Yaşam 27 Mayıs 2021 - 02:42:11

Hamile Korsesi Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Zararları ve Faydaları

Hamile Korsesi Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Zararları ve Faydaları

Hamilelik döneminde annelerin karınlarını daha kolay bir şekilde taşıyabilmesi için tasarlanan korseler hamile korsesi olarak isimlendirilmektedir.

Hamile Korsesi Nedir? Nasıl Olur?

Korseler bayanların göbek bölgelerinde yer alan fazlalıkları gizlemek adına üretilen ürünlerdir. Ancak bunun yanında bazı türleri hastalıkların tedavisinde de ciddi şekilde tercih edilmektedir. Hamilelik döneminde bayanların vücutlarında çok büyük değişimler yaşanabilirken annenin ve bebeğin bu dönemi en iyi şekilde geçirmesi gerekmektedir. Anneler bir yandan çok fazla kilo almak istemezken bir yandan da bebeklerinin en iyi biçimde beslenebilmesini isterler. Bu aşamada hamile korsesi olarak isimlendirilen korseler, annenin karın bölgesini sararken ayların ilerlemesi ve göbeğin büyümeye başlamasının ardından bir destek ürünü olarak kullanılmaktadır. Annenin daha estetik görünme gibi bir amacı olmazken bu korseler de bu yönde bir hizmet vermezler.

Hamile Korsesi Ne İşe Yarar?

Hamile korsesi tabiri, birçok kişide hamile bayanların göbeklerini saklamak ya da olduğundan daha küçük göstermek için kullandıkları korseleri anımsatmaktadır. Ancak gerçekte bu korseler tamamen daha sağlıklı bir hamilelik dönemi geçirmek için kullanılmaktadır. Annelerin karının büyümesinin ardından vücutlarının buna karşı gösterdiği direnç de artar. Bu durum kaslarda ve kemik yağısında ağrılara sebep olabilir. Genelde bayanlarda sırt ağrıları kendisini göstermeye başlarken hareketleri de kısıtlanmaktadır. Ancak bu korse kullanılırsa bayanların karnının bir kısmı korse tarafından kaldırılacak ve bu şekilde bayanlarında sırtlarında ağrı olmasının önüne geçilecektir. Aslında aynı ağırlık bayanlar tarafından kaldırılıyor olsa da vücuda eşit şekilde yayıldığından çok fazla zorlanma olmaz.

Hamile Korsesinin Faydaları Nelerdir?

Hamilelik döneminde hamile korsesi kullanan bayanlar sırt ağrılarını minimum düzeyde yaşarlar. Birçok kişi için bu bile yeterli bir fayda olarak gösterilebilir. Ancak bunun yanına bayanların günlük hayatlarında daha az zorlanmalarını da sağlayacaktır. Özellikle hamilelik dönemlerinin sonuna kadar çalışmaya devam eden bayanlar iş hayatlarında zorlanmamak için bu korseleri kullanabilirler. Bunun yanında bayanların psikolojik açıdan daha olgun bir düzeyde olmasını da sağlamaktadır. Bebeklerini çok daha rahat taşıyan annelerin kendisine olan güveni artarken doğum sonrasında bebeklerine olabilecek en iyi şekilde bakacaklarına da emin olurlar.

Hamile Korsesinin Zararları Nelerdir?

Bu konuda araştırmalarını yapan bayanlar doktorları ile de görüştükten sonra bu korseyi kullanmaya karar verebilirler. Korsenin doğru bir biçimde kullanılmasında herhangi bir sorun ortaya çıkmamaktadır. Ancak bayanlar gereğinden daha düşük bedenlerde bu korseyi alırlarsa hamilelikleri de bu aşamada zarar görmeye başlayabilir. Genel olarak karnın büyümesinin engellenmesi bebeğin yeteri alanı bulamamasına sebep olabilmektedir. Bunun yanı sıra karın bölgesinin çok sıkılması sebebiyle buradaki damalarda zorlanmalar da meydana gelebilir. Bu da hamileliğin bitiminin ardından cildin daha sağlıksız gözükmesine sebep olacaktır. Birçok bayanın kullandığı ve çok sayıda faydası olan hamile korsesi doktor kontrolünde kullanılabilirken uygun fiyatlardan satın alınabilmektedir.

  • hamile korsesi
  • hamile korsesi nedir
  • hamile korsesi ne işe yarar
  • hamile korsesinin faydaları
  • hamile korsesinin zararları
Yorumlar
Beyza Köymen Hamile korsesi zararlı mı? Modelleri nelerdir? Kullanımı nasıl oluyor? Hamilelikte korse giyilir mi? Ben 5 aylık hamileyim ve kullanmak istiyorum. Doktoruma henüz sormadım araştırıyorum ama zararı olur mu onu bilmiyorum. cevapla
yorum yaz
Soda Zayıflatırmı? Soda Kilo Verdirir mi? Kilo Yapar mı?