İnce belli olmak için ne yapmalı?
Zayıflama

İnce Belli Olmak İçin Ne Yapmalı?

22 Ocak 2019 - 09:50:07

İnce belli olmak, kıvrımlı hatlara rahip bir fiziğe sahip olmanın ön koşulu olarak nitelendirilmektedir.

İnce Belli Olmanın Yolları Nelerdir?

Kadınlar tarih boyunca dış görünüşlerine ve fiziklerine oldukça önem vermiştir. Özellikle daha kıvrımlı hatlara sahip olmak için belin ince gösterilmesini sağlayan pek çok yöntem denemişlerdir. İnce belli olmak için geliştirilmiş en etkili ve basit yöntem 1-2 beden incelme sağlayan korse kullanımı olmaktadır. Çok eski zamanlardan bu yana kadınlar bel bölgesindeki fazlalıklarını gizlemek için ve daha kıvrımlı hatlara sahip olmak için korse kullanmıştır. Korseler hem kişinin kendini psikolojik açıdan iyi hissetmesi, hem de bel bölgesinin daha rahat olmasını sağlayan, inceltici ve toparlayıcı özelliklere sahip olan iç giysiler olarak tanımlanabilmektedir. Daha zayıf ve ince gözükmeye yardımcı olan bu iç giysiler aynı zamanda egzersiz ve diyet ile birlikte kullanıldığı zaman kalıcı olarak zayıflamaya da yardımcı olmaktadır. Belin ince gözükmesi için pek çok yöntem var olsa da dünya üzerinde en fazla tercih edilen uygulama korse kullanımıdır.

İnce Belli Olmak İçin Hareketler ve Egzersizler

Bel bölgesi vücutta en kolay yağlanan bölgedir. Genel olarak birçok kadın göbek ve karın çevresindeki fazlalıklardan şikayetçi olmaktadır. İnce belli olmak için buradaki yağları eritmeye yardımcı olan birtakım egzersiz ve hareketler vardır. Bölgesel olarak incelmeye yardımcı olan bu hareketler hem buradaki kasların çalışmasını hem de metabolizmanın hızlanmasını sağlayarak yağların vücuttan kolay bir şekilde atılmasını sağlamaktadır. Bu egzersizleri ve hareketleri yaparken aynı zamanda sağlıklı bir beslenme düzeni oluşturmak ve korse kullanmak etkinin daha hızlı bir şekilde meydana gelmesine yardımcı olmaktadır. Korseler tek başına kilo vermeye yardımcı olmayan ama bölgesel incelme konusunda kişiye oldukça destek olan giysilerdir. Özellikle spor ile birlikte kullanıldığında kısa süre içerisinde zayıflama, incelme ve sıkılaşma sağlayacaktır.

İnce Belli Olmak İçin Korse Kullanımı

Korseler geçmişten beri kullanılan zayıflamaya ve ince gözükmeye yardımcı olan ürünlerdir. Çok eski dönemlerde kadınlar elbise giydiklerinde bel bölgesinin daha ince gözükmesini sağlamak için korse takarlardı. Günümüzde vücudun farklı bölgeler için üretilmiş birçok korse çeşidi bulunmaktadır. İnce belli olmak için korse kullanımı ise günümüzde de devam etmektedir. Günümüzdeki korse modelleri oldukça ince kumaşlardan elde edilmektedir ve kıyafetlerin altından belli olmamaktadır. Bu sayede günlük kullanıma uygundur. Aynı zamanda özel davetlerde tercih edilen abiyelerin altına da giyilebilmektedir. Vücudun daha kıvrımlı, belin ince ve kalçanın daha çıkık durmasını sağlayan korse modellerinin kullanımı oldukça rahattır. Bel inceltmek için korse kullanımı aynı zamanda spor yaparken de takılabilmektedir. Uyku sırasında korse takmamak daha rahat uyumaya ve vücudun dinlenmesine yardımcı olmaktadır. Gün içince kullanacağınız korseleri uyurken çıkarmanız tavsiye edilmektedir. Ayrıca korse satın alırken beden ölçülerine ve kumaş kalitesine dikkat ediniz.

Beli İnceltmek İçin Ne Yapılmalı?

Belin incelmesi için farklı yöntemler deneyebilirsiniz. Kolay ve basit yöntemlerin en başında ise korse kullanımı gelmektedir. Korsenin tek başına metabolizma hızlandırıcı etkisi bulunmamaktadır. Fakat metabolizmanın hızlanmasına dolaylı yollardan etki edebilmektedir. İnce belli olmak vücut hatlarının daha kıvrımlı gözükmesini sağlamaktadır. Daha alımlı bir fiziğe sahip olmanın ilk amacı bel bölgesindeki fazlalıkların giderilmesini sağlamaktır. Sizler de bel bölgenizin incelmesini istiyorsanız kendinize bir spor programı, sağlıklı beslenme düzeni oluşturabilir ve bu sürecin etkisini arttırmak için korse kullanabilirsiniz. Hem sıkılaşmaya hem toparlanmaya hem de incelmeye yardımcı olan bu iç giysiler sayesinde anında daha zayıf gözükebilirsiniz. Birçok renk ve çeşidi bulunan korselerden dilediğinizi satın alarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu basit yöntemler sayesinde artık daha alımlı bir fiziğe sahip olabilirsiniz.

Yorumlar
Rabia Güngör 22 Ocak 2019 - 10:00:07 Belin incelmesi ve ince belli olmak için pek çok yöntem denedim ama bence en etkili korse kullanmak. Egzersizler ve hareketler belirli bir ölçüde inceltiyor ama bu baya zaman alıyor. Korse ile anında ince belli olabiliyorsunuz. Tabi ki bu geçici oluyor. Kalıcı olması için çabalamak gerek:)cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: