Sağlık

İncir Zeytinyağı Kürü Nedir? Faydaları Nelerdir? Zayıflatır mı?

15 Şubat 2020 - 08:50:04
İncir Zeytinyağı Kürü Nedir? Faydaları Nelerdir? Zayıflatır mı?

İncir zeytinyağı kürü; vitamin, protein ve mineral açısından oldukça zengin olan, astım ve öksürük gibi hastalıklara iyi gelen ve bunun yanı sıra vücuda pek çok faydası bulunan doğal içerikli bir karışımdır.

İncir Zeytinyağı Kürü Nedir?

Çok eski zamanlarda bulunan ve önerilen incir zeytinyağı kürü İbn-i sina tarafından tarifi verilen ve mucizevi etkileri bulunan bir karışımdır. Eski zamanlarda önemli hastalıkların tedavisi için kullanılan bu kür günümüzde de pek çok sağlık problemi için kullanılmaktadır. Astım hastalığı için önerilen bu kür aynı zamanda kanserden koruyucu etkileri ile bilinmektedir. Kanser hücrelerinin büyümesini engelleme konusunda etkili olduğu söylenmektedir. Hatta alternatif tıpta bu kürün tüketilmesi ile ilgili pek çok tavsiye bulunmaktadır.

Zeytinyağı ve incir kürü vücuttaki yabancı toksin maddelerin dışarı atılmasına yardımcı olmaktadır. Gribal enfeksiyonların önlenmesine yardımcı olan bu kür aynı zamanda sindirim sisteminin düzenlenmesine yardımcı olur. Sağlıklı bir vücudun temeli düzenli sindirim sisteminden oluşmaktadır. Metabolizma ve sindirim düzenli olursa vücut yabancı maddeleri doğal bir şekilde dışarı atar. Böylece arınma etkisi meydana gelir ve hastalıkların oluşması engellenir. Kan şekerinin düzenlenmesine yardımcı olan incir diyetlerde de lifli içeriği sayesinde tüketilebilmektedir. Zeytinyağı sağlıklı bir yağ olduğundan kilo alımını tetiklememektedir. Bu doğal kürü hem zayıflamak hem de sağlıklı bir vücuda sahip olmak için uygulayabilirsiniz.

İncir Zeytinyağı Kürünün Faydaları Nelerdir?

Göz, kalp, solunum yolları ve metabolizma sistemi gibi pek çok konuda sağlıklı etkiler meydana getiren incir zeytinyağı kürü, her derde deva olarak nitelendirilen bir karışımdır. Erkeklerde sperm ve sperm kalitesini arttırıcı etki meydana getiren bu karışım kadınlarda ise doğurganlığı arttırmaktadır. Cinsel sağlığı olumlu yönde etkileyen bu kür çiftler tarafından tüketilmelidir. Özellikle hamile kalmak isteyen kadınların bağışıklığını güçlendirmek için bu kürü kullanması önerilmektedir.

Alerjik astım ve öksürük problemi yaşayan kişiler 6 ay boyunca düzenli tüketirse hastalığın hafiflemesi sağlanabilir. Düzenli bir şekilde tüketilen zeytinyağı incir kürü, mide sindirimini düzenlemeye ve bağırsakların yumuşak kalmasına yardımcı olmaktadır. Sinir sistemini de olumlu yönde etkileyen bu doğal karışım hafızayı güçlendirici etki meydana getirmektedir. Bağışıklığın güçlenmesi, kemiklerin kuvvetlenmesi ve kötü kolesterolün düşürülmesi gibi pek çok faydası bulunmaktadır.

İncir Zeytinyağı Kürü Zayıflatır mı?

Sağlıklı bir şekilde zayıflamak için öncelikle doğal yöntemleri uygulamak gerekmektedir. İncir ve zeytinyağı ayrı ayrı metabolizma düzenleyici ve kabızlık giderici etkilere sahiptirler. Bu iki malzeme bir araya geldiğinde ise sağlıklı kilo verme, zayıflama alanında oldukça etkili olmaktadır. Kan şekerindeki dalgalanmaları dengeleyen incir zeytinyağı kürü, gün içerisinde aşırı ve gereksiz acıkmaları önleyerek, kişinin sadece tüketmesi gereken miktarda yemek yemesini sağlamaktadır. Bu da yağ yakımının gerçekleşmesine yardımcı olmaktadır.

İncir Zeytinyağı Kürü Tarifi Nedir? Nasıl Yapılır?

Bu doğal içerikli kürün hazırlanışı oldukça kolaydır. Bir miktar saf zeytinyağının içerisine kuru incirleri bırakınız ve 1 gün boyunca bekletiniz. Daha sonra bu incirleri anında tüketip yerine yenilerini koyunuz. Oldukça basit ve kolay bir yapılışı olan zeytinyağı incir kürü kısa süre içerisinde etkilerini göstermektedir.

Yorumlar
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: