Sağlık25 Mart 2020 - 06:21:12

Zencefil Sarımsak Limon Kürü Nedir? Kullananlar, Faydaları ve Tarifi

Zencefil Sarımsak Limon Kürü Nedir? Kullananlar, Faydaları ve Tarifi

Doğal malzemelerin bir arada kullanılması ile çok etkili karışımlar elde edilebilirken zencefil sarımsak limon kürü de bu karışımlardan birisidir.

Zencefil Sarımsak Limon Kürü Nedir?

Bitki çaylarının hayatımızdaki etkisi son derece fazladır. Bu aşamada birçok farklı bitkinin insana vücudunda etkisi olduğundan bu bitkilerin bir arada kullanılması sayesinde birçok rahatsızlığa iyi gelen karışımlar elde edilebilir. Bazı durumlarda aynı etkiye sahip olan bitkiler bir arada kullanılır ve bu sayede etkisinin maksimum düzeyde olması sağlanır. Zencefil sarımsak limon kürü de farklı etkiler sağlayan ürünlerin bir arada kullanılması ile birlikte elde edilmektedir. Bu malzemelerin tamamının temin edildikten sonra su yardımıyla birlikte kullanılabilir hale getirilmesi ile zencefil sarımsak limon kürü elde edilir.

Zencefil Sarımsak Limon Kürü Nasıl Yapılır?

Bu kürün hazırlanması için ilk olarak malzemelerin satın alınması gerekir. Bu malzemelerin tamamı marketlerden rahatlıkla bulunabilen ürünlerdir. İsteyen kişiler aktarlardan satın alma işlemlerini de gerçekleştirebilirler. İlk olarak 4 adet iri sarımsağa ihtiyaç duyulur. Bunun yanında 4 adet kabuklu limon kullanılması gerekecektir. Zencefil kökünü kullanacak olan kişilerin ufak bir parça kullanımı etkinin ortaya çıkması için yeterli olacaktır. Tüm bu malzemelerin yanında 2 litre su kullanımı gerekmektedir. Hazırlanma aşamasında kaynatılacağı için içme suyu olmaması durumunda da çok büyük bir sorun yaşanmaz.

Zencefil Sarımsak Limon Kürü Tarifi Nedir? Nasıl Kullanılır?

İlk olarak zencefil limon sarımsak kürünü hazırlamak için limonların kabuklarının soyulması ve bunun sonrasında küçük parçalar haline getirilmesi gerekmektedir. Bunun ardından sarımsaklar da soyulur ve karışım için hazır hale gelir. Sonrasında zencefil kökünü, limon parçalarını ve sarımsağı blender yardımı ile beraber çekmek gerekmektedir. Tamamen homojen bir görünüme gelene kadar çekim işlemi devam ettikten sonra bu karışım metal bir kaba alınır. Üzerine 2 litre su eklenip kaynaması için ateşe konur. Kaynama işlemi başlarken kişilerin altını kapatması gerekmektedir. Sonrasında belirli bir süre soğuması beklenirken ardından süzülerek şişeye doldurulur. Bu şekilde hazırlanan kür, yemeklerden önce aç karna bir bardak şeklinde tüketilmektedir. Bittiğinde rahatlıkla tekrar hazırlanabilir.

Zencefil Sarımsak Limon Kürünin Faydaları Nelerdir? Ne İşe Yarar

Bu karışımın insan vücudu üzerinde iki önemli etkisi bulunur. Bunlardan ilki damaları rahatlatıcı etkisidir. Damar tıkanıklığı sorunu yaşayan kişiler, bu kür ile birlikte belirli oranda fayda görebilirler. Ancak sorunun tek başına çözümü için yeterli olmaz ve kişilerin uzman doktorlara görünmesi gerekir. Bunun yanı sıra kilo vermek isteyen kişiler bu karışımı yağ yakıcı olarak da kullanabilmektedir. Eğer gün içerisinde yoğun bir tempoda çalışan ya da düzenli spor yapan kişiler varsa bu kür ile birlikte yağlarını hızlı bir biçimde yakabilirler. Kolaylıkla hazırlanan zencefil sarımsak limon kürü ile birlikte yağlarını daha hızlı biçimde yakan kişiler istedikleri fiziğe daha rahat bir şekilde kavuşacaklardır.

Yorumlar
Zeynep koryürekZencefil sarımsak limon kürü kullananlar var mı? Ben uygulamak istiyorum bu yöntemi ama etki görür müyüm tam bilemedim. Günde kaç defa kullanmak gerekiyor? Kürü kullanırken diyet yapmaya gerek var mı?cevapla
yorum yaz
Ağız Ülserine Nedir? Belirtileri ve Nedenleri Nelerdir? Ne İyi Gelir? Ağız Ülseri Bitkisel Tedavi