Diyet 23 Mart 2021 - 17:09:32

K-Pop Diyeti Nedir? Nasıl Yapılır? Kore Diyeti Listesi, Yapanlar, Yorumlar

K-Pop Diyeti Nedir? Nasıl Yapılır? Kore Diyeti Listesi, Yapanlar, Yorumlar

K-pop diyeti; korelilerin beslenme alışkanlıklarının esas alınarak hazırlandığı ve bunun yanı sıra tüketilen besinlerin, besinlerin pişirilme yöntemlerinin önemli olduğu bir beslenme programıdır.

K-Pop Diyeti Nedir? Zayıflatır mı?

Günümüzde kilo verebilmek için pek çok diyet yöntemi bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi ünlü isimlerin de tercihi haline gelen k-pop diyetidir. Tuz ve şeker alımını neredeyse tamamen azaltan ve kore diyeti olarak nitelendirilen bu zayıflama yöntemi hamur işi gibi gıdaların tüketilmesini yasaklamaktadır. Bunun yanında yağlı besinlerin tüketilmemesi de gerekmektedir. Bu nedenle ızgara da az yağda pişirme, haşlama gibi yöntemler ile yemek pişirilmektedir. K-pop diyetinde tüketilen yemeklerin yanı sıra onların nasıl pişirildiği de oldukça önemlidir. Bu nedenle diyet yöntemlerine göre biraz daha zahmetlidir.

Kore diyeti kızartma gibi besinlerin tüketilmesini kesinlikle yasaklamaktadır. Bol miktarda su tüketimini ön plana çıkartan bu beslenme programı, etkili olarak zayıflamayı da beraberinde getirmektedir. Balık ve deniz ürünlerinin tüketiminin serbest olmasına rağmen et tüketimi serbest değildir. Bu da omega 3 ve proteine gibi değerlerin deniz ürünlerinden alınmasını sağlar. Fakat et tüketiminin olmaması eksik beslenme olarak nitelendirilir. Kilo verme konusunda oldukça etkili bir yöntem olmasına rağmen beslenme biçimi bakımında besin eksikliğinden bazı diyetisyenler tarafından sağlıklı sayılmamaktadır.

Kore Diyeti Nasıl Yapılır?

Bölgesel ve genel yağ yakımını esas alan kore diyetinin uygulaması çok kolay değildir. Öncelikle bu diyette 5 dakika kuralı uymanız gerekmektedir. Yani izin verilen yiyeceklerden 5 dakika içerisinde yemeniz ve süre dolduktan sonra masadan kalkmalısınız. Bu diyette yiyecek sınırlandırma bulunmaktadır. Bunun yanında baharatlı çorba tüketimi serbest tutulmaktadır. Çünkü baharatlı çorbalar yağ yakımı konusunda oldukça etkilidir. Patates, mantar, yeşil sebzeler, domates, havuç gibi pek çok taze sebze tüketimi gerçekleştirilmektedir. Et tüketimi oldukça düşüktür ve bu nedenle koreliler dünya üzerindeki diğer insanlara göre daha az yağlı olarak beslenmektedirler.

Sindirim sisteminin düzenli çalışmasına yardımcı olan yeşil çay, kavrulmuş ya da normal arpa çayı tüketimi de diyetin içerisinde yer almaktadır. Bu tarz bitki çayları normal bir miktarda tüketildiği zaman vücutta arındırıcı etki ile birlikte yağ yakımı meydana getirmektedir. Diyette vitamin ve mineral açısından zengin, probiyotik destekli yemekler tüketilmektedir. Bunun yanı sıra koreliler meyve ve tahıllı gıdaları aşırı tüketmemektedirler. Diyette bol su içilmesi oldukça önemlidir. Öğün aralarında bile bol su içmeyi ihmal etmeyiniz.

K-Pop Diyeti Sağlıklı mı?

Asıl olarak değerlendirdiğimiz zaman k-pop diyeti bazı insanlar için sağlıklı bir kilo verme yöntemi olarak nitelendirilse de bazıları için faydalı ya da etkili değildir. Bir diyetin kişiye özel olması onu sağlıklı yapabilir. Diğer türlü her diyet yan etkiye neden olabileceği gibi bunun yanı sıra zayıflama etkilerinin görülmesini de engelleyebilir. Sağlıklı bir diyet için diyetisyen desteği alınması gerekmektedir.

Kore Diyeti Yapanlar ve Yorumlar

Kronik hastalığı olanlar, hamileler ve emziren anneler haricinde geniş bir kesimin uygulayabileceği k-pop diyeti yorumlarını incelediğimizde yapanların memnun kaldığı görülmektedir. Fakat şunu belirtmeliyiz ki bu diyeti uygulayacaksanız ağır ve zorlu bir diyet olduğunu bilmeniz gerekmektedir.

  • k-pop diyeti
  • k-pop diyeti nedir
  • kore diyeti nasıl yapılır
  • k-pop diyeti sağlıklı mı
  • kore diyeti yapanlar
  • k-pop diyeti yorumları
Yorumlar
Henüz yorum yazılmadı. İlk yorumu sen yaz!
yorum yaz
Zeytinyağının Faydaları ve Zararları