Gözlük camı çizmeden nasıl temizlenir?
Yaşam

Gözlük Camı Çizmeden Nasıl Temizlenir?

15 Ekim 2017 - 16:44:54

Gözlük camının çizmeden temizlenmesi için önerilen tekniklerin uygulanması gerekmektedir.

Gözlük Camı Nasıl Temizlenir?

Her ülkede olduğu gibi ülkemizde de çok sayıda kişi görme bozukluklarını yaşıyor. Bu durumda kişiler devamlı olarak gözlük kullanımına başlarken sonrasında çeşitli cerrahi operasyonları ya da lens kullanmayı tercih ediyor. Ancak çoğu kişi ilk olarak gözlük kullanımına yöneliyor. Bu aşamada kişiler gözlüklerini sürekli olarak kullandığından gözlükler artık kendi organları gibi oluyor. Bu sebeple onların bakımı ve sağlam kalması da kişilerin görevi oluyor. Gözlük camı temizleme işlemi, gözlük kullanımın her aşamasında yer alan bir durumken kişiler bu işlemi doğru yapmadıkları takdirde gözlükleri zarar görürken gün içerisinde görüşlerini etkiliyor. Buna ek olarak daha kısa süreler içerisinde gözlükleri yenilenmesine sebep oluyor.

Gözlük Camı Nasıl Silinir?

Gözlüklerin temizlenmesinde çok sayıda farklı seçenek kullanılabilmektedir. Bu aşamada mikrofiber bezler en doğru seçeneklerden birisidir. Genel olarak gözlüklerini satın alan kişiler, ürünlerin yanında verilen temizleme bezlerini kullanırken bu bezler de mikrofiber kategorisinde hizmet veren bezlerdir. Genel olarak tüysüz olan bu bezler leke bırakmadan cam yüzeyleri en iyi şekilde temizleme özelliği sağlamaktadır.

Gözlük Camı Spreyi Ne İşe Yarar?

Buna alternatif olarak gözlük temizleme spreyleri de kullanılabilir. Sürekli olarak seyahat eden kişiler gözlüklerini yıkayacak bir alan bulamadığında bu spreyleri kullanabilmektedir. Bu sayede istedikleri yerde hemen gözlüklerini lekelerden temizleme şansları olacaktır. Genel olarak küçük izler bezle temizlenebilse de bazı lekeler bu spreyler ya da temizlik ürünleri olmadan çıkmamaktadır. Kullanıcıların gözlük camı temizleme işlemi için bir standart getirmesi son derece doğru olacaktır. Bu aşamada haftada 2 defa kapsamlı bir şekilde gözlük camlarını temizleyen kişiler sorunsuz bir biçimde gözlüklerini kullanabilirler. Bu kişilerin gözlük temizleme bezlerini de sürekli olarak yanında tutması ve belirli aralıklarla gözlüklerini temizlemesi gerekmektedir.

Gözlük Camı Temizleme Yöntemleri

Eğer kişilerin kullandıkları gözlüklerinde yansımayı önleyici kaplama varsa bu kaplamanın zarar görmemesi için kişilerin özel olarak üretilen temizlik malzemelerini kullanması gerekir. Aksi halde bu kaplama zarar görürken gözlüklerin değeri ve konforu düşecektir. Rahatlıkla bu ürünler eczanelerden ya da büyük marketlerden temin edilebilmektedir. Genel olarak gözlüklerinde camlarının yanı sıra çerçeve kısımları kirlenen kişiler bu konuda doktora başvurmalıdır. Bu durum genelde vücutlarının fazla yağ salgılamasından dolayı olmaktadır. Bu sebeple de kişilerin bu sorunun üstesinden gelmesi için pratik tedavilerin uygulanması gerekmektedir. Kullanılan ilaçlar sonrasında bu durum kontrol altına alınırken gözlüklerin daha az sıklıkla temizlenmesi sağlanacaktır. Bu durum gözlüklerin daha uzun ömürlü olmasını sağlamaktadır.

Gözlük Camını Çizmeden Temizlemek İçin Ne Yapmalı?

Kişiler gözlük camı temizleme işlemini yaparken fazla su basıncı kullanmamalıdır. Bu kullanım camların zarar görmesine sebep olurken bazı durumlarda gözlük çerçevesinden ayrılmasına da sebep olabilmektedir. Bu sebeple kişiler genel olarak nemli bezleri kullanması ya da hazır suyun içerisine gözlüğü sokarak temizlemesi gerekmektedir.

Yorumlar
Lale Aslan 09 Ekim 2017 - 18:09:45 Kendimi bildim bileli gözlük kullanıyorum. Camları düzgün temizlemek için kesinlikle çok fazla ıslatmamak gerekli.cevapla
Hanife katalak 30 Ağustos 2018 - 09:41:13 Gözlük camı temizleme solüsyonu aslında oldukça iş görüyor. Ama gözlük üzün maruz kaldığı hertürlü pisliğe maruz kalıyor. Yüzümü yıkadığım gibi bol suyla sabunla yıkayasım geliyor düşündükçe aslında. Tbi bunun yapamayacağım için ben de gözlüğü komple su ile yıkıyorum sonra da camlar için ayrıca solüsyon kullanıyorum....cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: