Yaşam 22 Haziran 2021 - 22:25:27

Karbon Peeling İşe Yarar mı? Kalıcı mı? Yan Etkileri Var mı?

Karbon Peeling İşe Yarar mı? Kalıcı mı? Yan Etkileri Var mı?

Karbon peeling; cilt lekelerinin giderilmesi, cildin onarılması ve ölü derinin dışarı atılması gibi etkiler meydana getiren, parlak, gerin ve sıkı bir cilt oluşmasını sağlayan bakım yöntemidir.

Karbon Peeling İşe Yarar mı?

Zaman içerisinde hem kadınlarda hem de erkekler hücre yenilenmesine azalma meydana gelir. Cildimiz için bu durum yaşlanma belirtileri şeklinde kendini gösterir. Güneşin UV ışınlarına maruz kalmak, kötü hava koşulları, havanın kirli olması, cilt için yanlış bakımların yapılması gibi pek çok etken zaman içerisinde gözeneklerin gelişmesini ve kir toparlamasını meydana getirir. Bu durum ise siyah nokta, sivilce başta olmak üzere aynı zamanda leke meydana getirir. Cildin zaman içerisinde elastikiyetini kaybetmesi ile beraber kolajen üretimi de azalır ve kırışmalar meydana gelir. Bu durum hem kadınlar hem de erkekler için geçerlidir. Karbon peeling ise gözeneklerin içerisinde biriken yağı ve kiri temizleyerek, gözeneklerin sıkılaşmasına yardımcı olur.

Genel olarak sivilce lekelerinin giderilmesi için etkili olan karbon peeling, aynı zamanda pek çok cilt probleminin giderilmesi, önlenmesi konusunda da etkili olur. Cildin sebum üretimini dengeleyen yapısı ile aşırı yağlanma problemlerinin önüne geçer. Yağlanma sorunu ciltte daha fazla kir birikmesine neden olur ve bu da pek çok cilt probleminin oluşmasına sebebiyet verir.

Yaşlanma karşıtı olarak nitelendirdiğimiz anti-aging etkiye sahip olan karbon peeling; pürüzsüz, canlı ve parlak bir cilt görünümünün oluşmasına destek olur. Cildin daha genç gözükmesini sağlar ve beraberinde yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırır.

Karbon Peeling Kalıcı mı?

Karbon Peelig Kalıcı mı?

Cildin sıkılaşmasını ve gençleşmesini sağlayan karbon peeling kalıcı mı değil mi diye oldukça merak edilmektedir. Genel olarak uygulanan cilt bakım yöntemlerinden belli bir süre sonra aynı problemler meydana gelebilmektedir. Fakat uzmanlara göre cilt temizleyici uygulamalar arasında en fazla kalıcı olan karon peelingtir. Özellikle cildiniz için uygun bir yöntemse ve uzman dermatologlar tarafından gerekli görülmüşse cilt için verimli sonuçlar meydana getirebilmektedir.

İğne ve enjeksiyon ile değil karbon ve lazer ile yapılan bu cilt bakım yöntemi herhangi bir acı, sızı, ağrı meydana getirmez. Kısa kısa seanslardan oluşan, yaralanma ve kabuklanma gibi etkiler meydana getirmediği için uygulama sonrasında günlük hayata devam edebilirsiniz.

Karbon Peeling Faydaları Nelerdir?

Cildi ölü hücrelerden arındıran karbon peeling, kolajen hormonunun salgılanmasını arttırır. Cilt tonunun eşitlenmesine destek olarak siyah nokta gibi problemlerin giderilmesine yardımcı olur. Sivilce lekelerinin giderilmesine destek olurken aynı zamanda akne oluşumunun önlenmesini de sağlar. Böylece yeni leke oluşumu meydana gelmez ve pürüzsüz bir cilt meydana gelir. Karbon peeling faydalarına baktığımızda cildin gerilmesine destek olması bakımında sarkma önleyici olduğunu söyleyebiliriz. Cilt gözeneklerini sıkılaştıran yapısı sayesinde taze bir görünüm elde edebilirsiniz.

Karbon Peelinginin Yan Etkileri Var mı?

Cildi ölü derilerden arındırmaya yardımcı olan karbon peeling zararları uygulama sonrasında ya da uygulama sırasında meydana gelebilir. Ciltte soyulma gibi problemler meydana getirebilir. Ayrıca cildin yağ dengesini düzenleme etkisi bakımından sivilce oluşumuna sebebiyet verebilir. Uzman kişiler tarafından uygulanması gereken bu yöntem kişinin cilt tipine uygun olmalıdır. Bu nedenle maske öncesi uzman bir dermatologdan bilgi alınız.

  • karbon peeling işe yarar mı
  • karbon peeling kalıcı mı
  • karbon peelinginin yan etkileri
  • karbon peeling zararları
  • karbon peeling faydaları
Yorumlar
Henüz yorum yazılmadı. İlk yorumu sen yaz!
yorum yaz
Lenfoma Nedir? Lenf Kanseri Belirtileri, Tedavisi, Evreleri ve Çeşitleri