Sağlık

Genital Estetik Fiyatları ve Ameliyatı

23 Ocak 2019 - 09:50:11
Genital estetik fiyatları ve ameliyatı

Genital estetik; vajinanın dış görünümünü düzeltme ve gençleştirme operasyonu yapılarak istenilen yapı ve görüntünün elde edilmesi işlemidir. Vajinoplasti operasyonu olarak da bilinmektedir.

Genital Estetik Nedir? Nasıl Olur?

Genital estetik operasyonları sayesinde ilgili bölgedeki dış görünümün onarılması sağlanır. Asıl amacı bu olsa da dış görünümün yanı sıra kişilerin psikolojik olarak kendilerini iyi hissetmelerine, fonksiyonel mağduriyetin giderilmesine katkı sağlamaktadır. Günümüzde kişilerin öz güven eksikliğini gidermek adına da bu operasyona başvurdukları bilinmektedir. Kadınların genital bölgelerini estetik bulmamaları psikolojik olarak kendilerini kötü hissetmelerine ve çiftler arasındaki iletişiminde olumsuz olarak etkilenmesine sebep olmaktadır. Uzmanlar estetik kaygısı yaşayan kadınların utangaç ve çekingen olma duygularına sahip olduklarını belirtmektedir.

Genital Estetik Ameliyatı Nasıl Yapılır? Fiyatları Nelerdir?

Vajinoplasti operasyonu cerrahi olan ve cerrahi olmayan 2 seçenekten oluşmaktadır. Gevşeyen kas dokularının sıkılaştırılması, genişleyen dokuların daraltılması gibi işlemler cerrahi operasyonlar sonucunda gerçekleştirilmektedir. Fakat cerrahi yöntemin bazı dezavantajları bulunmaktadır. Anestezi gerekmesi, yapılan operasyon sonrası yaklaşık 6 hafta kadar iyileşme sürecinin bulunması, dokunun eski haline dönerek genişleyip gevşemesinin beklenilmesi cerrahi yöntemin dezavantajları arasında yer almaktadır. Günümüzde kullanılan cerrahi olmayan yöntem, radyofrekans dalga enerjisi sayesinde yapılmaktadır. Bu tedaviye Viveve tedavisi de denilmektedir. Muayene ortamında yaklaşık olarak yarım saatte yapılmaktadır. Bu operasyon yönteminde iyileşme süresi yaklaşık 1 hafta kadardır. Doku gün geçtikçe daha çok toparlanıp sıkılaşmaktadır. Genital estetik fiyatları işlem yapılacak bölgeye, yapılacak anestezi işlemine ve uygulanacak yöntemlere göre değişiklik göstermektedir.

Genital Estetik Ameliyatları Neden Tercih Edilmektedir?

Kadınlarda gebelik oluşumu, hormonel değişiklikler, zayıflayan dokular, doğum, genetik faktörler ya da yaşın ilerlemesi gibi durumlarda genital bölgede deformeler oluşabilmektedir. Dış dudakların deforme olması hem görüntüyü bozar hem de iç dudakların ortaya çıkmasına sebep olur. Yukarıda sıralanan faktörler sebebiyle iç dudaklarda zamanla renk değişikliği ve uzamalar meydana gelebilmektedir. Bu dudakların ıslak olması kadınların hijyenik olarak rahat hissetmemesinin yanı sıra estetik olarak da kötü görünmesine neden olmaktadır. Cinsel birliktelik ve doğum gibi durumlarda vajinada genişlemeler meydana gelmektedir. Hepsi bir araya geldiği zaman da genital bölgede hem hijyen sorunları hem de estetik sıkıntılar oluşmaktadır. Vajinoplasti operasyonu da bu şikayetlerin azaltılması için tercih edilmektedir.

Kimler Vajinoplasti Ameliyatı Olabilir?

Tüm insanlarda zamanla kaslar sıkılığını yitirmektedir. Vajinal bölgedeki kaslar da zamanla yaşla bağlantılı olarak sıkılığını kaybetmektedir. Kadınların normal doğum yapması da ilgili bölgedeki sıkılığın yitirilmesine neden olur. Bu sebeple hem daha sağlıklı hem de daha estetik gözükmek adına operasyona ihtiyaç duyulur. Vajinoplasti ameliyatı yetişkin ve sağlıklı tüm kadınlara uygulanabilmektedir. Uzman bir jinekolog kontrolünden geçip, operasyona engel olacak bir sorun olup olmadığı teyit edilmelidir. Genital estetik ameliyatı; vajina gençleştirme olarak da bilindiği üzere, vajinaya eski görüntüsünü kazandırma işlemidir.

Yorumlar
Burcu Özkan 23 Ocak 2019 - 10:00:11 Ganital estetik hangi durumlarda yapılıyor acaba onu öğrenmek istiyorum. Bunun kursu da varmış. Kursa gidince bu operasyonu yapabiliyor muyuz bilen var mı? Bide fiyatları hakkında biraz bilgi almak istiyorum.cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: