Diyet 08 Şubat 2021 - 10:50:51

İngiltere Diyeti Nedir? İngiliz Diyeti Zayıflatır mı? Nasıl Yapılır?

İngiltere Diyeti Nedir? İngiliz Diyeti Zayıflatır mı? Nasıl Yapılır?

İngiltere (İngiliz) diyeti; kısa süre içerisinde etkili kilo vermeye yardımcı olan, bol miktarda sıvı tüketimine dayanan ve aynı zamanda şeker, tatlı gibi birtakım besinlerden uzak durulması gereken bir beslenme programını ifade etmektedir.

İngiltere Diyeti Nedir? İngiliz Diyeti Zayıflatır mı?

Yemek tüketimine değil sıvı tüketimine dayalı olan ingiltere diyeti; ana öğünlerde sıvı tüketilmesi ara öğünlerde ise meyve ya da kuruyemiş yenmesi ile uygulanan bir beslenme programıdır. Metabolizmanın hızlanmasını ve buna bağlı olarak kilo verimi etkisinin artmasını sağlayan bu diyet, aynı zamanda günlük yarım saatlik sporlarla da desteklenirse kısa süre içerisinde etkisini göstermektedir. Bu diyet etkileri sayesinde 2 günde 5 kilo verdiren diyet olarak da tanımlanır. Fakat bu oran herkes için aynı değildir.

Kilo vermekte zorlanıyorsanız ve genel olarak verdiğiniz kiloları tekrar geri alıyorsanız daha disiplinli fakat bir o kadar da etkili olan ingiltere diyetini uygulayabilirsiniz. Bu diyetin temeli ingiltere çayına dayanmaktadır. Özeli bir tarifi olan bu çayı gün içerisinde belli aralıklarla tüketmeniz gerekmektedir. Bununla birlikte bol miktarda su içilmesi gerekirken, ceviz, elma ve badem gibi besinlerin tüketilmesi de gerekli olmaktadır.

Yeşil çay ve süt karışımı ile elde edilen İngiltere çayının tüketildiği ve yemek tüketiminin sağlanmadığı bu diyet programında alacağınız sonuç hızlıdır. Bundan dolayı şok diyet gibi de algılanabilir. Eğer zayıflatır mı diye merak ediyorsanız bunun cevabı evettir. Fakat vücudunuz için bazı yan etkiler de söz konusu olabilir.

İngiltere Diyetinin Zararları Var mı?

Kısa süre içerisinde etkili kilo vermek isteyen birçok kişinin uyguladığın İngiltere diyeti her bünye için uygun değildir. Detoks etkisi sayesinde hem yağ yakımı hem de arındırıcı etki sunan bu beslenme programı, laktoz intoleransı, safra kesesi rahatsızlığı, böbrek hastalığı ve düşük tansiyon sorunu yaşayan insanlar için uygun değildir. Kronik bir rahatsızlığınız varsa bu konuda mutlaka doktora destek almanız gerekmektedir.

Genel olarak yağ yakımına etkisi ile bilinen İngiltere diyetinin zararları da olabilmektedir. Çünkü bilindiği üzere diyet kişiye özel olmalıdır. Herhangi bir rahatsızlığınız olmamasına rağmen bu diyet için hiç uygun olmayabilirsiniz. Ondan dolayı uzman bir diyetisyenden destek alarak yapmanız tavsiye edilmektedir.

İngiltere Diyetinin Faydaları Nelerdir? Nasıl Yapılır?

İngiliz diyeti, sağlamış olduğu detoks etkisi sayesinde vücuttaki şişkinliğin giderilmesini sağlayan bu diyet aynı zamanda ödem problemlerinin çözülmesine de katkı sağlar. Depolanmış olan yağların vücuttan atılmasını sağlayan doğal içerikli bir çay ile yapılan İngiltere diyetinin faydaları sadece kilo verme değil toksinlerin giderilmesine de yöneliktir. Antioksidan etkisi sayesinde yağ yakımının hızlanmasına yardımcı olmaktadır. İngiltere diyeti nasıl yapılır diye merak ediyorsanız, bu diyet günde 2 saate bir içilen yeşil çay ve süt karışımı olan bir çayın içilmesinin yanında ceviz gibi besinlerin tüketilmesi ile yapılmaktadır.

İngiltere Diyeti Yapanlar ve Yorumlar

Birkaç gün içerisinde kilo verme etkisi gösteren İngiltere diyeti yorumlarına baktığımızda, uygulayanların genel olarak memnun kaldığını görmekteyiz. Sıvı tüketimine dayalı olan bu beslenme programı sayesinde vücudunuzun forma girmesini sağlayabilirsiniz. Uygulama öncesinde ingiliz diyetinin size uygun olup olmadığını anlamak için uzman bir diyetisyene gitmeyi ihmal etmeyiniz.

  • ingiltere diyeti
  • ingiltere diyeti nedir
  • yeşil çay ve süt karışımı
  • ingiltere diyetinin zararları
  • ingiltere diyetinin faydaları
  • ingiltere diyeti nasıl yapılır
  • ingiltere diyeti yapanlar
  • ingiltere diyeti yorumları
  • 2 günde 5 kilo verdiren diyet
Yorumlar
Henüz yorum yazılmadı. İlk yorumu sen yaz!
yorum yaz
Tarçın Kürü Nasıl Yapılır? Faydaları ve Zararları Nelerdir? Zayıflayanlar Var mı?