Zayıflama

Japon Nefes Tekniğiyle Zayıflama Nedir? Faydaları, Zararları ve Yorumları Nelerdir?

25 Mart 2018 - 10:11:18
Japon nefes tekniğiyle zayıflama nedir? Faydaları, zararları ve yorumları nelerdir?

Nefes alıp verme egzersizlerinden birisi olan Japon nefes tekniği ile birlikte daha hızlı kilo vermek mümkün olmaktadır.

Japon Nefes Tekniği Nedir?

Japonya'da sırt ağrıları bulunan ve bunun için doktora giden bir hastaya belirli nefes egzersizleri verilmiştir. Bu egzersizleri her gün düzenli olarak yapması istenirken bu işlemi düzenli olarak uygulayan hasta bu egzersizin yan etkisi olarak belirli oranda kilo kaybına uğramıştır. Sonrasında bunun üzerine araştırmalar başlamış ve sonrasında bu nefes egzersizlerinin kişilerin kilo kaybı yaşamasına destek olduğu ortaya çıkmıştır. Sporlarını yapan ve diyetlerine uyan kişiler, Japon nefes tekniği ile daha hızlı kilo verebilir.

Japon Nefes Tekniği Nasıl Kilo Verdirir?

Bu egzersiz üzerinde yapılan bilimsel araştırmalar kilo verme üzerindeki olumlu etkilerini ortaya çıkarır. Bilindiği üzere yağlar, oksijen, karbon ve hidrojenden oluşmaktadır. Eğer kişiler vücutlarına daha fazla oksijen alırsa bu durumda yağ hücrelerine ulaşan oksijenler, yağın parçalanmasında etkili olacaktır. Kısacası Japon nefes tekniği, yağ yakıcı etki göstermektedir. Aynı bitki çaylarında olduğu gibi daha çok yağ hücresinin yakıma hazır hale gelmesini sağlar. Ancak bu işlemi yaparken kişiler bir yandan da spor yapması ve yakıma hazır hale gelen hücreleri ortadan kaldırması gerekmektedir. Bu sayede bölgesel olarak kilo vermek mümkün hale gelir.

Japon Nefes Tekniği ile Zayıflama Nasıl Yapılır?

Japon nefes tekniğinin gün içerisinde 2 ile 10 dakika arasında değişen sürelerde gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Ayakta uygulanan bu işlemde kişilerin bir ayaklarını öne doğru atması ilk gerekli olan durumdur. Bunun sonrasında olabildiğince kalçanın zorlanması ve ağırlığın arka ayağa verilmesi gerekir. Sonrasında kollar başın üzerine kaldırılarak 3 saniye boyunca derin nefes alınır. Son olarak alınan bu nefes olabildiğince güçlü bir şekilde 7 saniye boyunca dışarı verilir. Bu işlemde kaslar olabildiğince fazla miktarda kasılacak ve çalışacaktır.

Japon Nefes Tekniğinin Faydaları ve Zararları Nelerdir?

Japon nefes tekniğini uygulamaya başlayan kişiler, bu uygulamayı spor ve diyet ile desteklediklerinde istedikleri kiloya çok daha rahat ineceklerdir. Ayrıca bu dönemlerde kaslarından kilo vermeyip yağlarını yakarak kilo verirler. Böylece kilo vermelerinin yanında vücutları da daha kaslı ve düzenli bir görünüme kavuşacaktır. Genelde karın ve basen bölgelerinde yer alan yağların yakılmasında olumlu etkiler göstermektedir. Kol ve bacakların da eskisine göre daha güçlü bir hale gelmesi sağlanır. Egzersizin zararları incelendiğinde belirli bir madde saymak oldukça zor olurken ilk dönemde anlık yorgunluğa sebep olabilir. Tüm kasların aynı anda kasılması vücudu oldukça zorlayacaktır. Bu da belirli oranda ağrıların ortaya çıkmasına sebep olabilir. Ancak bu durum birkaç gün sonra ortadan kalkarken sonrasında ağrısız bir şekilde devam edilebilecektir. Hiçbir şeye ihtiyaç duyulmadan yapılabilen Japon nefes tekniği ile daha hızlı kilo vermek mümkün olmaktadır.

Yorumlar
Hayriye güney 25 Mart 2018 - 10:21:18 Japon tekniği ile zayıflama yorumları nelerdir? Bu yöntemler 3 haftada ne kadar kilo verebiliriz? Göbek yağlarından kurtaracak diye belirtiyorlar. Bu zayıflama yöntemi nasıl uygulanır? Nasıl yapmak gerekiyor? Yapanlar var mı?cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: