Yaşam 03 Şubat 2021 - 16:58:01

Kalıcı Parfüm Nasıl Anlaşılır?

Kalıcı Parfüm Nasıl Anlaşılır?

Parfüm kullanımı oldukça yaygın olduğundan ve kalıcı parfüm bulmak oldukça zor olmaktadır. Bu durumda parfümün kalıcılığını arttırmak için bazı yöntemler tercih edilebilmektedir. Parfümün kalıcı olduğunu anlayabilmek için öncelikle şişe üzerinde ki yazıları okumaya çalışmalısınız. Birkaç detay ile beraber parfümün kalıcı olduğunu anlayabilirsiniz.

Kalıcı Parfüm Nasıl Olur?

Günlük hayatta kullandığınız bir parfümün kalıcı olup olmadığını anlamak için birkaç detayı atlamamanız gerekmektedir. Parfümlerin küçük şişelerde ve yüksek fiyatlarda olması kalıcılığının süresini ifade etmez. Açık alınan parfümlerde kokunun çok çabuk geçeceğini unutmamalısınız. Bu durumda öncelikle parfüm şişesi üzerinde yazan terimleri çok iyi bilmenizde fayda var. Kalıcı parfüm denildiğinde günde bir kez sıkıp daha sonra aynı kokuda kalacağını düşünmemelisiniz. Parfümün yapılışı ve parfüm olarak kullanılması farklı kokuların bir araya getirilmesi ve yoğun esansın içerisine katılması ile olmaktadır. Kalıcılığı ise tamamen parfüm şişesi üzerinde yazan bilgilerden elde edilmektedir.

Parfüm Nasıl Kalıcı Yapılır?

  • Parfüm kullanılırken dikkat edilen en önemli husus kokusunun uzun süre durmasıdır. Her parfümün içerisinde farklı kokular yer alır ve baskın olan koku ilk duyulan kokudur. Daha sonra parfümün kokusu diğer kokulara geçerek kalıcılığını ifade eder.
  • Tene sıkılan parfümlerde kalıcılığının arttırılması için birkaç yöntem yardımcı olacaktır. Parfümün temiz cilde uygulanması gerekir. Ayrıca vücutta bulunan bazı bölgelerde parfüm kokusunun daha çok yayılması sağlanır. Bilek içi, dirsek içi, kulak arkası ve diz kapak arkası parfümün daha uzun süre durmasına yardımcı olur.

Parfümün Kalıcı Olması İçin Ne Yapılmalı?

Parfüm kullanılırken parfüm kokusu ile uyumlu olan vücut losyonları tenin parfüm kokması için yardımcı olmaktadır. Losyonlar içerisinde yer alan kokularda sıkılan parfümün kokusunun daha çok kalıcı olmasına yardım ederek uzun süre hoş kokunun ciltte kalmasını sağlar. En çok tercih edilen yöntemlerden biri de vazelindir. Vazelin cilde uygulandıktan sonra parfüm sıkıldığında cilt vazelini emene kadar parfüm kokusu kalacaktır. Temiz cilt olması her zaman parfüm kokusunun hapsedilmesi için etkili olmaktadır. Bu sayede yoğun kokulu parfüm uzun süre ciltte sürmektedir.

Kalıcı Parfüm Nasıl Anlaşılır?

Bir parfümün kalıcı olduğunu anlayabilmek için parfüm şişesi üzerinde yazan EDP yazısının olması gerekmektedir. Bu parfüm terimi kalıcılığın yüksek olduğunu gösterir. Bunun yanı sıra EDT terimi ise daha az kalıcılığının olduğunu ifade etmektedir. Bu durumda kalıcı parfüm satın almak isteyenlerin en çok dikkat etmesi gereken koşul EDP teriminin parfüm şişesi üzerinde olması gerekir. Bunun yanı sıra kalıcı parfümlerde esans oranı diğer parfümlere göre oldukça yüksektir. Kalıcı parfümlerin çok küçük şişelerde yer alması ve yüksek fiyatlara satılmasının nedeni genel olarak içeriğindeki esans miktarının çok olmasından kaynaklanmaktadır. Fakat bütçeye uygun parfümlerinde daha kalıcı olması için çeşitli yöntemler uygulanabilir.

  • kalıcı parfüm
  • kalıcı parfüm nasıl anlaşılır
Yorumlar
Sevda Yönder Kadın kalıcı parfüm önerileri nelerdir? Kullandığum parfümün kalıcı olması için ne yapmam gerekiyor? Bu tarz parfümleri ne kadar sıkmak gerekiyor? Çok sıkmak aşırı kokmasına nedne olur sanırım? cevapla
Hamiyet Güneş Kalıcı parfümleri çok fazla kullanamıyorum alerjim olduğu için ama kokularını çok beğeniyorum. Ben genelde hafif kokuları tercih ediyorum onlar da çok fazla kalmıyor. Sıktığım zaman akşama kadar neredeyse kalmıyor. cevapla
yorum yaz
B1 Vitamini Nedir? Hangi Besinlerde Bulunur?