Diyet 08 Şubat 2021 - 23:40:53

Yeşil Çay Süt Diyeti Nasıl Yapılır? Yapanlar, Zayıflayanlar ve Yorumlar

Yeşil Çay Süt Diyeti Nasıl Yapılır? Yapanlar, Zayıflayanlar ve Yorumlar

Yumuşak içimi ve kilo vermeye yardımcı olan içeriği ile diyetlerde sıklıkla tercih edilen yeşil çay süt karışımı kısa süre içerisinde fazlalıklardan kurtulmaya yardımcı olmaktadır. Yeşil çay süt diyeti bu içeceğin içilmesi ile uygulanan bir beslenme programıdır.

Yeşil Çay Süt Diyeti Nedir?

Metabolizmanın hızlandırılmasına yardımcı olan yeşil çay süt diyeti, 1-2 gün içerisinde kilo verdirme etkisi ile bilinmektedir. Adını diyette tüketilen içecekten alan bu diyet, vücutta detoks etkisi meydana getirerek hem yağ yakımının sağlanması hem de toksinlerin atılması gibi etkiler oluşturmaktadır. Son zamanların en fazla tercih edilen diyetleri arasında yer almaktadır. Yeşil çayın sindirim sisteminin destekleyici etkisi ve sütün protein desteği sayesinde tok tutucu özelliği sayesinde dengeli ve sağlıklı kilo vermeye destek olmaktadır.

Yeşil Çay Süt Diyeti Nasıl Yapılır?

Yaklaşık olarak 1 günde 1 kilo vermeyi sağlayan yeşil çay süt diyeti, aynı zamanda bir şok diyet olarak nitelendirilmektedir. Bu diyeti uygulamak için öncelikle yeşil çay süt karışımını elde etmeniz gerekmektedir. -Yeşil çay süt detoksu tarifini ve gerekli malzemeleri şu şekilde belirtebiliriz:

Malzemeler:

 • 1.5 litre yarım yağlı süt,
 • 2 yemek kaşığı kadar yeşil çay

Tarifi: Bu karışımı hazırlamak için öncelikle sütü ocağa koyunuz. Sütün kaynamasını bekleyiniz. Kaynadıktan sonra süt hafif soğumaya başladığında yeşil çay yapraklarını sütün içerisine ilave ediniz. Karışımın üzerini kapatarak yaklaşık 20 dakika bu şekilde durmasını sağlayınız. Daha sonrasında sütü süzerek bir şişeye alınız. Yaklaşık olarak 2 saat sonra karışım içilir duruma gelmektedir.

Eğer yeşil çay süt diyeti kaç gün yapılmalı ya da bu karışım kaç gün içilmeli diye merak ediyorsanız cevaplandırabiliriz. Bu detoksun sadece 1 gün uygulanması gerekmektedir. Fazla uyguladığınız zaman vücutta birtakım yan etkiler oluşturabilir. Sabah bu karışımı hazırladığınızda 10:00' da bir bardak içiniz. Sonrasında akşam saat 22:00'a kadar her iki saate bir tüketiniz. Bu karışımı tüketirken yanında yemek yenmemelidir. Sadece su içilmelidir. Ayrıca gün içerisinde 20-30 dakika yürüyüş ve egzersiz yapmak gereklidir. Tok tutucu özelliği sayesinde hiç acıktırmayan yeşil çay süt diyeti kolay uygulanabilmektedir.

Yeşil Çay Süt Diyeti Zararları Nelerdir?

Vücutta detoks etkisi meydana getirerek yağ yakımı meydana getiren yeşil çay süt detoksu aynı zamanda yan etkileri olabilen bir içeriğe sahiptir. Öncelikle belirtmek gerekir ki kronik hastaların bu tarz diyetleri uygulamaması gerekmektedir. Eğer süte alerjiniz varsa, safra kesesi problemi yaşıyorsanız, düşük tansiyon varsa ya da böbrek ağrısı söz konusu ise tüketmemelisiniz. Bununla birlikte hamile kadınlar bu tarz bir diyet yapmamalıdır. Her diyet kişiye özel olmalıdır. Bundan dolayı uygulama öncesinde doktora danışınız.

Yeşil Çay Süt Diyeti Yapanlar ve Yorumlar

Özellikle yaz aylarının yaklaşması ile çok fazla rağbet gören bu diyet pek çok kişi tarafından uygulanmaktadır. Yeşil çay süt diyeti ile zayıflayanlar yapmış oldukları yorumlar ile gün içerisine acıkmadan kilo verebildiklerini belirtmişlerdir. Sizler de birkaç kilo fazlanızdan bu diyet sayesinde kurtulabilirsiniz. Fakat sonrasında aşırı yemek yememeye ve hareket etmeye gayret ediniz. Çünkü diğer türlü verilen kiloların geri alınması söz konusu olur.

 • yeşil çay süt
 • yeşil çay süt diyeti
 • yeşil çay süt detoksu
 • yeşil çay süt diyeti nedir
 • yeşil çay süt diyeti nasıl yapılır
 • yeşil çay süt diyeti zararları
 • yeşil çay süt diyeti kaç gün yapılmalı
 • yeşil çay süt detoksu tarifi
 • yeşil çay süt diyeti yapanlar
 • yeşil çay süt diyeti ile zayıflayanlar
Yorumlar
Henüz yorum yazılmadı. İlk yorumu sen yaz!
yorum yaz
Kanı Temizleyen Bitkiler, Kürler, Yöntemler, Çaylar, Sebze ve Meyveler