Zayıflama 09 Şubat 2021 - 06:30:54

Gece Uyurken Kilo Verilir mi?

Gece Uyurken Kilo Verilir mi?

Günlük hayatta yediğimiz yemeklerin dengeli olmasını sağlamak ve aynı zamanda alışkanlıklarımızda yapılacak birtakım değişiklikler ile kilo vermek mümkündür. Metabolizmanın günün her saatinde çalışması mümkün mü diye merak eden birçok kişi gece uyurken kilo verilir mi sorusuna yanıt aramaktadır. Uyurken zayıflamanın yolları ve püf noktaları hakkında bilgi almak için yazımızı okumaya devam ediniz.

Uyurken Kilo Verme Yöntemleri Nelerdir?

Genel olarak vücudumuzun gün içerisinde işlevlerini yerine getirebilmesi için belli bir enerjiye ihtiyacı vardır. Gece saatleri organlarımızın hep çalıştığı hem de dinlendiği zamanlardır. Sabah uyanıp tartıldığımız zaman günün ilerleyen saatlerine göre daha zayıf olduğumuzu görürüz. Bunun nedeni vücudumuzun gece kalori yakmasıdır. Eğer belirli bir uyku düzeniniz olursa gece uyurken kilo vermek mümkün hale gelecektir.

Her ne kadar kolay bir süreç gibi dursa da aslında kilo vermek zahmetli bir iştir. Fakat uygulanan bazı yöntemler ile bunu daha basit hale getirebilirsiniz. Uyku sırasında vücutta leptin ve ghrelin hormonları salgılanmaktadır. Enerji seviyesinin düzenlenmesine yardımcı olan leptin aynı zamanda iştahı bastırmaktadır. Ghrelin hormonu ise açlığı başlatan ve yemek yemeye teşvik sağlayan salgıdır. Eğer doğru sürelerde uyursanız vücudunuz ghrelin hormonunu baskılar ve leptin düzeylerini dengeler. Bu da gün içerisinde daha az besin tüketmenizi sağlar. Doğru uyku burada uygulanacak en önemli adımlardan biridir.

Metabolizmanın etkin çalışması ve sindirim sisteminin dengelenmesi uyurken kilo veriyorum demenizi sağlayabilir. Şöyle ki akşam yemeğini geç yemezseniz ve yemek sonrasında hafif bir yürüyüş yaparsanız besinlerin sindirilmesine yardımcı olursunuz. Geve vücudunuz rahatlar ve bu da kalori yakımıza destek olur.

Zayıflamak İçin Gece Yatmadan Önce Ne İçilmeli?

Bitkisel içerikli çaylar gece uyurken metabolizmanın dengeli çalışmasını ve kalori yakımının sağlanmasını desteklemektedir. Vücudun dinlenmesini ve aynı zamanda yağ yakımının gerçekleşmesini sağlayan bu doğal içerikli çaylar, karın bölgesindeki fazlalıkların giderilmesini sağlamaktadır. Bu bitki çaylarına örnek verecek olursak rooibos çayından bahsedebiliriz. İçerisinde kafein barındırmayan doğal bir içeriğe sahip olan ve kırmızı çalı bitkisinin yapraklarından elde edilen rooibos çayı güçlü bir flavonoidtir. Açlık meydana getiren ve yağ depolamaya sebep olan stres hormonunun bastırılmasını sağlayan bu bitkisel çay sayesinde gece uyurken zayıflama sağlayabilirsiniz.

Gece Uyurken Neden Kilo Verilir? Kaç Kilo Verilir?

Bizler uyku sırasında iken vücudumuzun metabolik süreçleri devam etmektedir. Organlarımız çalışmakta ve bunun için kalori harcanmaktadır. Bunun kilo verimine etkisi vardır. Fakat sabahları uyandığımızda zayıf çıkmamızın asıl sebebi nefes ve kaybedilen su ile nitelendirilmektedir. Vücudumuzun büyük bir kısmı su ile kaplıdır. Bundan dolayı su kaybına bağlı olarak tartıda daha zayıf gözükmek mümkündür.

Gece uyurken kilo vermenin mümkün olduğu bir gerçektir. Fakat birçok kişi uyurken kaç kilo verilir diye sormaktadır. Bu kişinin vücut yapısına ve metabolizma hızına göre değişkenlik göstermektedir. Yattığınız odanın sıcaklığı normalse, akşam yemeğinden sonra yürüyüş yapıp sindirimi desteklediyseniz daha fazla kalori yakmanız mümkün olabilmektedir.

Gece Yatmadan Limonlu Su İçmek Zayıflatır mı?

Eğer gece uyumadan önce limonlu su içerseniz bu idrara çıkma sayınızın azalmasını sağlar. Buna karşılık olarak yaklaşık olarak 6-8 kesintisiz olarak uyumuş olursunuz. Bu da daha fazla kalori yakmanıza yardımcı olur. Gece yatmadan önce yoğurt yemek yiyebilirsiniz. Sindirim sisteminin düzenlenmesini sağlayan yoğurt, aynı zamanda kas kaybının önlenmesine destek olur. Bu tarz doğal besinler ile sağlıklı kilo vermi sağlamak mümkün olmaktadır.

Uyurken Kilo Alınır mı?

Eğer ki düzenli ve kaliteli bir uyku uyuyorsanız uyurken kilo vermek mümkün olur. Az uykunun kilo aldırdığı belirtilmektedir. Yapılan araştırmalara göre kişi az uyuduğunda daha fazla yemek yer ve bunun sonucunda kilo alımı daha fazla olur. Bundan dolayı düzenli ve normal saat uyuyan kişilerin daha az kilo aldığı belirtilmektedir. Düzenli uyku kilo alımına neden olmamaktadır.

  • gece uyurken kilo verilir mi
  • uyurken kilo verme yöntemleri
  • gece uyurken kilo vermek
  • uyurken kilo veriyorum
  • gece uyurken zayıflama
  • zayıflamak için gece yatmadan önce ne içilmeli
  • gece uyurken neden kilo verilir
  • uyurken kaç kilo verilir
  • gece yatmadan önce limonlu su içmek
  • gece yatmadan önce yoğurt yemek
Yorumlar
Henüz yorum yazılmadı. İlk yorumu sen yaz!
yorum yaz
Protein İçeren Besinler, Yiyecekler, İçecekler Nelerdir?