Ilık su zayıflatırmı? Limonlu ılık su kilo verdirir mi? Ilık su içmenin faydaları
Zayıflama

Ilık Su Zayıflatırmı? Limonlu Ilık Su Kilo Verdirir mi? Ilık Su İçmenin Faydaları

02 Haziran 2018 - 17:40:02

Hayatın kaynağı olarak görülen su, kilo vermede de yardımcı ürünlerden birisidir. Özelikle ılık su tüketerek insanlar istedikleri kilolara çok rahat bir biçimde ulaşabilirler.

Ilık Su Zayıflatırmı? Ne İşe Yarar?

Diyetisyenler ve kilo verme konusunda araştırmalar yapan kişiler sürekli olarak hangi tarifleri verirlerse versinler bunların gün içerisinde bol su tüketimi ile desteklemesini önerirler. Bunun sebebi suyun bir yandan metabolizmayı hızlandırması, bir yandan yağların yakılmasına katkı sağlaması, bir yandan da sindirim sistemini düzenlemesidir. Tüm bu etkileri araştırıldığında insanların kilo vermek için kesinlikle su içmesinin gerekli olduğu görülebilir. Eğer kilo verme çabası gösteren kişiler ılık su tüketirlerse, hatta içerisine limon ya da salatalık gibi ürünler katarlarsa daha başarılı bir şekilde kilo vereceklerdir.

Limonlu Ilık Su Kilo Verdirir mi?

Ilık su tek başına kilo vermek isteyen kişilerin en önemli yardımcılarından birisi olurken içerisine limon katılması ile birlikte görevini çok daha iyi bir şekilde yerine getiren bir elemana dönüşmektedir. Bir suyu kaynatan kişiler sonrasında içerisine yarım limonun suyunu sıkarlarsa çok özel bir karışım elde etmiş olurlar. Bu karışım sayesinde kişiler rahatlıkla kilolarından kurtulacaklardır. Vücuda çok sayıda katkısı bulunurken sonuçlarını görebilmek için düzenli olarak kullanmaya devam edilmesi ve sabırla beklenmesi çok önemlidir.

Ilık Su İçmenin Faydaları Nelerdir?

Kişilerin ılık su tüketmeleri kilo vermelerine yardımcı olurken bunun yanında çok sayıda farklı fayda da sağlamaktadır. İlk olarak kişilerin burnunda ya da boğazında bulunan artık maddelerin dışarı atılmasında çok etkilidir. Böylece çok daha rahat bir şekilde nefes almayı sağlar. Bayanlarda regl sancıları da çok moral bozucu olurken ılık su tüketimi ile bu sancılar da olabildiğince azalacaktır. Özellikle yüz bölgesinde ortaya çıkan kırışıkların geciktirilmesinde düzenli olarak ılık su tüketimi çok önemlidir. Birçok kişi saçlarının çok güzel gözükmesini sürekli olarak ılık su tüketmesine borçlu olduğunu söylemektedir. Duş alırken de ılık su ile duş almak saçlar için çok faydalı olacaktır.

Ilık Su Ne Kadar Tüketilmelidir?

Vücudun temel ihtiyaçlarının karşılanması için kişilerin 2-2,5 litre kadar su tüketmesi gerekmektedir. Eğer kişiler bu miktarı bardak ile ayarlamak istiyorlarsa günde 9-10 bardak su içerek ayarlamalarını yapabilirler. Suyu hangi saatlerde içtikleri çok önemli olmasa da kilo vermek isteyen kişiler için küçük etkiler bırakabilir. Özellikle ana öğünlerden önce ve sonrasında içilmesi son derece etkili olur. Öğünün öncesinde tüketilen su kişilerin daha az yemek yemesini sağlarken yemek sonrasında tüketilen ılık su sindirimin olabilecek en iyi şekilde gerçekleşmesini sağlamaktadır. İçme suyunu ya da çeşme suyunu kaynattıktan sonra ılık olmasını bekleyen kişiler, düzenli olarak ılık su tüketerek vücutlarını çok daha sağlıklı bir hale getirebilirler.

Yorumlar
Sude Göktaş 02 Haziran 2018 - 17:50:02 Ilık su kabızlığa iyi gelir mi? Gaza iyi gelir mi? Son 1 aydır kabızlık problemi yaşadığım için kilo alıyorum. Bunu nasıl engelleyebilirim? Ilık suya limon sıkıp içmek iyi gelir diye okudum ama bunu deneyenler var mı? Bir yan etkisi olur mu?cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: