Yeşil Elma Diyeti Nasıl Yapılır? Zararları Var mı? Yorumları Nelerdir?
Diyet

Yeşil Elma Diyeti Nasıl Yapılır? Zararları Var mı? Yorumları Nelerdir?

24 Mart 2020 - 08:50:44

Yeşil elma diyeti; vücutta uzun süre tokluk hissinin oluşmasını ve buna bağlı olarak aç kalmadan kilo vermeyi sağlayan bir kilo verme yöntemi olarak nitelendirilmektedir.

Yeşil Elma Diyeti Nasıl Yapılır?

Yeşil elma hem dünya üzerinde hem de ülkemizde oldukça sevilen ve bolca tüketilen meyvelerden biridir. Hemen hemen her iklim koşulunda yetilebilen bu meyve, farklı çeşitlere sahiptir. Yeşil elma, içeriğinde bol miktarda C ve B vitaminlerini bol miktarda barındırmaktadır. Bunun yanı sıra içerisinde kalsiyum, demir, fosfor ve potasyum da bulunmaktadır. Lif oranı ise oldukça fazladır. Bu onun midede tokluk etkisi yaratma ve aynı zamanda sindirim sistemini hızlandırma etkisi oluşturmasını sağlar. Yüksek oranda antioksidan barındıran bu meyve bağışıklığı güçlendirici bir etki de meydana getirebilmektedir. Yeşil elma diyeti; vücutta hem bağışıklığın güçlenmesine hem de sağlıklı olarak yağ yakımının gerçekleşmesine etki eden bir beslenme yöntemi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Yeşil elma diyeti ile vücuttan toksin atımı gerçekleşmektedir. Bu sadece ödem ve şişkinlik gibi sorunlar ortadan kalkar. Aynı zamanda metabolizmayı hızlandıran bu diyet, vitamin ve mineral içeriği sayesinde kilo verme aşamasına kişinin vücut direncinin düşmesine engel olur. Yeşil elma diyetinde yoğun olarak tüketilmesi gereken elmanın kendisidir. Buna ek olarak bol miktarda su ve kalorisi düşük olan besinlerin tüketilmesi önerilmektedir. Yoğurt ile yapılan yeşil elma diyeti de bulunmaktadır. 3 günlük bir süre dahilinde uygulanan bu diyet ile birlikte fiziksel aktivite de yapılması gerekmektedir. 1 ayda iki kere uygulanabilir. Eğer ki tekrarlanacaksa mutlaka ara verilmelidir.

Yeşil Elma Diyetinin Zararları Var Mıdır?

Diyeti nasıl uyguladığınıza bağlı olarak etkilerinin faydalı ya da zararlı olmasını belirleyebilirsiniz. Eğer ki 3 günlük şok etkisi meydana getiren yeşil elma diyeti uygularsanız, bu metabolizmanızda şaşırtıcı etki ile birlikte sindirim de yavaşlamak etkisi meydana getirebilir. Bu durum sağlıksız durumların yaşanmasına neden olabilir. Fakat vücudunuzu alıştırarak diyeti uygulamaya başlarsanız bu şekilde etkili ve aynı zamanda sağlıklı kilo verimi gerçekleştirebilirsiniz.

Evde kolayca hazırlayabileceğiniz ve her gün aynı saatte tüketebileceğiniz yoğurt yeşil elma karışımı, metabolizmada hızlandırıcı bir etki meydan a getirmektedir. 15 gün boyunca her gün aynı şekilde tüketilirse yağ yakıcı bir etkinin oluşmasına da destek olabilmektedir. Hazımsızlık, kabızlık ve ödem gibi problemlerin giderilmesini, kalıcı olarak zayıflamanın sağlanmasını istiyorsanız yeşil elma diyeti uygulayabilirsiniz. Fakat bahsettiğimiz üzere şok etkisi oluşturarak değil, alıştırarak uygulama sağlamalısınız.

Yeşil Elma Diyeti Zayıflatır mı? Kilo Verdirir mi?

Bağırsak hareketlerinin düzenlenmesini ve hızlanmasını sağlayan yeşil elma diyeti, içerisinde bol miktarda bulunan lif özü sayesinde sindirim sisteminin düzenli bir şekilde çalışmasına destek olmaktadır. Bu etki sayesinde yağ yakımının hızlanmasına ve vücutta depolanan yağların dışarı atılmasına destek olur. Zayıflama konusunda oldukça etkili olan bu diyet aynı zamanda vücutta detoks etkisinin görülmesini ve bağışıklığın güçlenmesini sağlayabilirsiniz.

Yeşil Elma Diyetinin Yorumları Nelerdir?

Kilo vermek ve yaza fit girmek isteyen pek çok kişi oldukça lezzetli bir tadı olan yeşil elma tüketimini esas alan diyeti uygulayabilirler. Yeşil elma diyeti yapanlar yorumlarında diyetin hem bağışıklığa faydalı olduğunu hem de zayıflama konusunda etkili olduğunu belirtmektedir.

Yorumlar
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: