Yaşam

Halloween Parti Kostümleri, Makyajı, Malzemeleri ve Konseptleri

11 Kasım 2018 - 13:40:23
Halloween parti kostümleri, makyajı, malzemeleri ve konseptleri

Halloween Parti, renkli kıyafetler ve ilginç makyajlar eşliğinde kutlanan bir konsept etkinliğidir. Bizim dilimize cadılar bayramı olarak geçmiştir.

Halloween Partisi Nedir, Ne Demek?

Dilimize Cadılar Bayramı olarak geçen Halloween Parti, yazın bitişi ve kışın başlangıcını temsil etmesiyle ekim ayının son günü kutlanan kostümlü bir eğlence çeşididir. Halloween partinin en önemli sembolü gülen yüz şeklinde oyulan balkabağıdır. İçi oyulan balkabağına mum yerleştirilerek parti ortamlarında konsept olarak kullanılır. Cadılar bayramı partisinde ikram olarak pek çok şekerleme seçeneği kullanılır. Ama en çok tercih edileni elma şekeridir. Parti hem çocukları hem de yetişkinleri kapsamaktadır. Bayram günü çocuklar kapı kapı dolaşarak harçlık ve şeker toplayarak, ev sahiplerini kostümleriyle eğlendirmeye çalışırlar. Yetişkinlerde parti gecesi renkli kostümler giyerek kıyafet baloları organize ederler.

Halloween Parti Kostümleri ve Makyajı

Halloween partileri, ölülerin dünyaya tekrar döndüğüne inanılarak yapılan bir parti olduğu için partide korku konseptine uygun olacak şekilde korkunç kostümler tercih edilir. Bunun yanısıra eğlenceli, çizgi film karakterlerini temsil eden kostümler de tercihler arasında yer almaktadır. Zombi, pamuk prenses ya da hayalet olmak tamamen sizin seçiminize kalmıştır. Kıyafetler seçildikten sonra ihmal edilmemesi gereken en önemli detay, kostüme uygun maskeyi seçmektir. Şık bir kostüme sahip olsanız bile, seçeceğiniz maske ile halloween konseptine uygun korkunç bir karakteri canlandırabilirsiniz. Maske takmak istemeyenler, renkli ve ürkütücü makyajlarıyla dikkat çeken figürler arasında yer almayı başarabilir. Partideki çocuklar için genellikle süper kahraman ya da çizgi film karakterleri tercih edilse de, makyaj boyaları sayesinde hayalet veya balkabağı figürleri de sıklıkla kullanılmaktadır.

Cadılar Bayramı Ne Zaman Kutlanır?

Cadılar Bayramı her yıl 31 Ekim'de kutlanılmaktadır. Bu tarihin tercih edilmesinin sebebi yazın bitişi ve kışın başlangıcını temsil etmesi sebebiyledir. Cadılar bayramının kökeni antik zamanlarda kutlanan Samhain Festivali'ne uzanıyor. Kelt ve Pagan'ların hasat zamanı olarak bilinen bu özel günde ölülerin evlerini ziyaret ettiklerine inanılarak, kötü ruhları uzaklaştırmak için ateşler yakılmaktadır. Ülkemizde cadılar bayramı resmi olarak kutlanmamakta olup, küçük bir kesim bayramı temsilen kostüm ve kıyafet balosu yapmaktadır.

Cadılar Bayramı Parti Malzemeleri Nelerdir?

Parti günü giyilecek kostüm ve kostüme uygun yapılacak makyaj kadar, ortamı cadılar bayramı konseptine uygun hale getirecek parti malzemeleri de oldukça önemlidir. Halloween parti temalı posterler tercih edilerek herkesi parti ortamına hazırlamak güzel bir fikirdir. Cadı süpürgesi, balkabağı sembolünün bulunduğu balonlar ve afişler, korkunç figürleri temsil eden şekilli kürdanlar, cadılar bayramı konseptine özel plastik cadı ya da balkabağı figürlü dekor parti malzemelerinin bir kısmıdır. Partiye özel olarak hazırlanacak kurabiyelerdeki renkli şekerlemeler de cadı, hayalet, balkabağı şeklinde hazırlanabilir. Halloween parti ışıklı taçlar, korkunç ışıklı dekorlar gibi parti malzemeleri sayesinde hafızalara kazınan bir gün olacak.

Yorumlar
Zeynep Kesgin 11 Kasım 2018 - 13:50:23 Halloween 2018 için tarih geçti sanırım. Cadılar bayramı olarak biliniyor bu aslında. Değişik kostümler ve makyaj çeşitleri var çok hoşuma gidiyor. Özellikle makyaj çeşitlerinde çok değişik yöntemler ortaya çıkıyor. Yaratıcı bence baya.cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: