Kaş ne sıklıkla alınmalı?
Yaşam

Kaş Ne Sıklıkla Alınmalı?

27 Ekim 2017 - 23:51:47

Gözlerin var olduğu güzelliği ortaya çıkaran kaşların ne sıklıkla alınması gerektiği kadınlar tarafından bilinmelidir.

Kaşlar Ne Sıklıkla Alınmalı?

Kaşların ne sıklıkta alınması gerektiğini bilen bir kadın uzayan kaşlar için kısa zamanda bir önlem alabilir. Gözlerin ortaya çıkmasını ve kaşlarınızın muazzam görünmesini istiyorsanız kaşları aksatmadan düzenli olarak aldırmalısınız. Bakım gösterilen her ne ise ondan olumlu bir geri dönüş alırsınız.Bu yüzden kaş bakımı çok önemlidir. Profesyonel olmayan ve pratik el alışkanlığı olmayan birin kaş alması kaşların şeklini bozabilir. Bu tarz problemlere maruz kalmamak için işinin ehli bir kuaföre kaş aldırmak gerekir. Bozulan kaş uzun süre kendisini toparlayamayabilir.

Kaşların Sık ve Gür Çıkması İçin Ne Yapmalı?

Kaşlara doğru ve düzenli olarak bakım yapılması kaşların hızlı uzamasını etkileyen faktörler arasında yer alır. Kaşları uzman bir kişinin alması kaşların hızlı uzamasını sağlar. Önemli olan çıkan kaşların sık ve sağlam olmasıdır. Kaşı alma tarzı, alan kişi bile bunları etkileyebilir.

Kaşlar Ne Zaman Uzar?

Kaşların uzama zamanı kaşların ne zaman alınacağını belirlemektedir. Kişinin hormonal düzensizliği var ise bu durum kaşların uzama süresini etkilemektedir. Kaşların uzamasına etki eden faktörler göz önüne alındığı zaman kaşların uzamasıyla ilgili kesin bir cevap söylemek söz konusu olmaz. Kaşlar da tıpkı saçlar gibi belli nedenlerden dolayı uzamayabilir. Kaşlara bakım yapılmaması, kaşları alan kişinin profesyonel olmaması, kaşların yanlış alınması gibi neden kaşların uzamasını, gür olmasını engelleyen nedenler arasında yer alır.

Kaşlar Nasıl Alınır? Yöntemleri Nelerdir?

Kaş alımı sırasında başvurulan çeşitli yöntemler vardır. Bahsi geçen yöntemlerden biri kaşın kesilmesi yöntemidir. Kaşlar kesildiği zaman kaş çıkışı bozulur ve kaş kıllarında sertleşmeler meydana gelir. Kaşları kesmekten ziyade kaşların arasından çıkmış ve uzamış olan kılları almak kaşların sağlıklı ve güzel görünmesini sağlar. Günümüz şartlarında bazı kaş alan kişilerin yanlış kaş alma yöntemlerinden dolayı kaşların çıkmaması, dökülmesi gibi olumsuz sorunlar oluşmaktadır. Bu tarz bir problem yaşayan kişi sağlıktan kaynaklı olan stres, kan dolaşımı ya da kansızlık sorunu yaşamıyor ise zayıf düşen kıl kökleri zaman geçtikte yenilenebilmektedir. Kaş kıllarının çıkması için masaj yapılabilir veya kremler kullanılabilir. Kaşın herhangi yapısal bir sorunu yoksa kaş genel olarak haftada bir kez alınır. Kaşları sık ve düzgün çıkan kişiler kaşlarına şekil verdirebilirler. Sık çıkan kaşlara şekil vermek daha basit ve kolaydır. Kaş alınan cımbız kaliteli ve temiz olmalıdır.

Kaş Aldıktan Sonra Ne Zaman Çıkar?

Kaşların uzama zamanı kişinin kaş yapısına göre değişkenlik göstermektedir. Kaşları bozuk, zayıf ve seyrek olan birinin kaşlarının uzama zamanı ile kaşları sık ve sağlıklı olan kaşın uzama zamanı aynı değildir. Hormon bozukluğu olan kişilerin kaşlarının uzama süresi zahmetli olabilmektedir. Buna benzer rahatsızlıkları olan ve herhangi bir sağlık problemi olmamasına rağmen kaşları çıkmayan kişiler hekime danışılabilir.

Yorumlar
Berna Uçar 28 Ekim 2017 - 00:01:47 Kaşlarım az ve seyrek çıkıyor. Kaşların çıkması için ne yapılmalı? Gürleşmesini istiyorum ve kalın durmasını istiyorum bunu nasıl yapabilirim?cevapla
Melike Koçak 10 Eylül 2018 - 12:26:23 Kaşlarımın güçlenmesi ve daha sık çıkması için bitkisel bazı yöntemler deniyorum. Daha önce kaşlarım kötü alındığı için sağ kaşımda düşüklük oldu. Şimdi düzelmesi için uğraşıyorum. Şu sıra ayda 1 aldırıyorum sadece.cevapla
yorum yaz
İsim veya Nick: Yorum: