanın daha etkili olduğunu belirtmek mümkündür.

 • ağda
 • ağda mı jilet mi sağlıklı
 • epilasyon mu ağda mı
 • ağda kılları azaltır mı
 • en iyi epilasyon aleti
 • epilasyon ve ağda arasındaki farklar
 • ağda mı epilatör mü
 • jilet mi ağda mı
 • jilet tüyleri kalınlaştırır mı
 • jilet kullanımı
Yorumlar
Aybüke Kafalat Ağda çok canımı acıtıyor o yüzden zor yapıyorum ama epilasyon düşünmüyor değilim. Uygun bir fiyata bulursam yaptırmak istiyorum aslında. Hangisi daha iyi yaptıran var mı? cevapla
İlknur Açıkgöz Epilasyon yöntemi tüyler için gerçekten etkili oluyor. Ben yaptırıyorum ve işe yarıyor diyebilirim. Ağda ve jilet sonunu getirmiyor yani hiç azalmıyor. Bence en sağlıklısı epilasyon.. cevapla
irem songül ağda çok acı veriyor ama en temizi oluyor bence apilasyon aleti de iş görüyor ama bazı kılları almakta problem çıkarıyor. cevapla
bezirci epilasyona çok para verdim ama sarışın olduğum için bende işe yaramadı maalesef. bu makina son teknoloji sarı tüyleri de görüyor deseler bile öyle olmayabiliyor parayı geçtim çektiğiniz acıya değmiyor ben evde kendim ağda yapıyorum artık kardeşimle remove alıyoruz. artık çok güzle kanatmayan jiletler de var ama 1 gün sonra tüy çıktığı için yine işime gelmiyor cevapla
Mehtap Öztürk ağda mı epilatör mü daha sağlıklı. Hatta bunun yanısıra şunu da merak ediyorum epilatör ile tüyleri alınca tüylerin tekrar çıkması ne kadar zaman alıyor. Hem ağda hem epilatör kullanmış arkadaşlar buna yanıt verebilirse çok memnun olurum. Ağda geleneksel iyi bir yöntem ama çok acılı oluyor. O yüzden farklı bir arayış içindeyim. cevapla
yorum yaz
Bayramda Çok Yiyip Kilo Almamak İçin Ne Yapılmalı?