Sağlık

Süt Sarımsak Zencefil Kürü Nasıl Kullanılır? Ne İşe Yarar? Kullananların Yorumları Nelerdir?

25 Mart 2020 - 08:50:10
Süt Sarımsak Zencefil Kürü Nasıl Kullanılır? Ne İşe Yarar? Kullananların Yorumları Nelerdir?

Süt sarımsak zencefil kürü; bağışıklık sistemini güçlenmesine etki ederek, virüslere karşı koruyucu bir etki meydana getiren ve direnç sağlayan karışımdır.

Süt Sarımsak Zencefil Kürü Nedir?

Mikroskopla görünemeyecek kadar ufak canlılar olan virüsler, vücudumuza girdiği zaman kendini bir hücreye entegre edip devamında bağışıklığın çökmesine ve buna bağlı olarak hastalıkların oluşmasına neden olmaktadır. Virüsün vücutta meydana getirebileceği tahribata bağlı olarak organlar üzerinde de çeşitli birtakım rahatsızlıklar meydana gelebilmektedir. Dokunduğumu bir yerden, tükettiğimiz besinden ya da hava yolu ile vücuda girebilen virüsleri engellemek için hem hijyen hem de sağlıklı beslenme gerekmektedir.

Bağışıklığın güçlenmesine yardımcı olan süt sarımsak zencefil kürü, oldukça vitaminli olan 3 besinden meydana gelmektedir. İçerisinde yer alan sarımsak, antiseptik bir özelliğe sahiptir ve vücuttaki toksin maddelerin dışarı atılmasına yardımcı olur. Bunun yanında süt hem kişinin kalsiyum ve protein ihtiyacına hem de enfeksiyonlara karşı direnç kazanmaya etki eder. Zencefil ise hastalıklara karşı vücudu koruyan, bunun yanında sindirim sistemini düzenleyerek vücuttaki zararlı maddelerin doğal bir şekilde dışarı atılmasına destek olmaktadır.

Süt Sarımsak Zencefil Kürü Nasıl Kullanılır?

Virüslere karşı etkili olan süt sarımsak zencefil kürünü hazırlamak için ihtiyacınız olan malzemeler oldukça basit ve zahmetsizdir. 1.5 su bardağı su, 1 su bardağı süt, 5 diş sarımsak ve 1 tatlı kaşığı kadar zencefil gerekmektedir. Karışımı hazırlamak için öncelikle 1.5 sur bardağını bir tencerede kaynatınız. Daha sonra 5 diş sarımsağı iyice, suyu çıkana kadar eziniz. Daha sonra suyun içerisine katınız. Bunun ardından 1 su bardağı miktarındaki sütü içine koyunuz. Aynı zamanda içerisine 1 tatlı kaşığı zencefil ilave ediniz. 5 dakika daha kaynatmaya devam ediniz. Bu hazırlama işlemi sonrasında süt sarımsak zencefil karışımı soğuyuncaya kadar bekleyiniz. Sabahları aç karnına olmak üzere günde bir defa tüketiniz. Kalan kürü dolaba koyunuz. Ertesi gün dolaptan çıkartıp oda sıcaklığında ısınmasını sağlayınız ve içilebilir kıvama gelince tekrara tüketiniz.

Süt Sarımsak Zencefil Kürü Ne İşe Yarar?

Bağışıklığı güçlendiren süt sarımsak zencefil kürü, hızlı yayılan ve hastalıklara neden olan virüslere karşı adeta bir koruyucu duvar meydana getirmektedir. Eğer kişinin bağışıklığı güçlü olursa, hastalanma riski o kadar düşük olacaktır. Vücudumuzun ilk savunma sistemi bademciklerdir. Virüs öncelikli olarak boğazda kalır ve kuluçkaya yatar. Burada bir hücreye bağlanır ve daha sonra ilerleyerek bağışıklığı düşürür. Bağışıklık sistemi güçsüzse kısa süre içerisinde vücutta yıkıcı bir etki meydana gelir. Eğer ki vücut direnciniz güçlüyse bu virüslerin vücutta yok edilmesi ve dışarı atılması oldukça olağandır. Sarımsak süt kürü yüksek oranda vücudunuzu korumaktadır.

Zencefil Sarımsak Süt Kullananların Yorumları

Evinizde basit bir şekilde hazırlayabileceğiniz süt sarımsak ve zencefil kürü kullananlar oldukça faydalı etkilerinin olduğundan bahsetmektedir. Bu doğal karşımım bir nevi gıda takviyesi özelliği göstermektedir. Hamile kadınlarınlar, emziren anneler ve kronik hastalığı olanlar kullanım öncesinde doktora danışmalıdır. Eğer kürün içerisinde bulunan malzemelerden herhangi birine alerjisiniz varsa kullanmayınız.

Yorumlar
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: