Sağlık 09 Mayıs 2021 - 05:45:57

Göbek ve Bacak İnceltmek İçin Ne Yapılır? Göbek ve Bacak Eritme Hareketleri

Göbek ve Bacak İnceltmek İçin Ne Yapılır? Göbek ve Bacak Eritme Hareketleri

Kadınlar için önemli olan göbek ve bacak inceltmek için uygulanacak pek çok fiziksel egzersiz bulunmaktadır.

Göbek ve Bacak İnceltmek İçin Ne Yapılır?

Vücudu taşıyan bacakların güzel görünmesi ve ideal ölçülerde olması tercih edilir. Gün içinde ayakta olmak veya hareket etmek bacakların incelmesini sağlamayabilir. Sabır ve disiplin gerektiren bacakların incelmesi için bu bölgeye özel egzersiz yapılması gerekir. Uzun süre spora ara veren insanların egzersiz yaptıktan sonra bacaklarında acı oluşabilmektedir. Fakat alışma sürecinden sonra bu tarz hareketleri yapmak kolaylaşır. Birkaç hafta boyunca egzersiz yapmak gözle görülür oranda değişikliklerin meydana gelmesini sağlamaktadır.

Evde Bacak İnceltme Hareketleri Nelerdir?

Alt, iç, üst ve arka bacak olarak kendi içinde kategoriye ayrılan bacak inceltme hareketleri bacakların incelmesini sağlar. Bu kategori içinden en zor olanı iç bacak egzersizidir. Bacakların sağlıklı bir şekilde incelmesi için tek bir bölgeye yüklenilmeden eşit olarak incelmesi gerekir. Vücutta en çok kalori yakılan bölge bacaklardır. Bu yüzde şekle bürünmesi zor olabilir. Dengeli bir görüntü için yapılan egzersizin birkaç bölgeyi birden çalıştırması gerekir. Bacak bölgesi için oldukça önemli olan egzersizlerden biri yürüyüştür. Bölgesel incelmeyi sağlayacak hareketleri yapmadan önce otuz dakika kadar kardiyo yapmak vücudun ısınmasını sağlar. Yapılacak olan kardiyo uzay bisikleti, tempolu yürümek ve kondüsyon bisikleti olabilmektedir. Tavsiye edilen süre kırk beş dakika kadar yürümektir. Yürüyüş hem ısınmayı sağlar hem de bacakların şekillenmesine büyük oranda katkı sağlar. Haftada iki kez kırk beş dakika boyunca tempolu bir şekilde yürümek bacakların şekle girmesi için yeterlidir.

Bacak İnceltmek İçin Ne Yapmalı?

Bacakları inceltmek için en önemli yöntemlerden biri düzenli beslenmektir. Fit bir vücudu olması isteyen kişilerin sadece spor yapmaları sonucun değişmesi için yeterli değildir. Kişi mutlaka düzenli ve dengeli beslenmelidir. Yağlı ve karbonhidrat oranı fazla olan gıdaların tüketilmesi durumda spor yapmak hiçbir işe yaramamaktadır. Kötü karbonhidratlar tüketmek yerine iyi karbonhidratlar tüketilmelidir. Özellikle egzersizlerin yapılacağı günlerde beslenme şekline ve miktarına özen göstermek gerekir. Vücuda enerji veren karbonhidratların tüketilmesi diyet sürecinde önemlidir. Bunun yanı sıra bol bol protein tüketilmesi tavsiye edilir. Protein kas yakımının önüne geçen bir durumdur.

Göbek Eriten Egzersizler Nelerdir?

Göbek bölgesinin erimesini sağlayan egzersizlerin başında mekik yöntemi vardır. Sert olmayan bir zemine sırt üstü olacak şekilde uzanılır ve ön kısma doğru eğilmek gerekir. Rahat çalışmak isteyen kişiler dizlerini bükebilir. Karın kaslarında acı varsa yani bu kaslar çalışıyorsa hareketin doğru yapıldığı anlaşılabilir. Diğer bir yöntem bacak kaldırma tekniğidir. Sırt üstü yere uzanılır ve bacaklar yukarıya doğru kaldırılır. Ayakların iki saniye yukarda beklemesi gerekir. Süre dolduktan sonra ayaklar yavaş bir şekilde indirilir. Hareketin üç setin yapılması idealdir. Göbek ve bacak eritme hareketleri düzenli olarak yapıldığı zaman işe yaramaktadır.

  • göbek ve bacak inceltmek
  • göbek eriten egzersizler
  • evde bacak inceltme
  • Göbek ve bacak eritme hareketleri
Yorumlar
Mine Çalışkan Göbek bölgemdeki yağlardan kurtulmak için ne yapmam gerekiyor? Göbeğimi ve kalçamı inceltmek için asıl bir yöntem uygulamalıyım? Hangi egzersizler etkili olur acaba? Göbek ve basen eriten kremler işe yarar mı? cevapla
yorum yaz
Ihlamur Çayı Zayıflatır mı? Neye İyi Gelir? Kaç Kaloridir?